Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nevelési tanácsadó, tapasztalatok? fórum

Nevelési tanácsadó, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


21. Lencsy (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2012. jún. 27. 20:09
Igen félre értetted ! :) Ezt úgy értettem, hogy a pszichológus vizsgálja ki első sorban, hogy miért ilyen a beszéd ..ugyanis lehetnek lelki okai is , sőt a pszichológus derít fényt a születés körüli eseményekre is , mert az is elő szokott fordulni, hogy ott történik valami ami kihat a fejlődésre Minden tényezőt kizárnak mielőtt átadják a logopédusnak ! Ha minden téren egészségesnek mondható , a logopédus csak akkor kezdi meg a fejlesztést .
20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Életkezdés)
2012. jún. 26. 17:37
nem is vitattam, hogy a Nevelési Tanácsadóban a pszichológusnál kezdődik a folyamat! :)
2012. jún. 26. 17:37

Zebracsikó tudom hogy jobban képben vagy a témában mint én beszéltünk már régebben a fiam kapcsán....viszont nálunk is küldtek pl pszichológushoz kizárni a lelki tényezőket nem e amiatt van gátoltság pl...

Viszont a megoldás tényleg a logopédia nekem vesszőparipám mostanában hogy mozgásterápiával együtt.

18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Lencsy)
2012. jún. 26. 14:36
azt írtad, hogy "Valószínű pszichológushoz kell majd járjatok, hogy kiderítsék a beszéd okát " - én ezt úgy értettem, hogy szerinted a pszichológus vizsgálja ki a beszédfejlődés késését. Lehet, hogy félreértettem.
17. Lencsy (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2012. jún. 26. 11:59
Olvass ! A kérdése az volt, hogy mit a folyamat a nevelési tanácsadóban ! Erre válaszolva írtam a pszichológust ..ugyanis a pszichológus nézi meg először a gyereket és ha nem talál kirívó gondot akkor jön a logopédus !
16. 07016ed7ac (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2012. jún. 26. 08:38

Sziasztok!


Végülis visszamentem a NT-ba, abban maradtunk a hölggyel,hogy vigyem el a Vadaspark alapítványhoz,mert szerinte Aspergeres,aztán onnan majd lépünk,ha kiderül. Augusztus 1-re kaptunk időpontot....

15. zebracsikó (válaszként erre: 9. - 07016ed7ac)
2012. jún. 25. 21:57

végöl elvitted logopédushoz?

hogy áll most a dolog?

14. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Lencsy)
2012. jún. 25. 21:54

pszichológushoz?


talán logopédus kompetensebb a beszédfejlődési elmaradásokban

2012. jún. 25. 21:49

Kérdezném a témafelvetőt egyébként mit ért pontosan a kommunikációs zavaron és hogy egymásra hányja a mondatokat?Helyesen tisztán beszél kora átlagához képest?Rosszul ragoz?Tudsz példát írni esetleg bizonyos dolgokat hogyan fogalmaz meg?

Pl nekem sokáig nem azt mondta a fiam hogy "Bencének" hanem hogy" Bence neki"

ilyesmi példára gondoltam...

2012. jún. 25. 21:47

Nem személyeskedni akarok ezért nem kattintok bejegyzésre mert hiszem hogy nem rossz szándékból iródott,de:



A legrosszabb amire alapból ki vagyok élezve és ugrok,amitől anyatigrisség változok az az hogy ne félj majd kinövi csak lusta stb.....

-ezek a vizsgálatok nem sok időt vesznek el a gyerekek általában jól viselik hiszen nekik való környezetben zajlanak ezek szép szines számukra új játékok között anya is ott lehet olyan akár egy játszóház ha a szülő úgy tálalja tehát attól nem kell félni hogy lelkileg terhelné a kicsit.

-ha valahová küldik sem fájdalmasak pl hallásvizsgálat eeg vizsgálat stb

-INKÁBB FELESLEGES VIZSGÁLATOK MIT HOGY A GYEREK NE LEGYEN IDŐBEN FEJLESZTVE

-lehetnek egész apró dolgok amiben el van maradva és nagyon sok mindent otthon a szülő is megtehet vagy megfelelő szakember,nem szabad várni a legkisebb sejtés esetén sem maximum megnyugszik a szülő....viszont ha egy édesanya ilyet kérdez szerintem maga is látja hogy valamiben valószinüleg alacsonyabb szinten van mint az átlagos kortársak...nem kell szupergyereket képezni mindenkiből de a beszéd az egyik legfontosabb dolog,sőt....a későbbi írás olvasás számolás lesz iszonyatosan megnehezítve azzal ha most lemarad!

Sok sok fejlesztési módszer van és mindneki megtalálhatja a nekik megfelelőt.

2012. jún. 25. 21:40

Szia!

Ha anyai megérzésed szerint probléma vetődhet fel érdemes gyerekorvostól beutalót kérned,illetve elvinned oda ahová tanácsolja előzetesen,van ahová beutaló nélkül is lehet.Pl fül orr gége hallásvizsgálattal egybekötve,szemészet is lehet,gyermek neurológia....

Ezekkel szervi dolgokat ki lehet és ki kell zárni illetve ráé lehet jönni akadályoztató tényezőkre.


Nevelési tanácsadón belül nekik kell tudniuk a protokollt,illetve azt hogy milyen sorrendben hová küldenek,dolgozik ott logopédus pszichológus fejlesztőpedagógus,szerencsés helyeken akár mozgásterapeuta stb is.....az anamnézist természetesen felveszik hisz akár már magzatkorban is érhették olyan hatások vagy a születése alatt amik okozhatnak efféle problémákat,nagyon sok mindent kérdeznek és biztosan kitérnek sok apró családi intimnek tűnő dologra is, hisz pszichés akadályozottság is lehet.Azért három alkalom a gyerek nélkül nekem meredek nem szokott ennyi ráérő idejük lenni.......egy alkalommal simán fel lehet venni az előzetes adatokat.

Szerintem simán mond el nekik hogy nem tudod mi a menete náluk a vizsgálatnak kérdezz meg mire számithatsz hány látogatás lesz ebből mit szürnek le mikor viheted a gyereked stb.....


Egy megoldás,ha a nevelési tanácsadó nem tud segiteni:


Minden megyében vannak tanulási képességet vizsgáló bizottságok ahol kérheted te mint szülő a gyerek "megnézését" ha úgy gondolod valami probléma lehet.....


és NE HALOGASD nem olyan kicsi már az a gyerek!!!!!!

10. Lencsy (válaszként erre: 9. - 07016ed7ac)
2012. jún. 25. 21:25
Ne parázz :) A gyerekek nem fejlődnek egyformán . Az én lányom 1 évesen még nem tudott megülni egyedül és 2 évesen még alig járt ... Mára egy tökéletes , egészséges , csodaszép nagyszájú 14 éves tini ;)
2012. jún. 22. 08:59
Köszi lányok,szerintem ott van a kutya elásva,h nem jó helyre vittem a gyereket,mert a képességeire voltam kíváncsi,diagnózist szerettem volna,h van e vele baj vagy sem. Kifejezetten logopédushoz kellett volna vinnem,mert egyébként kezelhető,ügyes kislány,csak én parázom túl,h időben van e,tudja-e,amit ebben a korban kell. De intézkedni fogok :)
8. Lencsy (válaszként erre: 5. - 07016ed7ac)
2012. jún. 21. 19:53
Hát első alkalommal valóban fel tesznek pár kérdést neked is ..leginkább a szüléssel és az első évvel kapcsolatban, hogy kiszűrjenek pár dolgot,mint pl az oxigén hiányos születést vagy egyéb "sérülést" ami a beszédére kihathat . Mondjuk hogy ehhez miért kell három alkalom én sem értem ... Ha gy érzed , hogy tolakodó a pszichológus és a kérdéseinek nem sok köze lehet a problémához akkor szólj neki bátran vagy tedd fel a kérdést miért kérdez olyanokat ! Tapasztalatból mondom, hogy jót akarnak, de előfordul hogy átlépnek egy határt ..viszont ha rájuk van szólva észbe kapnak !
7. Pan Dóra (válaszként erre: 5. - 07016ed7ac)
2012. jún. 21. 19:19

Nem a te magánéleted boncolgatja, hanem a gyermeked családi hátterére kíváncsi. Sokszor ugyanis ezek váltanak ki tüneteket a gyerekeknél, és az okok feltárása és megszüntetése nélkül nem tudnak eredményes munkát végezni.


Ezt hívják anamnézisnek. Az első alkalommal többek között a terhességgel, szüléssel stb. kapcsolatban tesznek fel kérdéseket, és feltételezem, hogy a többi alkalommal már a részletekbe mentek bele.

6. 07016ed7ac (válaszként erre: 5. - 07016ed7ac)
2012. jún. 21. 18:46
Bocsánat a sok elírásért,szóval *szólt.
5. 07016ed7ac (válaszként erre: 4. - Lencsy)
2012. jún. 21. 18:45

ÉRtem,köszönöm. Ehhez képest az történt,hogy mér harmadik alkalommal velem beszélget a hölgy,a magánéletemet boncolgató kérdésekkel kínos 2 órán keresztül,és minden alkalommal előre szült,h hagyjam otthon a gyereket,ha tudom....

A kérdés ezért született,mert végtelenül fel vagyok ezen háborodva,eddig semmi "tanácsot" nem kaptam,a gyereket meg se nézte,de engem kínpadra von újra meg újra. ÉS már nagyon unom :)

4. Lencsy (válaszként erre: 3. - 07016ed7ac)
2012. jún. 21. 18:35

Értelek :)

Hát először is van egy pszichológiai felmérés ahol több féle feladatból megállapítják a gyerek iq szintjét . Majd az iq szint alapján fognak tanácsokat adni . Valószínű pszichológushoz kell majd járjatok, hogy kiderítsék a beszéd okát és fejlesztésre, amit szakértő pedagógusoktól kaptok meg . Nagyon sokat tudnak segíteni ..

3. 07016ed7ac (válaszként erre: 2. - Lencsy)
2012. jún. 21. 15:40
NEm küldtek,saját kezdeményezés volt,mivel 3 éves 3 hónapos a lányom,és kommunikációs gondok vannak. Nem egész mondatokban beszél,csak egymásra hányja a szavakat. Voltunk már,de elég érdekesen alakul a helyzet,ezért kérek segítséget.
2. Lencsy (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2012. jún. 21. 15:39
A nevelési tanácsadó több mindennel is foglalkozik . Pontosan miért is küldtek oda ?
2012. jún. 21. 14:59
Az lenne a kérdésem,hogy akinek szüksége volt nevelési tanácsadóra,mi volt a folyamat,mi és hogyan történt ott veletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook