Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nevelésetek mennyire befolyásolta a gyerekeitek személyiségét ? fórum

Nevelésetek mennyire befolyásolta a gyerekeitek személyiségét ? (beszélgetős fórum)


2019. júl. 6. 19:12

Visszatekintve az életemre, vagy a gyerekeimére és most már az unokák életére is azt tapasztaltam, hogy az alapvető tulajdonságainkat, személyiségeink jegyeit megőrizzük egy életen át. Lehet ezt formálni tudatosan, vagy véletlenszerűen, alakulhat is némileg jó, vagy rossz irányba, de a lényeg marad. Szokták is mondani, hogy "ilyen volt kicsinek is"


A személyiségünkkel ellentétben a viselkedés már inkább alakítható, formálható, tanulható.


A tudás viszont Czeizel Endre szerint is nagyobb részben tanulható, mint örökölhető.

2019. júl. 6. 08:39
MIkor megszületik a gyerek, a kis agya olyan, mint a Winchester. Van ami bele van égetve, és lesznek új mappák. Apai-, anyai gének, és amit otthon tanul, érdekli, vagy kikerül az életbe és már óviban is még egy mappa, suliban még egy mappa. Sok oldalról kapja a gyerek a nevelést, de szerintem ez velünk felnőttekkel is így van.
2019. júl. 5. 19:47
Ki nevel a végén?
5. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Dredd)
2019. júl. 5. 19:47

Én tanultam annak idején fejlődéslélektant. Nem volt egyértelműen kijelentve, hogy szerzett, vagy öröklött személyiségjegyek határozzák meg jobban, hogy milyen emberré válik valaki. Ez is, az is befolyásolja.

Viszont ha azt veszem, hogy a gyerekem a mostani énemre hasonlít, nem a gyerekkorira, az arra enged következtetni, hogy rengeteg másolt azaz tanult személyiségjegyeik vannak.

Leginkább a gyerek lelke egy üres füzetre hasonlíthat, az, hogy mekkora, mennyi adat fér bele, hogy sima, vonalas, négyzetrácsos, vegyes, vagy épp zenei, az az adott. Aztán lassan teleírja az élet, ahogy cseperedik. Ne csak direkt dolgokra gondolj, hanem különböző hatásokra is, amik érik.

4. kisj
2019. júl. 5. 19:40
Ha én ezt tudnám, akkor nagyon okos lennék.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Dredd)
2019. júl. 5. 18:28

Emlékeim szerint anyám elég nehezen boldogult velem.

Viszont mégis tudott manipulálni.

2019. júl. 5. 18:10
Fejlődés lélektan foglalkozik ezzel a kérdéssel. Környezet és személyiség milyen arányban befolyásolja.
2019. júl. 5. 15:12
Szerintem alapjában véve befolyásolhatja a gyerek személyiségét, de nem döntően...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook