Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Névadó - Szeged fórum

Névadó - Szeged (beszélgetős fórum)


2013. jan. 9. 23:03

Én sem találtam egyik honlapon semmit ilyen szolgáltatással kapcsolatban, de azt igen, hogy van. A szüleim is névadó szülők, és volt "hivatalos" szertartás is. A szegedi házasságkötő teremben zajlik az ünnepség, és ugyanúgy alá kell írni a szülőknek és a névadó szülőknek is.

Csak abban nem biztosak, hogy itt is érdemes hónapokkal előtte bejelentkezni, vagy itt nincs olyan várakozási idő, mint a házasságkötés estében.

11. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 7. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 9. 15:27

Megvolt a nagy KISZ-esküvô, utána titokban az egyházi... megcsinálták a nagy névadót, néhány hónap múlva elvitték keresztelni a szomszéd faluba a kisbabát...

Add meg a császárnak, ami a császáré, Istennek, ami az istené.

Ez így müködött évtizedeken át.

2013. jan. 9. 14:58
2013. jan. 9. 14:55

Hát, kicsit nézelődtem, de egy anyakönyvi hivatalnál se látok ilyen "szolgáltatást", hogy névadó.

Hívd fel a tiéteket, megmondják, hogy egyáltalán létezik-e még ilyen.

2013. jan. 9. 14:27

Bocsánat, hogy válaszolni nem tudok a kérdésedre, de ez engem is érdekelne...

Azt tudom, hogy az én szüleim is névadók, és tényleg még a 80-as évek körül lettek azok, ahogyan Vili a veréb is említette.

Én is gondolkodtam már,hogy a lányaimnak névadó keresztszülei lesznek...:-)

2013. jan. 9. 14:11

Anyakönyvi hivatal... nem tudom, csinálják-e még...

Ez '89 elôtt volt divatban a templomi keresztelés "ellensúlyozására"... pártunk és kormányunk" idején.

2013. jan. 9. 14:05
Ha arra gondolsz, hogy családdal ünnepelni, csak éppen a vallásos-templomos rész nélkül, akkor meg gondolj ki egy dátumot, és kb. 1 hónappal előtte szólj mindenkinek. Ha meg terembérlés, étteremfoglalás, stb, akkor az a helytől is függ, mikor van szabad...
2013. jan. 9. 14:05

Bocs, én nem egészen értem.

Nálunk van olyan, hogy keresztelő (templommal-mindennel), névadóról még sose hallottam. Mármint: a nevét ugye eldöntöd a kórházban, anyakönyvezik - és kész.

2013. jan. 9. 14:01
Sorry. Kimaradt... gyerekre gondoltam. Keresztelő helyett.
2013. jan. 9. 11:25
Mint amilyent a szoc. rendszerben a tanácsházán tartottak :(
2013. jan. 9. 10:01
Milyen névadóra gondolsz?
2013. jan. 9. 09:31
A tervezett időponthoz képest mennyivel hamarabb érdemes kezdeni az ügyintézést névadó ügyben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook