Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Neuron-specifikus enoláz magasabb szintjéről (17, 7 ng/ml) tud valaki valamit mondani, hogy mit jelenthet? fórum

Neuron-specifikus enoláz magasabb szintjéről (17, 7 ng/ml) tud valaki valamit mondani, hogy mit jelenthet? (tudásbázis kérdés)


5. medizon (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2014. szept. 19. 20:10

Azért az egyszerű oknál fogva, mert a privát és az állami eü-ben is nagy ívben 'sz-nak" a kedves betegre. 10 perc rendelés 20 ezer Ft, és azon kívűl, hogy lehülyéznek felírják a horomonadagodat nem hajlandók semmire. Igen, sajna a diagnosztizálás néha az emberre marad, ha nem akar örök életére beteg maradni. sajnos nem érdekli az orvosokat a beteg, persze tisztelet a kivételnek. 3 endokrinológusnál jártam, és három gyógyszer mennyiséget írt fel. az akkori 70 körüli hemoglobin szintemmel, akkor bármelyiket is olyan mennyiségbe beszedtem volna, már nem élnék. szóval elég félelmetes, sajnos az embernek kell észen lenni, ha túl akarja élni. Sajnos belgyóból édes keveset tudok, és amit az is a négylábuakra vonatkozik,és endokrinológiát nem tanultam külön, a többiből aránylag elboldogulok.

Azért írtam ide fel, mert itt sok olyan ember lehet, akinél már néztek ilyet. Amit elolvasgattam róla, leginkább arra enged következtetni, hogy hemolizált lehetett a vérminta, ami fals eredményt adott, vagy a rossz levétel, vagy a rossz tárolás miatt. De lehet, hogy nem jó a következtetésem és ezért tettem fel a kérdést, hátha tud valaki segíteni benne. Köszönöm!

4. trapiti (válaszként erre: 3. - Medizon)
2014. szept. 19. 18:22
Pajzsmirigy betegség pl. adenoma diagnosztizálására nem való. Miért te vetetted? Nem hiszem hogy jó ötlet saját magadnak kitalálni és csináltatni vizsgálatokat aztán a hoxán diagnosztizálni... Endokrinológushoz kell fordulni, az ő feladata beállítani a gyógyszerelést és diagnosztizálni.
3. medizon (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2014. szept. 19. 18:16
köszönöm a választ. pajzsmirigyem rossz és a TSH-t nem tudom lejebb vinni. Ezért gyanakodtam, hogy esetleg adenoma, ezért vetettem. Szóval az értéket mivel együtt szokták nézni, hogy értékelhető legyen?
2014. szept. 19. 17:47

Miért vették?


Ez alapból egy tumor marker, amit daganatos betegségek követésénél szoktak használni (pl. tüdő daganatok bizonyos fajtáinál jelzi ha a tumor reagál a kezelésre).


Önmagában nem értékelhető lelet. Az emelkedés egyébként nem vészesen magas, tumoros betegeknél 20-25 ng/ml fölötti értékek, akár többszöröse is vannak. 12-20ng/ml közötti emelkedés akár jóindulatú tüdőbetegségekben ill. idegrendszeri betegségekben is lehet, de ez alapján nem diagnosztizálható. Az eredmény egyébként labortól is függ, nagyon érzékeny a vizsgálat a vérminta tárolási körülményeire, így a kisebb laborokban nem szokott pontos eredményt adni.

2014. szept. 19. 17:25
Neuron Specifikus Enoláz magasabb szintjéről (17, 7 ng/ml) tud valaki valamit mondani, hogy mit jelenthet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook