Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nettó szénhidrát számítást érti valaki? fórum

Nettó szénhidrát számítást érti valaki? (tudásbázis kérdés)


7. varadero (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 14. 14:31
Inkább gyártónként különböző, valamint alapanyagonként. Az elelmiszeriparban az emészthető szénhidrátokat nem mindenki választja el a nem emészthetőtől, csupán feltünteti a 100 g-ra vonatkozó össz. szénhidrát mennyiséget. Pl édesítőszernél 100% a szénhidrát tartalom, de ebből kb 95% nem emészthető poliol de nem feltétlenül van ez így feltüntetve, ugyanis országonként vannak különbségek a szabályozásban.
6. Lávli (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 14. 09:41
Aha, értem. Köszi :)
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Varadero)
2020. febr. 14. 09:12
Azt olvastam, talán gyártó országonként ez változó?
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lávli)
2020. febr. 14. 09:11

Ezzel tisztában vagyok, nem ezt kérdeztem.


Nem mindegy, mert ha számolod a grammokat, akkor számít. 20 grammba nem fér bele sok minden, ezért lényeges információ, hogy le van vonva vagy nincs a rost.

3. varadero (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 14. 08:27
A nettó szénhidrát számításnál ha a gyártó nem kókler akkor le van vonva a nem emészthetó szénhidrát (főként cellulóz) valamint az édesítőszereknél a poliolok mennyisége stb.
2020. febr. 14. 08:14

Az élelmi rostok nem emészthető anyagok, nem szívódnak fel, azaz emészthetetlen szénhidrátot tartalmaznak és kalória tartalmuk nulla.

Így szerintem mindegy, mi van a termékcimkén.

2020. febr. 14. 08:05

Most le van vonva a rost vagy nincs a termékcímkéken? Vagy attól függ, hogy melyik ország gyártja? Összekavarodtam. Valaki foglalkozott már ezzel?

Atkins diétát csinálok, mai divatosabb néven ketogén.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook