Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Netes rendelést. Mást kaptam... fórum

Netes rendelést. Mást kaptam... (beszélgetős fórum)

25. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 23. - 123e772adb)
2015. okt. 16. 15:48
Asszem a Leonardo utalást csak MI ketten értjük az összesen: 137 tag, 705 vendégből :O)
24. a360345bdd (válaszként erre: 20. - Meli0428)
2015. okt. 16. 13:18

felbontott terméket is visszavesz??


De tényleg, milyen hajfesték ez???

23. 123e772adb (válaszként erre: 21. - 5fc54ca4aa)
2015. okt. 16. 13:15
bahh...hülye! Leonardo da Vinci....:D
2015. okt. 16. 12:30
és ez volt a magyarázat: "a szavatosság minden hajkozmetikai terméknél a felbontástól számított 1 év, még akkor is, ha azt 20 éve készítették"
21. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 17. - Meli0428)
2015. okt. 16. 12:29

Másnak is van szaga, mégis szeretjük ugye :O)


A termékszavatosságról kopiztam ide neked pár órája a webshop ÁSZF-jéből, ha nem volt elég kimerítő akkor nincs mit tenni.

2015. okt. 16. 12:21
igen,felbontottam,mert sikerült megegyeznem az eladó,hogy visszaküldi a pénzt..
19. 123e772adb (válaszként erre: 17. - Meli0428)
2015. okt. 16. 11:57
Lehet, hogy tonhalkrém?
18. andi6020 (válaszként erre: 17. - Meli0428)
2015. okt. 16. 11:54
Felbontottad? Gratulálok!
17. Meli0428 (válaszként erre: 14. - 123e772adb)
2015. okt. 16. 11:45
más hol a neten nem találtam,ezért rendeltem tőlük. kinyomtunk egy egyikből egy kicsit,de nagyon büdös volt. döglöt hal szag. :(
2015. okt. 16. 03:22

Kivonat a webáruház ÁSZF-ből:


Termékszavatosság


Termékszavatosság kizárólag ingó dolog (termék) hibája esetén merülhet fel. Ez esetben a Fogyasztónak minősülő a Felhasználó – választása szerint – a kellékszavatosság pontban meghatározott jogát vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet. Termékszavatossági igényként a Felhasználó kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti. A termék akkor minősül hibásnak, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal. Termékszavatossági igényét a Felhasználó a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két (2) éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti. A Felhasználó a termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén a Felhasználónak kell bizonyítania. A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy: a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető, vagy a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.


A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.


Ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthető. Termékszavatossági igény eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a Felhasználó a gyártóval szemben érvényesítheti.


Jótállás:


Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállással kapcsolatban az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet tartalmaz előírásokat. A rendelet (tárgyi) hatálya csakis az új, Magyarország területén kötött fogyasztói szerződés keretében értékesített és a rendelet mellékletében felsorolt termékekre vonatkozik.


Az általunk forgalmazott tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó érvényes szabályok: A kormányrendelet mellékletében felsorolt tartós fogyasztási cikkek tekintetében a bruttó 10 000Ft értéket meghaladó termékekre a kötelező jótállás 1 év, melynek kezdő időpontja a termék a Fogyasztónak történő átadásának a napja vagy ha az üzembe helyezést a Szolgáltató vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napja. A bruttó 10 000Ft alatti tartós fogyasztási cikkekre a forgalmazó saját döntése alapján vállal jótállást, amelynek időtartama 6 hónap. A vállalkozás jótállási kötelezettsége alól csak abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.


Ugyanazon hiba miatt a Felhasználó kellékszavatossági és jótállási igényt, illetve termékszavatossági és jótállási igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet, egyébként viszont a Felhasználó a jótállásból fakadó jogok a Kellékszavatosság és a Termékszavatosság pontban meghatározott jogosultságoktól függetlenül megilletik.


Minőség megőrzési idő:


A hajápolási termékeken az EU szabványnak megfelelő jelölésekkel találja a termék minőség megőrzési idejére vonatozó adatokat. Felbontott tégelyt ábrázoló képben pl. 12-es szám jelentése: minőségét megőrzi felbontás után 12 hónapig. A szám hónapot jelöl!


Szavatossági, jótállási igények érvényesítése


A szavatossági igényeit a Felhasználó az alábbi elérhetőségeken érvényesítheti:


Sikeres Fodrászkellék Kft 8175 Balatonfűzfő Tölgyfa utca 1. Adószám:13992422219


Tel: 20/9422-753 Fax:88/450-570 E-mail: color59@vnet.hu"> color59@vnet.hu


Amennyiben a termék a vásárlás napjától számított 3 munkanapon belül meghibásodott, a vásárló kérheti a termék cseréjét.


Jótállási probléma esetén a jótállási levélen megadott szervizbe kell a készüléket eljuttatni. Ennek költsége minden esetben a Vásárlót terheli. Bizonyos termékcsaládok országos szervízhálózattal rendelkeznek, ezért kérjük minden esetben figyelmesen olvassa el a garancia levélen leírtakat, és annak megfelelően járjon el.

Az eladó szavatossági és jótállási felelősségére a Ptk-ban és a 151/2003. (IX.22.) sz. Kormányrendeletben foglaltak az irányadóak. Minőségi vagy jótállási probléma, csere esetén felmerülő postaköltség minden esetben a vásárlót terheli.


12. - Elállási/felmondási jog gyakorlásáról szóló tájékoztatás


Elállási/Felmondási jog


Ön 14 napon belül bármikor jogosult indokolás nélkül elállni a vásárlói szerződéstől. A fogyasztó az elállást a szerződés megkötése és a termék átvétele közötti időszakban is gyakorolhatja. Az elállási határidő a termék átvételekor kezdődik, illetve szolgáltatás esetén a szerződéskötéskor. Az elállási/felmondási határidő, a termék átvételének napjától számított 14 nap. Ha Ön elállási/felmondási jogával élni kíván, elállási/felmondási szándékát jelentse be ügyfélszolgálatunknak. Írásban történő elállás esetén elegendő a nyilatkozatot elküldeni 14 napon belül. A szándékot tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát jutassa el (például, postán, telefaxon vagy elektronikus úton küldött levél útján) az ügyfélszolgálatunkban megadott valamelyik elérhetőségre! Elállási nyilatkozat minta lejebb mellékelve! A fogyasztónak a terméket haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlésétől számított 14 napon belül vissza kell juttatnia. Ha a fogyasztó nem a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozást választja, elállás esetén az ebből adódó többlet költséget a vállalkozás nem köteles megtéríteni. Ön határidőben gyakorolja elállási/felmondási jogát, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt jelzi, vagy elküldi elállási/felmondási szándékát. A fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. §-ban meghatározott elállási és felmondási jogot a rendeletben foglaltakkal összhangban gyakorolta.


Írásban történő elállás esetén elegendő a nyilatkozatot elküldeni 14 napon belül. Itt találja az elállási nyilatkozat mintáját! Másolja ki és értelemszerűen kitöltve jutassa el ügyfélszolgálatunkra! A nyilatkozat az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület honlapjáról is letölthető a következő oldalon.


[link]

15. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2015. okt. 15. 23:20
Elárulnád most már, hogy mi volt olyan különleges ebben a festékben, hogy neten rendelted és még 50 km-t is érdemes volt utazni érte?
14. 123e772adb (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2015. okt. 15. 22:46
Milyen hajfestéket rendeltél, hogy nem lehetett egy sima drogériàban megvenni?
13. andi6020 (válaszként erre: 10. - Meli0428)
2015. okt. 15. 22:15
Ezt a dumát te beszopod?
2015. okt. 15. 17:44
Hogy lehet valakit így palira venni?
11. bnedora (válaszként erre: 10. - Meli0428)
2015. okt. 15. 17:40
Szerintem meg lejár, még ha mást is mondanak.
2015. okt. 15. 17:03

felvették a telefont.

a hajfesték nem jár le. :) kénytelenek rányomni valami lejárati dátumot. :)

2015. okt. 15. 15:45

Lejár. ott van fent az oldalukon minden, olvasd el. Egyébként pedig, tényleg nem értem, utaztál 100 km-t három festékért.. többe került a benzin.

Minőség megőrzési idő:


A hajápolási termékeken az EU szabványnak megfelelő jelölésekkel találja a termék minőség megőrzési idejére vonatozó adatokat. Felbontott tégelyt ábrázoló képben pl. 12-es szám jelentése: minőségét megőrzi felbontás után 12 hónapig. A szám hónapot jelöl!


Egyébként pedig simán elállhatsz a vásárlástól indoklás nélkül, 14 napon belül.

2015. okt. 15. 15:28
lejár egyáltalán a hajfesték? :S
2015. okt. 15. 15:27

fodraszcikkbolt.hu


:(

2015. okt. 15. 15:14
Ezért kell olyan helyről rendeli, ami leinformálható. Honnan rendeltél? Gondolom, nem volt túl drága a hajfesték sem.
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Meli0428)
2015. okt. 15. 14:50
Akkor kifogtál egy car eladót.
2015. okt. 15. 14:49
nem tudták át irányítani a csomagot,ezért kellett érte mennem a postára. :( a telefont nem veszik fel..email-re nem reagálnak. :(
2015. okt. 15. 14:48

Ott kezdődik, hogy egy métert sem utaztam volna.


Hívtad már a céget, akitől rendelted?

Vissza kell küldeni, ők meg visszafizetik az árát.

2015. okt. 15. 14:47
Én biztosan nem utaztam volna 3 hajfestékért ennyit. Szerintem ott reklamálj, ahonnan vetted őket.
2015. okt. 15. 14:45

3 doboz hajfestéket rendelem a neten. Az első probléma az volt,hogy rossz helyre címezték és 50Km-t kellett utaznom a csomagért. A másik pedig,hogy lejárt szavatosságú festékeket kaptam.

A dobozról le van mosva a lejártati idő,de a festékes dobosba bele van nyomva. lejárati idejük: 2010,2012,2014...Most mit kezdjek velük? Utaztam is csomagért,mert az ő hibájukból... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook