Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Netbook-ot vegyek vagy Notebook-ot? A Netbook-ban nincs DVD lejátszó. Hogy tudok rajta filmet nézni? fórum

Netbook-ot vegyek vagy Notebook-ot? A Netbook-ban nincs DVD lejátszó. Hogy tudok rajta filmet nézni? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 16. 10:16
Én netbookot vettem 70 ezerért. Nagyon megvagyok vele elégedve. Filmet pendriveról tudok nézni, habár a HDD-je 280 giga szabad helyett tartalmaz, úgy, hogy a win7 rajta van. Van rajta hdmi is és összetudom kötni az lcd tv-vel, így ha filmet akarok nézni, akkor nagyban is tudom nézni. Egy 8 gigás pendrivot fillérekért meg lehet venni, így a dvd írással se kell bajlódni. Utazáshoz kiváló, mivel az akksija tovább bírja, mint egy notebooké. A kislányommal általába 1,5 órát szoktam utazni hetente, neki berakok egy mesét, és füllhallgatóval nézi!:) Nekem maximálisn bejött a netbook.
2012. okt. 15. 17:13
nagyonn/nagyobb*
14. féknyom (válaszként erre: 8. - Ficusbenjamicus)
2012. okt. 15. 17:12
Az egy olyan szerkezet, mint ami a nagyonn gépekben van, abba teszed a lemezeket. Ezt egy usb kábellal kötöd össze a géppel. Lehet nekem van is egy elfekvőben.
2012. okt. 15. 14:54
Ha otthon akarod elsődlegesen használni akkor inkább notebook...
2012. okt. 15. 14:51

A netbooknak icipici memóriája van. Azonkívül nem bírja a terhelést, nem lehet egyszerre több dolgot végezni rajta.


Ha filmet nézni és adatokat tárolni akarsz, notebookra van szükséged.

2012. okt. 15. 14:47

A netbook arról híres, hogy picike a belső memóriája. Szóval ha tele akarod pakolni a gépet, akkor notebook-ot vegyél. Ennek viszont az a hátránya, hogy nem olyan kicsi és nem olyan könnyű, mint egy netbook.


De ha képeket/zenét/filmet akarsz nézni/hallgatni, miért nem veszel egy hordozható DVD-lejátszót? Az mindezt tudja és a net meg notebook töredékébe kerül...

10. ficusbenjamicus (válaszként erre: 9. - Gumicsirke)
2012. okt. 15. 14:42
Köszi, most sokkal okosabb lettem :-)
9. Gumicsirke (válaszként erre: 7. - Ficusbenjamicus)
2012. okt. 15. 14:37

Nekem tökéletesen megfelel, nem lassú, pedig számítottam rá. Simán fut a chrome, word, skype, msn és egy film egymás mellett.

Az enyémnek 228 Gb a kapacitása asszem, de lehet, h most hülyeséget mondok, ezekhez a számokhoz nem értek:D

Nekem azért jobb a netbook, mert sokat hurcimbálom és sokkal könnyebb, mint egy notebook. Ráadásul, amire nekem kell, tökéletesen elég:)

8. ficusbenjamicus (válaszként erre: 3. - Féknyom)
2012. okt. 15. 14:36
Mi az a külső optikai meghajtó?
7. ficusbenjamicus (válaszként erre: 6. - Gumicsirke)
2012. okt. 15. 14:31
Köszi a válaszokat. Elég gyors a netbook? Nagy a kapacitása? Sok-sok fényképet szeretnék rátenni, meg a régi zenéimet (ha már CD-n nem megy...) Te miért döntöttél a netbook mellett?
2012. okt. 15. 14:23
Nekem netbookom van, nagyon szeretem. Rárakod pl. egy másik gépről pendrivera a filmet, és úgy meg tudod nézni netbookon is. Vagy nézhetsz rajta filmet online vagy youtubeon.
2012. okt. 15. 14:10
De hogy teszem rá a pendrive-ra a filmet? Ha veszek egy DVD-t a boltban, nem tudom lejátszani a netbook-on. Mi a különbség a netbook és a notebook között? Nekem arra kéne (egy olcsó) gép, hogy 1) netezzek 2) a régi CD-imet hallgassam 3) word/excel kisebb munkákat csináljak rajra 4) filmet nézzünk rajta. Mit vegyek, segítsetek... Én nem értek ezekhez az újdonságokhoz...
4. bowie (válaszként erre: 2. - Ficusbenjamicus)
2012. okt. 15. 14:05
Pendrive-ról
2012. okt. 15. 14:02
Pl. online, vagy ráteszed a gépre valamilyen más hordozóról a filmet, USB-n keresztül, vagy veszel külső optikai meghajtót, és azt csatlakoztatod rá.
2012. okt. 15. 14:00
Nem értek ezekhez a modern kütyükhöz, segítsetek. A netbook-kal az a legnagyobb bajom, hogy állítólag egyikben sincs DVD lejátszó. Akkor hogy tudunk rajta filmet nézni?
2012. okt. 15. 13:59
Netbook-ot vegyek vagy Notebook-ot? A Netbook-ban nincs DVD lejátszó. Hogy tudok rajta filmet nézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook