Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Népszámlálás. Te melyiket választod: internetes válaszadás, vagy számlálóbiztos? fórum

Népszámlálás. Te melyiket választod: internetes válaszadás, vagy számlálóbiztos? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
435. syria (válaszként erre: 417. - Barbi112)
2011. okt. 3. 10:12

Az egy bunkó számlálóbiztos volt, nem kellett volna annyit rapliznia a pénz miatt. Elvileg a netes kitöltőkhöz vissza sem kell mennünk, éppen ezért szól a felügyelő, ha látja, hogy valaki neten beküldte.

Én viszont visszamentem, és nagyon szépen visszakértem az üres személyi íveket, mert nekem elfogytak, sokaknál azért nem tudtam dolgozni, mert nem volt papírom.

A négyből két címen szívesen visszaadtak összesen 5-öt, mert először úgy volt, hogy papíron töltik ki, de közben meggondolták magukat.

A harmadik kitöltötte mindkettőt, aztán kiderítették, hogy a nagyit mégis az állandó lakcímén "számoltatják" meg, hiába mondtam, hogy az úgy nem jó, hiszen itt él életvitelszerűen. Az a két ív kárba veszett, mert az unoka végül beadta neten. De elhoztam, s el fogok számolni velük, mint rontottal; és senki nem fogja összehasonlítani a neten beküldött adatokkal!

A negyedik egy kőbunkó kormánytisztviselő, kitöltötte kettőjükről a neten, (nehogy már keressen a számlálóbiztos, amikor neki nincs munkája) az üres íveket pedig széttépte, mondván: "van az önkormányzatnak elég pénze." A hülye! Biztos azért rúgták ki, mert van az önkormányzatnak pénze őt fizetni! Nagyobb öröme ne legyen, mint a pitiáner bosszúja! Az ilyen meg sem érdemli, hogy állami állása legyen. Azt érdemli, hogy fájjon csak a feje a CHF hitele miatt. :(

434. trapiti (válaszként erre: 429. - Mmacus)
2011. okt. 3. 07:33
Erre nem volt kötelező pontos választ adni, de ha valakinek bejelentett munkája van, akkor úgyis tudható hol dolgozik... ha meg feketén dolgozik, nyilván nem adja meg és kész.
433. zsoka1984 (válaszként erre: 429. - Mmacus)
2011. okt. 3. 07:26
Én még csak neten láttam a kérdőíveket, de ezen a kérdésen kiakadtam, ott van a munkanélküli nyilván tartásban pontosan tudják ki dolgozik ki nem, a mikor meg a cég fizeti az ember után a tb-t a nyugdíjat tudják melyik cégnél dolgozik. Szerintem ez arra megy ki, hogy hátha bevallasz valamit, mint hogy többen laknak egy házban segélynél már lehet is vissza fizetni, együtt élsz e a gyereked apjával, van aki egyedüliként veszi fel a csp-t. Munkahelyen lehet be sem vagy jelentve, de beírod már ellenőrzik is a céget. Azért mondom ez nem népszámlálás még véletlen sem.
2011. okt. 3. 07:01

A hajléktalanokat hogy számolják össze?

(Komolyan kérdezem)

431. simple (válaszként erre: 430. - Csigbig)
2011. okt. 3. 06:52
Én azonnal be tudtam lépni gond nélkül, és a férjem is.
430. csigbig
2011. okt. 3. 01:08
Hát én még mindig ott tartok,hogy sehol.1je óta kinlodom betudjak menni.Mit ír többszöri hibás belépés szoftver letiltva.órákra.Nem jó neki se az I/l.Tegnap siker élmény,végre elértem odáig belépés.Erre A rendszer túl terhelt várjak 1mp-et.Röhej,azóta is órák telnek el.Ide képtelenség bejutni
429. mmacus
2011. okt. 2. 22:44

Tegnap kitöltöttük a netes adatlapot. Le van tudva.

Furcsálltam némely kérdést, hogy hol dolgozom, annak mi köze a megszámlálásunkhoz?

428. trapiti (válaszként erre: 427. - Barbi112)
2011. okt. 2. 22:25
Szerintem kizárt hogy a kérdezőbiztosok dolgozzák fel, a netes adatok közvetlenük a statisztikai hivatalhoz jutnak.
2011. okt. 2. 22:20

Meg arra lennék kíváncsi, hogy ha feladtam a neten, akkor azt vajon ki fogja kiértékelni?

Az a nő aki házhoz jött és majd a kódok alapján be tud azonosítani? Vagy van egy csapat aki csak a netes adatlapokat értékeli? Ez is egy érdekes kérdés...

426. simple (válaszként erre: 425. - Barbi112)
2011. okt. 2. 22:13
Ezt én sem értem, biztos vagyok abban, hogy elegendő kérdőívet kapott mindenki. Illetve ha szüksége van még, gondolom tud igényelni, hisz szükséges a munkájához.
425. barbi112 (válaszként erre: 420. - Simple)
2011. okt. 2. 22:10

Elvileg nem kellett volna. Az egyik ismerősünk a Statisztikai Hivatalnál dolgozik, és őt kérdeztem meg hogy mit csináljak. Ő tanácsolta, hogy a papírral ne foglalkozzak ha a neten töltöm ki. Ő mivel ott dolgozik, és a neten töltötte ki, nem is kérték tőle vissza. Legalábbis azt mondta hogy ő nem adta vissza.

Erre ma az a nőszemély itt erőszakoskodott meg vágta a fejeket, hogy neki akkoris adjam vissza az elszámolás miatt. Meg mondta azt is, hogy kevés személyi kérdőívet kapott, és én most elszúrtam (nem így mondta) az ő papírjait...De eleve nem értem mit akart a lakásossal, mivel az előre le van nyomtatva.

424. No-x (válaszként erre: 422. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 2. 22:10
Hogy ez milyen biztató :)
423. barbi112 (válaszként erre: 419. - Trapiti)
2011. okt. 2. 22:07
Remélem igazad van...
422. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 417. - Barbi112)
2011. okt. 2. 22:06
Ha valahogy beazonosítanak, akkor már perelhetsz, joggal, és meg is nyered! :)
421. barbi112 (válaszként erre: 418. - No-x)
2011. okt. 2. 22:06

Hát ez az....

Nekem azt mondta először a kérdező, hogy ha életvitel szerűen velem lakik a párom, akkor töltsem ki az ő nevében is.

Na igen ám, de ő a szülei házába van bejelentve, és ott el lett számolva, mert hivatalosan ugye ott tartózkodik.


Nekem magas ez az egész...

420. simple
2011. okt. 2. 22:05
Valóban vissza kell adni a biztosnak a kérdőíveket, ha üresek, mert neten töltöttük ki, akkor is?
419. trapiti (válaszként erre: 417. - Barbi112)
2011. okt. 2. 22:04
Szerintem mivel hamarabb adtad le a netedt, Ő már nem fogja tudni az módosítani, ne izgulj!
418. No-x (válaszként erre: 417. - Barbi112)
2011. okt. 2. 22:03

Ez egy jó kérdés?!


Hivatalosan mi is csak ketten lakunk itt apával, párom lakcímen nem itt lakik :)


Na, akkor most hogy is kell tölteni?!

2011. okt. 2. 22:00

Nálam egy érdekes helyzet áll fent: csütörtökön megkaptam a kérdőíveket, és ki is töltöttem. Egy személy van bejelentve a házunkba, de ketten lakunk itt. A kérdező biztos azt mondta töltsem ki az ő nevében is, mert itt tartózkodik. Kitöltöttem. Aztán hallgattam a rádiót, és valaki feltett egy olyan kérdést, hogy az önkormányzat vissza tudja-e ezek alapján keresni, hogy pl valaki jogtalanul segély-t vesz-e fel meg hasonlók. Nekem minden hónapban folyósítanak lakás fenntartási támogatást, mert hivatalosan egyedül élek. Igen ám, de közben 3 hónapja összeköltöztem a párommal, és ez a papírokon ki fog ütközni, ezért megijedtem. Mondom így nem adhatom le a papírt, inkább feladom az interneten, és maradok annál a variációnál hogy egyedül élek. Ki is töltöttem a neten, minden jól sikerült. Ma reggel csönget a számláló biztos, hogy jött a papírért. Mondtam, hogy a neten közben feladtam. Teljesen kikelt magából, hogy ezt miért nem mondtam hamarabb, és ez így neki pénzkiesés lesz. Erre szinte rám kiabált, hogy akkoris hozzam ki a papírokat mert azzal el kell számolnia. De mondom, nem valósak azok az adatok amik a papíron vannak: papíron 2 személyt írtam be, neten meg 1-et. Attól még hozzam ki, és szinte kiabált velem. Aztán puffogva elvitte a papírjaimat, és szitkozódott, hogy elhasználtam a papírjait + nem kap most majd utánam pénzt.


Most ilyenkor mi lesz? Összehasonlítják a papíron szereplő adatokat azzal amit a neten írtam be? Felhasználják a "selejtes" papírjaimat?

416. simple
2011. okt. 2. 21:54
Ja egyébként én is néztem kerek szemekkel a kérdést:"Hány élveszületett gyereke van?" Egyáltalán nem szültem még,sem élőt, sem holtat!
415. simple (válaszként erre: 411. - Trapiti)
2011. okt. 2. 21:53
Nekem van ilyen ismerősöm. Két gyereket szült, örökbeadta őket, a férje nem tud semmit. (megismerkedésük előtt történt) Mikor született a közös gyerekük, akkor is az volt beírva a terheskönyvébe hogy első gyermeke. Nem is értem hogyan? Jó mondjuk gondolom az orvost köti a titoktartás, nade akkoris durva! Nekem nagyon is az.
414. simple
2011. okt. 2. 21:50
Huhhhh.... Mi is kitöltöttük végre a neten. Remélem mostmár békénhagynak.
413. mkriszti81 (válaszként erre: 411. - Trapiti)
2011. okt. 2. 21:21

ez nem én mondtam, ezt a tv-ben mondták

(egyébként akinek a párja nem tud róla, hogy a feleségének volt már egy gyereke, az elég érdekes alapokon nyugvó kapcsolat)


de mondom, engem ez a része nem is érdekel, csak felfigyeltem rá az este...

412. trapiti (válaszként erre: 411. - Trapiti)
2011. okt. 2. 21:18
Ráadásul az örökbeadott gyerek nem az Ő gyereke, törvényesen új anyakönyvi kivonata van a gyerkenek, amelyben az ürükbefogadó szülő van szülőként bejegyezve.
411. trapiti (válaszként erre: 410. - Mkriszti81)
2011. okt. 2. 21:17

Olyan kérdés nincs, hogy hányat szült. Csak annyi, hogy hány éve született gyereke van :)


És kizártnak tartom, hogy aki egy titkolt terhességből született gyermekéről lemondott, majd ül a konyhaasztalnál évek múlva a számlálóbiztossal, adott esetben az új társával, férjével, esetleg gyerekeivel akik semmiről nem tudnak, majd épp itt vallja be, hogy igen, Ő x évvel ezelőtt szült egy gyereket... nagyon nem, életszerű.

410. mkriszti81 (válaszként erre: 409. - Trapiti)
2011. okt. 2. 21:10

igen, de ott van a gond, hogy van egy olyan kérdés, hogy hány gyereket szült, és erre az is fog válaszolni, aki szült ugyan, de nem ő neveli a gyereket...


na de olyan van-e itt, akinek nem sikerült belépni a kódjával, később sikerült-e ?

409. trapiti (válaszként erre: 403. - Mkriszti81)
2011. okt. 2. 21:05

Sziasztok!


Mi 20 perc alatt túl lettünk a netes kitöltésen laksá+3személyi kérdőív, minden simán ment.


Örökbefogadók vagyunk, és valóban felháborítónak tartottuk, hogy az egyébként a törvény szerint a vér szerinti gyermek státuszába lépett örökbefogadott gyermekünket ilyen módon különböztessék meg, így természetesen - mint minden általam ismert örökbefogadó család - saját élve született gyermekként kezeltük a kitöltés során. Ezügyben egyébként kár aggódniuk, nem tudom elképzelni, hogy a lemondó vér szerinti családok bevallanák a kérdőíven az örökbeadott gyermeküket...

2011. okt. 2. 21:04
senki?
407. anolianna (válaszként erre: 398. - Zsoka1984)
2011. okt. 2. 20:21
És az az IQ mennyi a felnőtt embernél szignifikánsan?
406. mkriszti81 (válaszként erre: 405. - Sziszi-szöszi)
2011. okt. 2. 20:13

hát épp ez az, hogy nem fogok órákig kódokat próbálgatni, főleg, mert a harmadik után letilt egy időre a rendszer...

szégyen

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook