Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nemi szemölcs fórum

Nemi szemölcs (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. aug. 30. 19:52
Sziasztok! Régebben indítottam a topikot. Azóta annyiban változott a helyzet, hogy kevesebb szemölcs van, s most voltam azóta orvosnál, mivel addig az oldatot használtam... félig- meddig sikerrel. Most kb van 4-5 db. A barátnőmnél hpv-t találtak,ezért a spermámat be kellett vinni vizsgálatra. Azt viszont nemtudom,mit állapítanak meg, vagy ilyesmi,már meg van az eredmény, csak annyit mondtak, hogy be kell személyesen menni,mert tel.on keresztül az asszisztens nem mondhat semmit, vagy komoly??? Bárki tud valamit erről a condylomarol: tapasztalat vagy ilyesmi, kérem írjon! Mennyire komoly? Bnőmnek azóta sem semmi. Milyen következetes betegségek lehetnek ennek?? Vagy tünetek? Köszi
13. e1e9ab571d (válaszként erre: 11. - Gábor01)
2009. márc. 1. 13:22
Mint írtam, nem biztos, hogy akinek nincsenek külső jelei az fertőzött. Csak ha mindig kiújul neked a szemölcs, akkor ez is állhat a háttérben.
2009. febr. 28. 21:55
Tudja vki, hogy a többi módszert hogyan alkalmazzák(lézer, lefagyasztás)? Mennyire fájdalmas?vagy bármi módszer érdekelne!
2009. febr. 28. 21:53
Nem olyan egyszerű olyan embert kezelni, akinek külső jelei nincsenek....
2009. febr. 28. 12:46
Bocsi a sok feltételezésért, de az orvosok is ennyire megosztottak.
2009. febr. 28. 12:46

Ez a vírus meglehetősen kiszámíthatatlan. Lehet, hogy volt Neked is HPV-d, vagy van is, csak semmi panaszt nem okoz.Vagy az is lehet, hogy soha nem volt, vagy elmúlt. A lényeg, hogy rendszeresen évente 1 X járj el méhnyakrákszűrésre. Én is voltam nemrég, és várom az eredményt.

A felmérések alapján idézem: "azt figyelték meg, hogy egyszer van HPV-je a társadalomnak, máskor meg eltűnik" Tényleg az influenzához tudom hasonlítani.

Sajnos általában a fiúk fertőznek, és a nőkön jön ki nagyobb %-ban. Ha pld 1 pár egyik tagjánál szemölcsök vannak, akkor az lenne a legjobb a megoldása szakirodalom, ha a partnert is kezelnék egy időben, és a kezelés alatt nuku sex, a visszafertőződés miatt.

2009. febr. 28. 12:44
Valamely szinten a vírus valószínű, hogy Benned van, csak nem mindenkinek van külső jelei... A vírust meg nem lehet egy szervezetből sohasem eltüntetni, sajnos, az mindig is benne marad, itt már csak vigyázni lehet (immunrendszer). Barátnőm is többször volt nőgy.nál és sehol nem találtak nála (kivül-belül).
7. Brad (válaszként erre: 5. - E1e9ab571d)
2009. febr. 28. 12:40

Akkor lehet, hogy nekem is van belül???

Nem sűrűn járok nőgyógyászhoz, azóta is kb. 1szer voltam (talán 1-1,5 éve), akkor is rákszűrésen. Kenetet vett, és ultrahangozott, jah meg hát belém kukkantott. Negatív lett mindenem. Akkor most jól vagyok vagy lehet bennem van?

6. Brad (válaszként erre: 4. - Gábor01)
2009. febr. 28. 12:36

Iszonyatosan sok volt. Nem lehetett megszámolni! Kicsik, nagyok, nagyobbak! Azért is untuk meg a kenegetését, mert legalább egy óra volt. A nevére nem emlékszem a gyógyszernek és nem is kenőcs volt, hanem folyadék. Kék színű volt, mindent befogott. Olyan ecsetelője volt, mint a buborékfulyúnak a pácikája. :)

Én nem kaptam el. Nem tudom miért.

A doki azt mondta, hogy úgy is el lehet kapni, hogy mikor oda lenn borotválkozól megsérted a felső hámréteget, pici mikroszkópikus sebek keletkeznek és akkor bele megy a vírus.

2009. febr. 28. 12:27

A nemi szemölcsöket HPV okozza, ami egy vírus, és több fajta van belőle, különböző számokkal nevezik el őket. Sajnos az óvszer nem véd ellenne. Ráadásul a lappangási idő több 10 év is lehet. Egy felmérés szerint a magyar 18-30 éves lakosság kb 60 % találkozott már a vírussal, de valakinek a szervezete legyűri mint az influenzát. Sok az olyan fertőző beteg, akinek a vérében benne van a HPV, de semmilyen tünete nincs. A szemölcsök kialakulásának esélye 1-100.

A HPV legveszélyesebb fajtája okozza a méhnyakrákot nőknél. De általában ha szemölcs is kialakul, az nem ez a rákkeltő fajta. Ha van még kérdés szívesen válaszolok, itt vagy priviben.

2009. febr. 28. 12:21
milyen kenőccsel kentétek? Te nem kaptad el, mivel ezek vírus eredetűek állítólag, egyébként az én barátnőmnek sem jött ki semmi, s az orvos szerint ez fura. Mennyi volt kb barátodnak? Milyen mennyiségben?
3. Brad (válaszként erre: 1. - Gábor01)
2009. febr. 28. 12:18
a pasimnak is volt ilyen. Azt mondta neki a doki, hogy én ecseteljem neki, mert jobban látom, s nem hagyok ki egyet sem. Aztán egy idő után meguntuk, habár szorgalmasan kenegettük és azok száradtak is le. Aztán a pasim egyszer csak bekente az egészet még ott is ahol nem kellene :D (na jó ott nem) és 3 nap alatt eltünt minden. Előtte meg vagy egy-másfél hétig szenvedtünk vele. De neki nem jött vissza. Ja, és a doki rászólt, hogy ha idegen helyen megy el wc-re pisi előtt mindig mosson kezet! Meg utánna is (gondolva másokra)!
2009. febr. 28. 12:14
belsőleg kéne kezelni, keress homeopataorvost ő talán tud segíteni
2009. febr. 28. 12:12

Sziasztok! Fél éve, jelentek meg először a nemi szervemen szemölcsök, voltam vele orvosnál, ahol mondták, h. condyloma. Írtak rá egy ecsetelőt, s azzal kentem, ami eleinte sikeres volt, majd kiújult. Most használom a Wartner oldatot, ami megint elmúlasztja, de ismét kiújulgat. Volt e valakinek hasonlóban tapasztalata, vagy esetleg valami tanácsa...

Köszike

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook