Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németül tanulni otthon fórum

Németül tanulni otthon (beszélgetős fórum)

26. szanet
2010. jún. 4. 22:20
Oh én okoska... :)Most nézem, h 2009-ben, vagyis már 1 éve írtál :) azóta már tuti penge vagy :D
25. szanet
2010. jún. 4. 22:18

Reguska!


Ne hülyéskedj! Én mondjuk tanultam németül otthon , gimiben, de úúútáltam :)

Aztán most itt vagyok :) 5 hónapja.Még én sem nagyon járok sehová, csak játszótérre a 2 éves ikreimmel, de azért tanulom itthon a németet.

Jártam heti egyszer itt németre, de most nem tudok, mert férjem aznap megint dolgozik, nem tudom kire hagyni a lányokat.

Igen, csak németül beszélnek, de mért baj az.Én elmennék a helyedben!!!!! Kedvesek, meg fogod érteni!

Van itt olyan tanfolyam, hogy heti 5 ször 5 óra.Reggel8-1 óráig. fél éves. óránként csak 1 euro. Na én arra szeretnék elmenni, de előtte oviba kell adnom a lányokat. Pont ma beszéltem egy lengyel csajjal, aki elment erre fél évvel azután, hogy kijött és azt mondja szuper volt! Előtte egy szót sem beszélt németül! Szóval én mennék a helyedbe minden tanfolyamra, ahová van lehetőségem!

2009. máj. 21. 17:17
Véleméyem szerint otthon nem lehet megtanulni németül mert a nyelvtani része nagyon nehéz és egyedül nem tudod ezeket elsalyátítani hacsak nincs melletted egy olyan ember akinek ez az anyanyelve és folyékonyan beszél németül.
23. reguska1 (válaszként erre: 19. - Tücsimücsi)
2009. máj. 21. 09:58
1 hónappal a kiköltözés előtt tudtam meg hogy jövünk elmentem párszor magántanárhoz, de kevés volt.... az intenzív sulit a lányom miatt nem tudtam volna. Nem volt kire hagynom....
22. reguska1 (válaszként erre: 2. - Eperlevél)
2009. máj. 21. 07:55
Megnéztem az oldalt, jónak látszik :) Nagyon köszönöm!
21. reguska1 (válaszként erre: 20. - 021ff75d72)
2009. máj. 21. 07:54
Ez nagyon jó ötlet! Köszönöm!!!!! Még mindig kint laktok?
20. 021ff75d72 (válaszként erre: 17. - Reguska1)
2009. máj. 20. 22:23
Szerintem fog ez menni,csak idöbe telik.Egy év múlva szerintem mindenhol feltalálod magad.A helyiek pozitív hozzáállása rengeteget számít.Én vettem rendszeresen nöi lapokat és nekiálltam lefordítani magamnak,sokat kérdeztem a férjem is,ö azért már jól tudott.Aztán vettem egy könyvet és szótárral,de végigolvastam.Beletartott fél évbe!Aztán barátnökre is ráakadtam,ök is segítettek.
19. tücsimücsi (válaszként erre: 17. - Reguska1)
2009. máj. 20. 22:08
Még valami: miért nem a kiköltözésetek előtt mentél nyelvtanfolyamra? Még egy 1 hónapos intenzív is "jót tett " volna.
18. tücsimücsi (válaszként erre: 17. - Reguska1)
2009. máj. 20. 22:06
Inkább kifejezéseket tanuljál és a számokat.
17. reguska1 (válaszként erre: 7. - Meggy)
2009. máj. 20. 22:01

Szia! Már néztünk tanfolyamot, de sajnos amíg valami alapom nincs nem tudom elkezdeni mert csak németül beszélnek azt mondják így nem érdemes....

Nem vagyok a 4 fal között, megyek vásárolni, játszótérre,kirándulni. Meg akiknél lakunk németek és velük is próbálkozom, meg itt a faluban is mindenki próbál, de pont ez a gáz, hogy nem tudok velük kommunikálni... olyan kellemetlen! Próbáltam napi öt szót tanulni, de ez nem mindig megy...... meg van mikor azt gondolom megtanultam pár nap és már nem tudom.... elég nehéz, vagy csak én vagyok ilyen..... már nem fog úgy az agyam.....

2009. máj. 20. 21:53
páromnak sikerült kijutni dolgozni...ő most tanulgatja a nyelvet, nem tanult anno németet(csak angolt), de így ő meg alapból a tájnyelvet tanulja meg. Mint írtam, voltunk kint hétvégén, egy magyar csaj beszélgetett egy osztrák férfivel, és értettem mindent amit a csaj mondott, de a férfit még csak körvonalakban se...:( van ott olyan dolgozó, aki 3 fajtaképpen beszél németül!
15. 021ff75d72 (válaszként erre: 14. - Fbab8271ce)
2009. máj. 20. 21:39
Szerintem tájszólást tanulni a lehetö legnehezebb.Kell hozzá egy jó"hochdeutsch"(irodalmi német)alapismeret,aztán egy helybéli,aki mindkettöt jól beszéli és még türelme is van veled foglalkozni,magyarázni.A gyerekeimnél úgy müködött,hogy 5 és 1 éves koruktól a helybéli gyerekektöl tanulták a németet az oviban és az iskolában,szabadidöben.Otthon szigorúan magyar beszéd volt.Így lettek gyakorlatilag kétnyelvüek,de azért SAJNOS a német nyelvben jobban otthon vannak mindketten.Jó tanulók lettek.Az is fontos,hogy a helyiek ne közösítsék ki a "külföldit",HÁL ISTENNEK,ebben nem volt részünk.
2009. máj. 20. 21:22
Hol lehet tájszólást tanulni?de most komolyan! Burgenlandban nem értek semmit, csak akik magyarok és épp németül beszélnek...de az osztrák, ha válaszol, abból semmit...alap és középfok között tudok...(remélem még, megy annyi) 7 éve érettségiztem, igaz nem nagyon használtam azóta, de szerintem 2 hét alatt belerázódnék...
2009. máj. 20. 21:19
18 évvel ezelött én pont így voltam,csak Ausztriában.Nekem sokat jelentett a tv TELETEXT olvasása.Aztán a híradók figyelése,ott ugyanis szépen artikulálnak és nem kever be semmiféle helyi tájszólás.Mondjuk nem mindegy,hogy teljesen kezdönek számítasz-e?Én akkor azért túl voltam egy 4 éves gimnáziumi némettanuláson.De nem válsztottam érettségi tantárgynak,mivel akkor még nem tudtam,mit hoz az élet a jövöben.
12. SF
2009. máj. 20. 21:16
Privi megy...
11. Myrthil (válaszként erre: 9. - SF)
2009. máj. 20. 21:13
Hol lehet azt megtalálni????
10. tücsimücsi (válaszként erre: 9. - SF)
2009. máj. 20. 21:12

Ezen én is gondolkodtam már, csak sajnálom rá a pénzt. Van itthon nem egy nyelvkönyvem, a legjobb a Deutschexpress, de olyan nehezen megy....

A barátnőm megrendelte a kreatív angolt, azt mondta küldtek neki egy jó kis paksamétát és elhiszi aki ezt megtanulja az le is teszi a nyelvvizsgát.

9. SF (válaszként erre: 8. - Tücsimücsi)
2009. máj. 20. 21:08
Igen. Pont azt tanítja, amit úgyis használnál.
8. tücsimücsi (válaszként erre: 3. - SF)
2009. máj. 20. 21:07
Arról beszélsz amit meg lehet rendelni 20 ezerért?
7. meggy (válaszként erre: 1. - Reguska1)
2009. máj. 20. 21:07

Szia!

Szerintem a 4 fal között nem fogsz megtanulni jól németül.. Íratkozz be közben német nyelvtanfolyamra és az nagy segítség..

6. Myrthil (válaszként erre: 4. - Myrthil)
2009. máj. 20. 21:05
+s
2009. máj. 20. 21:05
szerintem ez az oldal nagyon jó
2009. máj. 20. 21:05

Szia!

Olvas német újságot és néz híradót németül. Jobb ötletem nincs :S

3. SF
2009. máj. 20. 21:05
Éppen most írtam egy másik fórumra, hogy a kreatív nyelvoktató nagyon szuper. A leggyakrabban használt szavakra, kifejezésekre, mondatokra épül. Sokféle összefüggésben tanítja, és szinte azonnal hasznáni is tudod a tanultakat.
2009. máj. 20. 21:05
www.eduverzum.hu
2009. máj. 20. 21:03
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni hogyan lehet németül megtanulni könnyedén és gyorsan itthon. A 2,5 éves kislányommal vagyok itthon, vagyis most Németországban mert a férjem itt kapott munkát, de nem igazán haladok a nyelvtanulással. Van valakinek valami jó ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook