Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországból Magyarországra lehet küldeni utánvéttel levelet? fórum

Németországból Magyarországra lehet küldeni utánvéttel levelet? (tudásbázis kérdés)

2015. jan. 27. 12:45
Bár a címzett nem él kint szarul, de volt munkáltató(nem az enyém), úgyhogy lehet hogy azért a pár centért sem adja fel a levelet Mo-ra.
2015. jan. 27. 12:43
Arról van szó, hogy én küldök ki levelet és azt szeretném, hogy a válaszlevelet ne címzett fizesse, hanem én. Ha kint élnék,nyilván megkérdeztem volna a kinti postát.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Syria)
2015. jan. 22. 19:15
Még az is lehet, de én inkább arra gondoltam, hogy eladott valamit, és úgy, hogy a vevőnek kell állni a postaköltséget is. Magyarországon alkalmazzák ezt az utánvétes dolgot többen, csak akkor van gond, ha nem veszi át a vevő, mert akkor mégis a feladónak kell duplán fizetni a költségeket.
6. syria (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 22. 19:04

Igaz.

Lehet, hogy a fórumindító olyan szarul él kint, hogy nincs pénze egy levél feladására? :(

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Syria)
2015. jan. 22. 17:37

Ezt nevezték régebben portós levélnek.

Kettő kg-ig lehet levélként feladni, nem dobozos "csomagot". Nem tudom, csak gondolom, valami ilyesmiben küld valakinek akármit, és azt szeretné. a postaköltséget se keljen állni neki.

De a legegyszerűbb, ha bemegy a német postára és megkérdezi.

4. syria (válaszként erre: 1. - Pálmax)
2015. jan. 22. 17:30

Levél utánvéttel? Ilyen fogalmat nem ismerek. Utánvéttel csomagot szoktak küldeni.

Tértivevényes levél, amiről visszamegy a feladónak az igazolás, hogy ki vette át, bizonyára ott is létezik.

3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Pálmax)
2015. jan. 22. 14:34

Nem a tértivevényes levéllel kevered?

Ez , mikor igazolják, hogy átvette a címzett. :)

2015. jan. 22. 13:46
Levelet? Szerintem max. csomagot mint Magyarországon is.
2015. jan. 22. 13:01
Németországból Magyarországra lehet küldeni utánvéttel levelet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook