Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Németországban szülni, juttatások. fórum

Németországban szülni, juttatások. (beszélgetős fórum)


6. miss.poppy (válaszként erre: 5. - Panna anyuja)
2013. jún. 4. 06:54

Igen, jól értetted. Nem szeretnék butaságot írni, azt nem tudom, hogy ilyenkor átlagot számolnak.e vagy sem. (szerintem az emelt fizetésedet kell megkapnod)

Adnék még egy tippet! Nálunk a Landratsamt-ban van kismamáknak Beratungstelle...minden kérdésedre válaszolnak. Én is ott kérdeztem meg egy csomó mindent.

2013. jún. 3. 21:47

Tehát ha jól értem, ha kiir az orvos, akkor számithatok a Beschäftigungsverbot-ra ,ami a teljes fizetésem összge, vagy dolgozhatok könnyebb beosztásba, ha az orvos úgy itéli. ( 10 örákat dolgozom egy nap, újabban heti 6 napon át. )

Az biztos hogy kapom a Mutterschutz-ot, szülés előtt 6 héttel és utánna még 2 hónapig, ami a teljes fizetésem. Uánna az elterngeldet egy évig a kindergelddel együtt. Utánna a gyerek egy éves korától már csak a kindergeldet, ha jól értem.

Igaz?


Most emeltek a fizetésemen. mit gondoltok, az új fizetésemmel kell kikalkuláln a Mutterschutz-ot? Vagy valami átlagt kell számolni a régivel?

4. miss.poppy (válaszként erre: 3. - Panna anyuja)
2013. jún. 3. 06:32
én mozgássérültekkel dolgoztam, de 10 hetesen abbahagytam a munkát, mert ikerterhes vagyok. Ha az orvos is úgy látja, hogy megterhelő a munka és a terhességet veszélyezteti, akkor az a legjobb, ha Beschäftigungsverbot-ot kapsz. Ez a munkától való eltiltást jelenti. (nekem is ez van) Ez, azért jó, mert akkor a teljes fizetésedet megkapod végig. Egyébként, ha babát vársz a munkáltatónak kötelessége olyan munkát biztosítani neked, amit kismamaként végezhetsz!
3. panna anyuja (válaszként erre: 2. - Miss.poppy)
2013. jún. 3. 06:20

köszönöm a választ.


Esetleg tudja valaki, hogy mi van akkor ha nem dolgozok végig, szobalány vagyok, nagyon nehéz és tisztitószerekkel dolgozunk. gyszer egy lány volt ott terhesen és aztán ő még egy ideig könnyitett 6 órában dolgozott, de aztán feladta, elment szabadságra.

Van valaki aki tu erről további információkat?

2013. jún. 1. 12:49

Szia,


leírom, ami hirtelen eszembe jut...

Tehát, ha végig dolgozol, akkor a kiírt dátum előtt hat héttel kezdődik a Mutterschutz, és a szülés után nyolc hétig tart. Ha van szerződésed, ez alatt az idő alatt megkapod a teljes fizetésed.

Aztán, ha van ledolgozott 12 hónapod, akkor kapsz Elterngeld-et is. Itt ki tudod számolni: [link]


De a fizetés kb. 65%-a...és egy évig kapod, bár úgy tudom, hogy lehet kérni két évre is, de akkor 24 hónapra osztják el azt az összeget, amit 12 hónap alatt kapnál meg. És ehhez jön még a Kindergeld, ami 185 Euro gyerekenként!

És jár még a Ki

2013. jún. 1. 12:35

Sziasztok.

Nagyon meg kéne tudnom, hogy Németországban egy éves munkaviszonnyal, szerződéssel, ha terhes leszek, hogyan alakulnak a juttatások a szülés után, illetve ha kiir az orvos a munkából előtte, akkor mi lesz, mire számithatok. Bajorországban lakom.

Nagyon ki kell számolnunk ugyanis, hogyan fogunk kilyönni anyaglag.


Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook