Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Németországban magyar nyelvű iskola fórum

Németországban magyar nyelvű iskola (beszélgetős fórum)


10. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 9. - Marcika2005)
2012. okt. 5. 18:19
Köszönöm szépen a biztatásodat!
2012. okt. 5. 18:12
Azon szerintem ne aggodj,hogy esetleg nem tudsz neki segiteni ugyanis a gyerekek gyorsan tanulnak uj dolgokat,es ha belegondolsz ez neked is egy kis tanulas lesz.Ugyan mi mar 5 eve vagyunk kint igy nekunk kicsit konnyeb dolgunk volt,de a mai napig tanulunk valami ujat amikor leulunk lecket csinalni.Azt,meg ,hogy fel veszik-e ev kozben azt nem tudom de szerintem ebbol nem csinalnak gondot nemetorszagban.De jarjatok utanna.
2012. okt. 5. 18:00
Mivel elkezdődött az év,így is felveszik kint az iskolába?Vagy végig kell járja itthon az első évet és utána folytathatja kint?
7. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 4. - Marcika2005)
2012. okt. 5. 17:56
Értem amit írtok és nagyon -e felé hajlok én is.De arra gondoltam hogy itthon is kell segíteni egy gyereknek a tanulásban,de ha nem ismerem a nyelvet akkor hogy segítek majd neki.Bár a férjem alap szinten tud németül.
6. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 3. - Napra_forgó)
2012. okt. 5. 17:54
Nagyon köszönöm! Kedves vagy!
5. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 2. - Napra_forgó)
2012. okt. 5. 17:53
Őszintén megmondom elég tanácstalan vagyok...mivel most kezdte itthon az első osztályt...nem tudom hogy mi lenne a jobb neki.
2012. okt. 5. 17:50
Szerintem se kellene magyar iskolaba iratnod,ha ott maradtok mindenkepp jobb volna neki a nemet iskola.Ezt tapasztalatbol mondom,ugyan mi norvegiaban lakunk es itt kezdte a sulit 5,5 evesen es nincs semmi gondja vele!A nyelv tanulasa vegett szerintem jobb lenne neki,de ez csak az en velemenyem!
2012. okt. 5. 17:46
Amúgy itt érdeklődhetsz mindenféle Németországgal kapcsolatod dologról, ha gondolod: [link]
2. Napra_forgó (válaszként erre: 1. - CSILLAGOM68)
2012. okt. 5. 17:45

Miért akarnád magyar iskolába íratni????

A némettel sokkal jobban jár.


A környéket nem ismerem, de max hétvégi egyalkalmas "iskolát" tudok elképzelni. Itt nálunk is csak az van.

2012. okt. 5. 17:34
Sziasztok! Férjem Nürnbergben dolgozik,és a 7 éves első osztályos kisfiammal,sürgősen utána szeretnénk menni,hogy együtt élhessen a család.Elsősorban azt szeretném tudni hogy van -e a környéken magyar iskola,vagy ha nincs akkor mik a lehetőséget.Minden tanácsot szívesen veszek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook