Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Németországban kismamaként. Mire számíthatok? fórum

Németországban kismamaként. Mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


10. Mokuszka (válaszként erre: 9. - Igazság hol vagy?)
2013. nov. 30. 12:33
Kb 2 héten belül megyek ki, még az itthoni dolgok elintézését követően.
9. igazság hol vagy? (válaszként erre: 5. - Ba7da9cfc0)
2013. nov. 30. 11:59
El kellene olvasni az első feltett kérdését is.Most kinnt él vagy most készül a párjához? kicsit zavaros nekem is. Gyermek vállaláshoz ez nem elég...
8. Mokuszka (válaszként erre: 6. - Nissan2013)
2013. nov. 30. 09:40
Köszönöm, már probálkozok ezzel is :)
7. Mokuszka (válaszként erre: 4. - 103cacdfd2)
2013. nov. 30. 09:33

Olyan informáciokat veszel elő, ami meg sem lett emlitve.

1. dolgoztam otthon de mivel munkahelyet váltottam s uj cégemnbél határozott idövel vettek fel, nem támogatták a gyerekvállalást.

2. Szép hogy gondolkodok az anyagiakrol hisz nem mindegy hogy tudok e mit adni a gyereknek enni,vagy tudjuk e fizetni a lakást.

3. Köszönöm szépen a semmit nem érő válaszaid :)

2013. nov. 29. 14:09
szia mokuszka,a facebokon sok csoport van,keress rá,például.nemetorszagi magyarok,ott a fájlokba is sok információt találsz,ill.a csoport tagok tudnak segíteni az aktuális kérdéseiben.en is itt elek,de engem nem érint ez a dolog,nem vagyok járatos benne.sok sikert!
5. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 4. - 103cacdfd2)
2013. nov. 29. 13:10

Ne haragudj, de ez egy elég hülye hozzáállás!

Terhes és nem akar itthon egyedül lenni.

Sztem tök normális ,hogy érdeklődik, hogy kint milyen jogok, juttatások illetik meg kint.

Akit felvet a pénz, biztosan nem foglalkozik ilyennel, de 1 fizúból igen nehéz megélni.

Írta, hogy szeretne kint dolgozni, szóval nem csak a markát tartaná. De azért ne vegyünk már 1 kalap alá az itthoni ingyekélőkkel, akik már 14 éves koruktól fogva potyogtatják a gyerekeket, apuka se dolgozik. Na ök tartják a markukat a semmiért.

2013. nov. 29. 13:00

Azt nem ertem, hogy valaki innen kikoltozik es rogton arra gondol, hogy milyen penzeket lehet leakasztani egy idegen orszagtol :(

Nem elt, dolgozott sem itthon, sem ott, nem feleseg, csak tartja rogton a markat :(

3. kkriszta (válaszként erre: 1. - Mokuszka)
2013. nov. 29. 12:04
Sok a kérdés, de megróbálok rá válaszolni. Én itt élek kint, de mielött terhes lettem, már volt állandó munkám, úgyhogy a helyzet egy kicsit más. A szülés elött 6 héttel, utána pedig 8 héttel nem dolgozhatsz, az a bizonyos Mutterschutz. Amikor a nögyógyász a terhességet megállapította, akkor meg kellett mondania, hogy mikor van a szülés várható idöpontja. Az, hogy alkalmaznak-e, attól függ, hogy milyen munkát akarsz vállalni. Privát munka (pl. takarítás családoknál - bár gondolom mindenki hosszú távra tervez, így ha ott a baba nem lesz aktuális) szerintem lehetséges lenne. Cégeknél vagy nem tudom milyen területen akarsz dolgozni, nehezebb lesz szerintem. Én férjnél vagyok, de így is eléggé bonyolult volt az egész, papírok kitöltése, hivatalok stb., úgyhogy nagyon oda kell figyelni. Elvileg a gyerek születésétöl kezdve 1 évig jár az Elterngeld a Sozialamt-tól a fizetésed (vagy a párodé, ha neki bejelentett munkahelye van itt kint) alapján sorolnak be. A Kindergeld, ami nem sok 184 euró pedig a gyerek 18. születésnapjáig jár. A legjobb, ha a magyar konzulátuson megkérdezed a dolgokat, ök jobban tudnak ebben segíteni. Ha összeházasodtok, akkor az adózás változik, illetve ha megszületik a gyerek, akkor az ö papírjai elintézésénél (névadás stb.) egyszerübb a helyzet.
2. Ekka
2013. nov. 29. 11:33

Ezt ott kellene megérdeklődnötök!

Itt kockázatos ilyen felől érdeklődni(fél-, vagy téves információk).;-)

2013. nov. 29. 10:55

Párom Németországban él és dolgozik. Én 10 hetes kismama vagyok, most tervezek kimenni hozzá. Nekem jelenleg nincs itthon munkám, s odakint se dolgoztam még korábban.

Mi az esélye hogy alkalmaznak egy kismamát az első pár honapokra, van e valami szabály erre?

Mikortol vagyok védett, (probaidő, vagy terhesség kezdete.. )?

Ha párommal még nem vagyunk házasok milyen támogatásra számithatunk terhesség alatt, ill után?

Ha összeházasodnánk , ez miben változna?

Német bejelentett lakcimmel rendelkezni fogok amikor kimegyek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook