Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Németjuhász kan kutya nagyon játékos, kapkod, ugrál mindenért. Mivel tudnám leszoktatni erről? fórum

Németjuhász kan kutya nagyon játékos, kapkod, ugrál mindenért. Mivel tudnám leszoktatni erről? (tudásbázis kérdés)


8. f3000dc5ef (válaszként erre: 3. - Katika009)
2015. ápr. 11. 23:11

Az már nagyobb gond.

Viszont van egy másik módszer ha ugrál.

Ahogy felugrik rád, fogd meg a mellső lábait, és kezd felfele húzni egyszerre a kettőt. Nagyon utálják, de kicsit se fáj nekik :) Elég hamar rá fog jönni, hogy nem buli ez neki :D


És hát igen. Lefoglalni testileg, és agyilag, hogy nem neki kelljen szórakozást találnia.

Labdadobálás, plüssállat elrejtés-keresés, húzodzkodás, és minden amit szeret csinálni.

2015. ápr. 11. 15:58
azért a sok pont a mondat végén,mert elgondolkodtam már hajnalban is,hogy a rendőrkutyákat hogy csinálnak belőlük....szerintem a kutyával foglalkozni és nevelni kell,úgy mint egy gyereket,és megtanulja a dolgokat....mondjuk nekem kutyám nincs,gyerekem van..
2015. ápr. 11. 05:36
A németjuhász ilyen állítólag...sok ismerősömnek van ilyen kutyája,nem kölyök kutyákról beszélek,és mai napig lopkodják a cipőket,szétszednek amit csak tudnak...ők azt mondják a vérükbe van ez a viselkedés,bár én csodálkozom,hogy nem lehet kinevelni belőlük...
2015. ápr. 10. 17:52
Az orrösszefogásos nem nálam is bevált annó.:)
2015. ápr. 10. 17:09

Nekem egyszer azt mondta egy kutyás, hogy amikor az eb ugrál, akkor picit rá kell taposni a lábára. Nem úgy, hogy fájjon, csak hogy érezze. Vagy amikor felugrik, akkor el kell "gáncsolni".

Nem tudom, hogy ez mennyire állatbarát, mindenesetre nekem bevált.

3. Katika009 (válaszként erre: 2. - F3000dc5ef)
2015. ápr. 10. 17:04
Igen, ezzel csak az a baj, hogy közel 4 éves. :) :)
2015. ápr. 10. 17:02

Kölyöknél ez a normális viselkedés.

Ha olyat csinál amit nem szabad neki, akkor egy határozott NEM, és szorítsd össze a pofáját.

Egy idő után elég a NEM. Majd az sem kell.

2015. ápr. 10. 17:01
Németjuhász kan kutya nagyon játékos, kapkod, ugrál mindenért. Mivel tudnám leszoktatni erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook