Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Német tinilánynak mit küldjünk? fórum

Német tinilánynak mit küldjünk? (tudásbázis kérdés)


22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Loretta16)
2016. dec. 13. 18:52

Hát... nem tudom. Hord- e ilyesmit, tetszik-e neki...


Viszont ma láttam a boltban díszdobozos szaloncukor-válogatást, és eszembe jutott, hogy ők nem ismerik a szaloncukrot.

2016. dec. 13. 16:14
Ma rendeltem egy farmer oldaltáskát a nevének a feliratával. Szerintetek?
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Krilion)
2016. dec. 13. 05:28

De minek olyasmit venni, amit ott megvesz magának...?

Mivel egyébként még soha nem jártam egyik divatüzletben sem, fogalmam sincs a választékról. Csak a neten nézegettem.


Abból gondolom, amit itthon látok, a fiatalokon. Inkább kisebb boltokban veszik a holmijukat, azt hiszem. Nem az elegáns a divat, hanem az egyéni.

Tininek nem érdemes ruhát venni, úgysem találjuk el az ízlését. De nem is hiszem, hogy ebben az esetben ruhaboltban kellene keresgélni.

19. Krilion (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2016. dec. 12. 23:03
Hát nem tudom...itt a lányok 13+ többnyire a H& M - ből, C&A-ból öltöznek, vagy a "tallivalli" -ból, illetve esetleg a New Yorkerből, amikor már kicsi a kinderméret. Ezek a boltok árulnak többnyire tiniknek. Nem tudom mire gondolsz, hogy hol vásárolnak? Ezek a boltok meg többnyie otthon is vannak.
18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Krilion)
2016. dec. 12. 19:16

Azért az nem meglepő, hogy a nemzetközi divatbolt-láncok árukészlete nagyban hasonlít.


Viszont nemigen onnan öltöznek a tinik, sem itt, sem Németországban.


A közeli városban egyetlen egy H&M-ről sem tudok, nem egyenletes az üzletek megoszlása.

17. Guruljka (válaszként erre: 12. - 328e1b30ab)
2016. dec. 12. 18:49

Ebben teljesen igazad van, csak bennem nem fordult meg a Gerbeaud-ház választéka. Jó régen volt már, hogy nap mint nap ott mentem el a (Kis - és a Nagy) Gerbeaud előtt. Hamar elfelejti az ember, főleg hogy akkor sem tellett arra, hogy bemenjek. Csak nagy ritkán. De tényleg jó ötlet lehet a díszdobozos bejgli.

Azt nem tudom, a mákosat a németek mennyire ismerik.

16. Krilion (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2016. dec. 12. 18:29
Egyébként rendkívül meglepő módon a ruhaboltok árukészlete szinte tökéletesen megegyezik az ittenivel, persze otthon mondjuk nincs annyi bolt (úgyértem, pl. egy városon belül nincs 5 db H&M) de ami van, ott szinte ugyanazt lehet kapni.
15. Krilion (válaszként erre: 14. - NomNom)
2016. dec. 12. 18:24

Ez nem így van. A lányom 13 és fél éves, a fiaim 16 ill. 18, és tapasztalatból állíthatom, hogy itt is "divatolnak" a gyerekek. A saját baráti körüknek megfelelő ruhákat, telefonokat, frizurákat hordanak.

Egyébként szerintem sem kell küldened semmit, ők akarták viszonozni a vendéglátást, illetve, amiket küldtetek. Max. egy szép köszönő képeslapot karácsonyra, abból tudják, hogy örültetek, ők is örülnek, mert adni jó, mindenki heppi :)

14. NomNom (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2016. dec. 12. 17:58
Ott annyira nem viszik túlzásba a divatolást a tinik mint itt. Legalábbis amerre én jártam nem voltak túlöltözve a fiatalok.
2016. dec. 12. 17:58
rózsaszín pokémont
12. 328e1b30ab (válaszként erre: 2. - Loretta16)
2016. dec. 12. 17:54

Ezt nem kell viszonozni. Éppen ezzel a gesztussal viszonozták a szülők a ti gesztusotokat.


Egy kis (!) dobozt javaslok, mondjuk a Gerbeaud-ház díszdobozos beiglijét. Az nem nagy dolog, és mellé egy kártya, hogy köszönettel megkaptátok a kedves ajándékát, és boldog karácsonyt kívántok.


Ha ugyanis erre elkezdesz csomagokat küldeni, akkor a szülőknek azt is meg kell köszönni és sosem lesz vége. Ez, így, egy gesztussá válik és nem szül kényszereket illendőségből.


Most ne küldj nagyon mást, ebben a helyzetben, amit leírtál. Nem komilfó.

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Loretta16)
2016. dec. 12. 17:49
Az ottani aktuális divat itt tuti nincs...
2016. dec. 12. 17:37
Nagyon jó ötletek! Valami jó kis tinis táska-szerűség?
2016. dec. 12. 17:34
Ja, és naptár... magyar képekkel?
2016. dec. 12. 17:32
Szerintem nem kell semmit, hiszen már adtatok neki mikor hazament. Gondolom a vendéglátást akarta megköszönni nektek így.
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Loretta16)
2016. dec. 12. 17:28

Írószereket odaküldeni nincs értelme, ott jobbak vannak. Esetleg füzettokot, dossziét, amin valami jó kép van magyar motívumról.


Esetleg egy fotóalbum az itt készült közös képekkel, papíron kidolgoztatva?


Az ott kapható pirospaprika nem színezi az ételt, szinte rózsaszín, azaz rendeset lehetne küldeni. A téli fagyiról nem tudom, mi lenne a véleménye...


Lehetne esetleg jó magyar pezsgőt küldeni, már ha szabad. Mert a német borok elég vacakok, biztos a pezsgő is az, ha nem márkás...

2016. dec. 12. 17:21
Én is gondoltam iskolai dolgokra. De pl. mit? Tollat, ilyesmit? Esetleg sálnak örülne szerintetek?
5. c73db520ef (válaszként erre: 2. - Loretta16)
2016. dec. 12. 17:15
Iskolai dolgokat, edessegeket.
4. b4b1d52444 (válaszként erre: 2. - Loretta16)
2016. dec. 12. 17:15
Oké, még azelőtt írtam, hogy ezt elolvastam volna.
3. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2016. dec. 12. 17:15

Pálinkát!!!


xDDDDD na jó, vicceltem. Ismeritek valamennyire, hogy mit szeret esetleg?


Magyar különlegességeket küldenék. Kürtős kalács, bejgli, zserbó, túró rudi, medvecukor, négercsók, macskanyelv, kapucíner, francia drazsé, dunakavics, téli fagyi, dianás cukorka, vadász szelet, szamos marcipán termékek. Ennyi jutott az eszembe most hirtelen.

2016. dec. 12. 17:14
2 hete volt nálunk egy cserediák, egy német tinilány. 14 éves. Egy hete ment haza, és már ma jött egy hatalmas csomag, karácsonyra, tele új ruhákkal a lányomnak, noteszek, filcek, édesség, szóval nagyon kitett magáért. Gondban vagyunk, hogy mivel viszonozzuk, mit küldjünk neki? Azért valljuk be, nálunk alacsonyabb a színvonal, minden téren...Elutazásakor magyaros cuccokat tettünk neki egy csomagba, pirospaprikát, kolbászt, Pilóta-kekszet, stb. Most valami maradandót is szeretnénk. Minek örülne?
2016. dec. 12. 17:09
Német tinilánynak mit küldjünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook