Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Német nyelvvizsgára készülök fórum

Német nyelvvizsgára készülök (beszélgetős fórum)


2009. febr. 19. 15:12

KÖszi,

Utánanéztem már korábban is a vizsgáknak, és a telc anyagait vettem meg, mivel egyedül tanulok sajna itthon. a 3 gyerek mellett.

Az gáz, hogy baromira nem találtam itt német nyelvtanárt (Németo-ban élünk, egy kisvárosban, a Goethe intézet is 200 km-re van, a legközelebbi), így egyedül kínlódom.

Olvastam már máshol is a tit-t, azért kérdeztem. azt hittem, az valami külön dolog. Telc vizsgát itt is tudok tenni, persze utaznom kell hozzá jópár km-t, csak kíváncsi voltam, hogy megéri-e, azaz, hogy milyen szigorral és mennyire pofára engednek át. Lehet, hogy pont akkor megyünk nyáron haza, amikor lesz vizsgaidöpont (május 30) csak nem tudom, hogy mennyire leszek akkor vizsgaképes.

SZerencse, hogy 1 hónappal elötte kell csak jelentkezni a vizsgára. így meglátom majd, hogy menne-e több is, mint az alap fok, vagy nem. Vagy hagyjam az egészet addig, amíg nem leszek közép szinten.

Na, majd meglátom. magolok...

azért, ha tud valaki valami infót csak írjon! minden érdekel!

2009. febr. 19. 11:07
Nekem sem ártana egy alapfok ...:)
5. dancingqueen (válaszként erre: 4. - Anshal)
2009. febr. 19. 11:06
csak a neve a kulönbség,ill tit-telc,ugyan az a brigád(valami tudományos intézetek társulata,azt hiszem ez a rövidítés, a nylevvizsga rendszer neve a telc,de sztem ez részletkérdés:)))sok sikert!
2009. febr. 18. 15:38

Az az igazság, hogy Telc anyagokat vettem így gondoltam arra megyek. Nagyon kezdö vagyok. Szerinted nem sok a különbség az alap és a közép között?

A Telc/tit-ben a tit mit jelet?

Megnézem azért a Goethe-t is, sosem lehet tudni.

2009. febr. 18. 15:08
Goethe a jó, normálisak. Bár nem olcsó.
2009. febr. 18. 15:08

én a telc/tit-en voltam,nagyon nagyo nagyon nagyon könnyű:)!de tényleg!


megkérdezhetem,miért alapfokra mész?a közép sem olyan vészes,én általánosban tanultam utoljára németül,és simán meglett a közép a telc-nél!tényleg az értésre,és nem szemétkedésre mennek

2009. febr. 18. 15:02

Hali,

Megy valaki a közeljövöben német, alapfokú nyelvvizsgára, vagy esetleg volt?

Hová/hol? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook