Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Német alapfokú nyelvvizsga fórum

Német alapfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

7. SzánI. (válaszként erre: 5. - 546185aeac)
2011. jan. 9. 20:11

Mi is most fogunk felkészülni a lányommal az alapfokra.

Elég merészen, mert ő még csak hatodikos, és jövőre le akarunk mind a ketten vizsgázni. Szerintem menni fog.


Nekem nagyon bejön a Start Neu, nagyon jó abból tanulni, hanganyag is van hozzá. Ezen kívül a Német Relaxát fogjuk még használni, és a Német nyelvtan 222 pontban.

Egyenlőre ezzel kezdjük, ha esetleg okosabbak leszünk, valami jó kis könyvet nézek még.

6. alterbarbus (válaszként erre: 5. - 546185aeac)
2010. febr. 20. 12:32

A - csak szóbeli

B - csak írásbeli

C - komplex (szóbeli és írásbeli)

2009. júl. 29. 10:16
Helló. A német alapfokot én is meg szeretném próbálni, de sosem jártam magántanárhoz, csak suliban tanultam 12 évig. Most nem volt már németkönyv 6éve a kezembe. Kis felkészüléssel menne szerintetek ? Lusta vagyok utána nézni, meg még sosem kötött le annyira, hogy kiderítsem, de elárulnátok mi a betűjeles megkülönböztetés ? pl. hogy C ... Köszi
4. accb6cf2da (válaszként erre: 3. - Csillubaba)
2009. júl. 2. 11:11

Szia! Nem tudom, hogy látogatod e ez a fórumot.

Én régen vizsgáztam már és a Rigó utcában.

1 évig tanultam németül. Igaz heti 15 órában. Én alapfokra készültem, de a német tanárom azt mondta, hogy szerinte menne a közép is.

Az alap könnyű volt. Kötetlen beszélgetés (időjárás, honnan jöttem, család), majd kép húzás (gyerekekről fotók), itt szerencsém is volt, mert azt mondtam az egyik kicsire, hogy pisze az orra, ezzel elbűvöltem a vizsgáztatókat (nyert ügyem volt), majd szituációs gyakorlat.

Írásbelin: levelet kellett írni és egy nyomtatványt kitölteni.

Én 1993-ban vizsgáztam.

Középen is voltam, de ott az írásbelin elvéreztem.

De később pótoltam.

2009. márc. 15. 09:19

Köszi Dóra, fogom tanulményozni.

Ezenkíül tapasztalatokra is kíváncsi lennék, hogy mindenkinek sikerült elsőre?

2009. márc. 15. 09:08
2009. márc. 15. 08:42

Sziasztok!


Azt szeretném megérdeklődni, milyen követelmények vannak a német alapfokú c típusu nyelvvizsgához.

Mennyi a követelmény pl.ami a nyelvtant, szókincset illeti.

És mennyi idő alatt lehet letenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook