Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem voltak életképesek a kiscicák vagy valami bántotta őket? Vajon mi lehetett az oka? fórum

Nem voltak életképesek a kiscicák vagy valami bántotta őket? Vajon mi lehetett az oka? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. máj. 12. 18:00

Sikült egy állatorvossal beszélnem.

A négy cica valószínűleg halva született, nem volt életképes és a mama azt hihette méhlepény, megette. Az egy életképest elvitte, hogy biztonságba legyen, de vagy agyon nyomta véletlenül és azért vagy más miatt halt meg, s visszahozta megmutatni nekünk.


Ez egy elfogadható történet :)


Viszont a tej miatt borogatni kéne, s néhány nap alatt elapad, ha begyulladna, kap antibiotikumot. Viszont vigyázni kell, mert 1 hónap múlva már ismét teherbe eshet...és igyekszik is :).

23. Cand Ida (válaszként erre: 22. - Ramoona)
2009. máj. 12. 14:12
Köszi, ez legalább engem is megnyugtat :)
22. ramoona (válaszként erre: 21. - Cand Ida)
2009. máj. 12. 14:08
Nagy valószínűséggel igaz! A macskáknál nagyon ritka az, hogy nem nevelik fel szépen a kicsinyeiket...
21. Cand Ida (válaszként erre: 19. - 7934d1ac97)
2009. máj. 12. 14:03

Hát, tényleg horrorisztikus!

Emiatt is voltam kiváncsi a véleményekre, hogy vajon mi az oka?

Ha hazajönnek a gyerekek, mindenképp megnyugtatom őket, hogy a kicsik nem voltak életképesek, valószínűleg halva is születtek és nem az anyjuk egy vadállat...az csak védte azt az egyet, akit elcipelt. Talán ez a legjobb egy gyerekléleknek és még lehet, hogy igaz is.:)

20. Cand Ida (válaszként erre: 18. - Doboseva)
2009. máj. 12. 14:00

Húha, az is iszonyat lehetett...

Bizony szegény gyerekek...hozzájuk nőnek az állatok, nevelgetik őket, szeretgetik...és azok eltünnek...

Emiatt gondolkoztam el azon, hogy kell-e nekünk újabb kiscica. Örülök, hogy ez a kettő már egy éve megvan, egészséges és szeretik egymást, nem kóborolnak el. Még egy ilyen szülés storyt nem szeretnék!

Annyira tudtam tegnap már, hogy szülni fog...de ötletem sem volt mit és hogyan kéne tenni. :(

2009. máj. 12. 13:51

Úr Isten! Kész horror lett ez a topik :S :( Bocs.


És hogy hat ez a gyerkőcökre???? :(

18. doboseva (válaszként erre: 17. - Cand Ida)
2009. máj. 12. 13:48
Tudom, hogy ez nem vigasz, de nem csak ti vagytok így. Nálunk a szoptatós anyacicát ütötte el az autó. Felneveltük cumiztattuk a 3 kicsit. Mire felnőttek 2 eltünt, már csak egy van. És közben is volt egy ajándék kiscica, az is eltünt. Az én lányom is megszenvedte ezeket a történeteket. Szegény gyerekek és szegény macsekok!!!
17. Cand Ida (válaszként erre: 16. - 7934d1ac97)
2009. máj. 12. 13:32

Hát, bizony negatív volt :(. És sorra jönnek a negatív élmények, emiatt adom fel a kiscica dolgot.

A tavalyi terhes cicánkat széttépte a szomszéd kutyája, úgy vetélt el, sokáig sírtak a gyerekek, mert ők vették észre, hogy elkapta :(. Lett egy új cicánk, azaz kettő. Ők nem járnak át a szomszédba, szépen éldegéltek együtt. Erre ez történt. Valami miatt nekünk nem jön össze a kiscica...

Sajnos látták...ők is segítettek a "romok" eltakarításában és a kicsi még az iskolába menet is emlegette. Szerintem már tele a hírrel az iskola...elsős.

16. 7934d1ac97 (válaszként erre: 15. - Cand Ida)
2009. máj. 12. 13:14

Én még egy próbát tennék, és a következő szülésidő következtében,(szülés előtt pár nappal vagy héttel) "elzárnám" a cicót egy világos kedves helyre hogy ott ne tudja se eldugni, de megtámadni a kölyköket semmi, több az esély. Elhiszem ,hogy most szörnyű, de jó lenne nektek egy pozitív élmény is ezek után, mert különben ez fog csak bennetek maradni.


A gyerekek látták a halott csonkított cicákat?

2009. máj. 12. 12:52

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)


Azt hiszem több kiscicánk nem lesz, aki nálunk születik, mert nincs szükség a traumára.

14. Cand Ida (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2009. máj. 12. 12:48

Igen, saját kandúr. Együtt nőttek fel, de nem testvérek.

Én is félek emiatt a tejelválasztás miatt.

13. danama
2009. máj. 12. 12:46
egy kandúr brutalitása lehet
12. sundance (válaszként erre: 6. - Cand Ida)
2009. máj. 12. 12:45
Sajna ez előfordul az állatoknál...
11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 8. - Cand Ida)
2009. máj. 12. 12:45

Saját kandúr cicátok van, vagy a szomszédból valahonnan jár oda?


Igen, megszokták, ha nem a sajátjuk a kölyök hogy a nőstény minnél előbb fogamzó képes legyen, és tudjon párosodni, hogy az ő kölykeit szüle meg. Ezt az oroszlánok is csinálják. (Sajnos)


Én most inkább arra figyelnék nagyon hogy nem tudom az anya macskánál beindult -e már a tej elválasztás, mert ne hogy bedurranjanak mellei. Én lehet elvinném az állat dokihoz is, akár.

10. Cand Ida (válaszként erre: 7. - Zsófyc)
2009. máj. 12. 12:44

Igen, azt az egyet külön hozta és letette sírva az ajtó elé.

A kandúrral nagyon szeretik egymást, most is nyalogatta, mosta őt...de csak itt lóg rajtam egész nap és dorombol. Annyira sajnálom...tuti lelkibeteg :(.

2009. máj. 12. 12:43
Szegény cica! Nagyon sajnálom, és a gyerekeidet is.... szörnyű lehetett!!!
8. Cand Ida (válaszként erre: 5. - 7934d1ac97)
2009. máj. 12. 12:42
A kandúr megöli a kölyköket? A fene vigye el, pedig annyira szagolta a helyet, amikor már eltakarítottuk a romokat, mintha most látná először, mintha eddig nem mehetett volna oda.
7. zsófyc (válaszként erre: 1. - Cand Ida)
2009. máj. 12. 12:40

Ha az első fialása volt előfordulhat hogy halva születtek vagy utána agyonnyomta őket vagy ilyesmi...:(

Szerintem azért követ Téged, mert vígasztalást vár tőled. Mivel Te anya vagy, úgy érezheti, hogy Te érted csak meg őt.

Az az 1 szerintem azért lehetett nagyobb, mert lehet hogy még bent a többi meghalt, ő pedig életben maradt és továbbfejlődött. Az hogy megette őket normálisnak mondható, állatoknál nagyon gyakori, hogy megeszik a halva született piciket, borzasztó...:(

A nagyobbikkal nem tudom mi történhetett...Kintre vitte őt a szabadba? Mert akkor lehet hogy egy idegen cica megpiszkálta a kicsit, főleg ha a közelben van kandúr...:(

6. Cand Ida (válaszként erre: 4. - Sundance)
2009. máj. 12. 12:40
Úgy tűnik, hogy megette őket, pedig előzőleg láttam a 4 kiscicát...bár nem mozogtak, szerintem akkor már nem éltek.
2009. máj. 12. 12:39

Én azt gondolom, hogy az a négy már régebben meghalhatott és kandúr macska végezhetett vele, ezt az egyet ami nagyobb volt, ezt sikerülhetett megmenekítenie, és talán később erre az egyre is rátalálhatott "a kandúr" és azzal is végezhetett.


Egyébként az én macskám is mikor szült máshova, eldugva elrejtve szült, mint az előkészített helyre. Csak később mikor én vittem oda a kölyköket is, akkor fogadta el az új helyet.


Bozasztóan sajnálom ami történt. :S :(

4. sundance (válaszként erre: 1. - Cand Ida)
2009. máj. 12. 12:38

Szegény cica! Nagyon sajnálom.

Hogy érted azt, hogy csak 4 fejet találtatok?

3. Cand Ida (válaszként erre: 2. - Pemete)
2009. máj. 12. 12:38

Én is ebben bízom és nyugtatom a gyerekeket, mert nagyon várták a kiscicákat.

Nekem első szülésnek soknak is tünik...

2009. máj. 12. 12:37

Hű hát ez elég hátborzongató:( Szegén cicusok.

Lehet, hogy életképtelenek voltak. Nem lehettudni, hogy mitm iért tesznek a macsekok.

2009. máj. 12. 12:34

Ma reggelre lefialt a cicánk. Most lett anyuka először. A helye elő volt készítve, szerette, elfogadta. Reggel láttuk, hogy eltünt a hasa, rohantunk a helyéhez, megnézni a kicsiket. Furcsa volt, hogy nincs velük, magára hagyta őket és a kicsik sem mozogtak. "Félretolta" a lányomat és bement hozzájuk...megnyugodtunk, hogy élnek. Négy kicsi "várta".

Pár percre rá, megjelent az ajtóban és egy kismacskát tartott a szájában és sírt...kinyitottuk az ajtót, lerakta és bejött. Ez a kicsi nagyobbnak tünt, mint amiket láttunk...de nem élt. Ekkor megnéztük, hogy mi van azzal a néggyel a helyén...csak 4 fejet találtunk. Iszonyat!

Vajon mi történhetett? Nem voltak életképesek? Halva születtek? Csak egy maradt meg, s azt elvitte? Akinek van ötlete, várom.

Az anya cicával a gyerekeim vannak inkább jóban, de azóta mindenhova engem követ, bújik, sír...teljesen megváltozott.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook