Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem veszi figyelembe a szomszéd a kérésünket. fórum

Nem veszi figyelembe a szomszéd a kérésünket. (beszélgetős fórum)


16. Törpilla (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 12. 17:12
Simán húznék kerítést, ha a kérésem süket fülekre talál. Ráadásul nem érezném magam ettől bunkónak. Védem a tulajdonom a nem 2 forintba kerülő autóm. Aminek a javításába biztosan nem szállna bele a kedves szomszéd. Jobb ezt megelőzni, kerítést kell húzni.
15. 55903e6e20 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 12. 17:08
Ha fel van tüntetve tulajdoni lapon vagy van társasházi alapító okirat -abban benne vannak a közös és nem közös használatú terek .Én még szöges drótot is tennék 🤣🤣🤣.Már az egyik ilyesmi szomszédos blogban pont ezt boncolgattuk -ki kit sajnál ebben az estben és én ott is elmondtam hogy több ingatlant a szomszéd miatt adtunk el mert a szép szóval /kéréssel kezdődik aztán kb börtön a vége -mert az akinek gyereke van azt hiszi akkor nekik mindent lehet !
14. simple (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2021. szept. 11. 22:25
Tulajdonilapon a házé az egész nagy telek, de mivel van megosztási szerződés, így olyan, mintha az ő tulajdonuk lenne, ők használhatják kizárólagosan. Ilyen esetben nem tud az ő külön tulajdoni lapukra kerülni, mert a telket nem lehet ilyen módon feldarabolni. Erre való a megosztási szerződés.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Simple)
2021. szept. 11. 22:17

Azt nem tudom, azt kérdeztem a fi-tól, hogy az övéké-e tulajdonilapon is?

Ha nem, akkor nálunk az építészeti osztályhoz kell fordulni, aki kiadta az engedélyt, ilyen eldöntendő kérdésben.

12. simple (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2021. szept. 11. 22:01
A telek osztatlan közös, de van megosztási szerződés. Építésügyi osztály? Nekik mi közük lenne ehhez? Ez magántulajdon.
11. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 11. 21:58
Szerintem ha a füves részt megcsinálhattátok parkolónak anélkül, hogy ehhez a többi szomszéd hozzájárulása kellett volna, akkor kerítést is csinálhattok.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 11. 21:54
Ha nem osztatlan közös tulajdon, elvileg tehetsz kerítést, de jobb ha megkérdezed az építésügyi osztályt, nincs-e ellene kifogásuk? Lehetséges,hogy szerintük az utcaképbe ez nem fér bele. Jobb előtte körbejárni a hivatalosan is.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 11. 21:40

A m2-ben benne van az a terület, vagy netán az egy hallgatólagosan használt terület, de mondjuk az önkormányzaté.


Így nemcsak, sőt nem is a prolik, hanem az újgatdagok viselkednek, akik azt hiszik, ők fújják a passzátszelet.

8. simple (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 11. 21:38
Természetesen, ami a saját használatodban van, azzal azt csinálsz amit akarsz. Indíthat pert, ha nem tetszik neki, de biztosan elbukja. Alaposan olvassátok el, hogy konkrétan mi tartozik a ti használatotokba.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 11. 21:37

Ha jól tudom, akkor nincs ilyen.

Azért tettem fel a kérdést, mert a kerítést a "telkek", pontosabban területek határára húznánk fel.


Van hátul udvar. Sokkal nagyobb mint a ház előtt megtalálható füves rész. Ez amolyan bosszúa részükről...

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Simple)
2021. szept. 11. 21:35
Igen, az van. Ez esetben gond nélkül nekiállhatunk majd?
2021. szept. 11. 21:30

Ilyenkor áldom hogy családi házban laktunk...bár sokszor így is agyrém a szomszed.

Hát nehéz eset...viszont ha az a ti részetek valóban akkor (ha lehetséges) menjen a kerítés. De ezt meg kell kérdezni lehet e....de szerintem lehet

4. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 11. 21:30
Van használati megosztás? Mert akkor simán fogjátok, és elkerítitek a saját részeteket.
2021. szept. 11. 21:29

Van a sorházatokra vonatkozóan bármi, ami "közösségi beleegyezést" követel, szerződésszerűen?


Esetleg a településnek kertvárosi részre vonatkozó kritérium.


Lehet, hogy rosszul fogalmazom meg, de olyanokra gondolok, mint amikor pl. a lakásodban nem lehet nagyobb az ablakod, hogy egységes maradj a teljes épület kinézete, meg ilyesmik.


Azt gondolom, hogy megtehetitek, de valószínűleg ti lesztek a bunkók, bár ha nektek is van gyereketek, és tudnak hátul is játszani, és erre másnak is lenne lehetősége, akkor nem értem, hogy miért olyan nagy kérés ez.

2021. szept. 11. 21:21

Kérdés, mit lehet tenni?

Húzható-e kerítés a beleegyezésük nélkül, amennyiben így döntenénk?

2021. szept. 11. 21:19

Sorházban élünk. Minden házhoz tartozik egy a bejárat előt elhelyezkedő parkolóhely és egy füves rész. Ez kettesével van elosztva.

Tehát így néz ki a sorunk:

2.ph-2.füves rész, 2ph-2füves rész....

A kocsikkal a közvetlen szomszéd mellé parkolunk és a füves rész is egyben van a közvetlen szomszéddal.

Nekünk 2 autónk van. Az egyiket nem tudtuk hová tenni, ezért a füves részt elfeleztettük és a mi részünket megcsináltuk parkolónak.

Ez nagy felháborodást keltett a szomszédainkban, mert ott szoktak a gyerkőceik játszani. Most a mi autóink között labdáznak, rollereznek. Nem nagyzolásból, de nem lerobbant, párforintos, "mindegyneki" kocsik

Tudom, hogy milyen egy gyerek, nekünk is van. Igénylik a szaladgálást, játékot. Mi ezért a hátsó udvarra engedjük ki őt, vagy a játszóra. Ráadásul az ő gyerekeik már nem kicsik, 5 és 7 évesek. Meg lehet nekik mondani, hogy kicsikéim, 5 méterrel odébb játszatok, légyszíves.

Megkérte szépen a szülőket a férjem, hogy az ő részükön labdázzanak, vagy menjenek ki hátra a kertbe. Telibe volt tojva a kérés.

Később finoman megmondta a gyerkőcöknek is, hogy legyenek szívesek arrább játszani. "Eddig is itt szoktunk" ...valami ilyet feleselt vissza az egyik. Ezt biztos a szüleitől hallotta, proli dolognak tartom ilyenre nevelni a gyereket.

Az a füves rész miatt vannak kiakadva, pedig annak a fele a mi területünk, azt csináluk vele amit akartunk.

A mi területünk, de itt minden szomszéd mászkál át egymás "telkén". Nem akarunk mi lenni a bunkók akik ezt nem engedik meg és esetleg kerítést is húznak fel. (a férjem már gondolkozik rajta).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook