Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem védekeznek a fiatalok fórum

Nem védekeznek a fiatalok (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2009. ápr. 9. 17:31
sziasztok, hát igen van nekem is pár ismerúősöm aki fiatalon nem védekezett s ebből gyerek lett, de már azt mondta ha tehetné még egyszer már nem így csinálná, inkább még tanulna
2007. nov. 16. 09:10
Szerintem a legfontosabb az oszinteseg. A szex normalis hozzatartozoja az eletnek. Mindenki eletenek. Nem kell sem prudnek lenni sem tabukent kezelni mert az sokkal rosszabb. Nem kell tiltani senkit tole de el kell mondani minden gyereknek hogy mi van ha tul koran kezdi es felelotlenul csinalja. Ha valaki sem fizikailag sem lekileg nincs teljesen megerve ra akkor kihatassal lesz az egesz elete soran a szexualis eletere. Kaptam en valakitol egy tanacsot annak idejen, hogy csak akkor adjam oda valakinek a szuzessegemet ha tudom hogy az a megfeleo parner, a megfelelo idopont es en is teljes szivembol akarom. Es meg valami : utalom hogy azt mondjak elvesztette a szuzesseget. En nem veszetettem el. Tudom,hogy kinek adtam oda. Es ez a lenyeg az ember esznel kell legyen az elso alkalomtol kezdve es ne csak az osztonok vezereljek. Ha tudja hogy megtett mindent a vedekezes erdekeben akkor lehet csak igazan felhotlenul csinalni es nem kell felni a nemkivant kovetkezmenyektol legyen az akar betegseg vagy terhesseg.
34. vikk00
2007. nov. 4. 22:42
én ha felnövök, és lesz gyermekem, szeretnék majd a "barátnője" lenni.. hogy ne kelljen ilyenen izgulnom. ne kelljen azon aggódnom, hogy mondjam meg, vagy tudja-e magától. én sajnos semmit nem tudok megbeszélni itthon anyával, így ebből okulva próbálok majd megadni mindent a lányomnak/fiamnak.
2007. nov. 4. 22:24
Velem nem beszélt ilyenről se anyu, se apu, 15 voltam és védekeztünk. Nagyon jóban vagyok anyuval, de kiszaladtam volna a világból ha leül velem ezt megbeszélni..Viszont ötletem nincs én mit csinálok majd a saját gyerekemmel, mert ez sem megoldás hogy "biztos úgyis tudja hogy kell". Attól hogy én tudtam/tudom, Ő nem biztos hogy fogja és nem is kéne magától tudnia, de állati kínos lenne leülni a gyerekkel hogy figyelj kislányom..
32. cilu89
2007. szept. 30. 10:34
Nem értem, hogy miért vanna még olyanok akik még mindig nem védekeznek. Nem tanultak abból a sok esetből aki 17-18 évesen már gyereket szült ez okból. Tudom, hogy biztos a hirtelen vágy meg minden, na de nem jobb inább megvárni, míg lesz valami fogamzásgátló eszköz, mint, hogy utána mászkálni a nőgyógyászhoz?? Nem értem :S
2007. szept. 17. 16:10

Sziasztok!

Nekem elég korán megkezdte az család a felvilágositást és tisztában voltam mindennel, de igy is 15 évesen elvesztettem a szüzességem és nem védekeztem. Tudtam mit kockáztatok, de nem érdekelt!

Most már 33 vagyok és van egy 2 éves lányom. Remélem Ő okosabb lesz! Akkor nem lett gond, de még kb 5-6 évig felelőtlenül szexeltem. Nem váltogattam a partnerem, de nem védekeztünk. Ha gond volt jött a postinor. Ki tudja mit művelt a szervezetemmel?

19 évesen már nem volt szerencsém. Abortuszom lett!

Nálam nem a felvilágositás hiánya vezetett idáig, hanem a természetem. A szüleim igazán mindent megtettek.

2007. szept. 9. 23:49
16 voltam és védekeztünk :P és jó volt!
29. 0da025d011 (válaszként erre: 27. - Vikk00)
2007. aug. 30. 00:48

Ő 19 volt,én 13 éves.Könyvekből,szülőktől megkaptam a felvilágosítást,és mégis védekezés nélkül mentem bele.Szerencsésen úgy alakult,hogy az életemben nem abortáltam.

Most azt gondolom,várhattam volna,és a 13 helyett jó lett volna a 15-16 év is a kezdésre.Ette fene mostmár,de egy csomó idegeskedést megspórolhattam volna magamnak.

Naplót írtam,és amikor a szüleim itthon voltak szabadságon(németeknél dolgoztak),apám megtalálta a naplóm.Azt most kihagynám mit kaptam.Annyit azért megtettek,hogy anyuka elvitt nőgyógyászhoz,és megoldott lett a védekezés.

Különben anyámmal egészen felnőtt,nagyon felnőtt koromig nem beszéltünk ilyen témáról.Valamiért most is kerüli a témát,csak annyit beszélünk róla,hogy ez vagy az milyen prasnya dolog,de gondolom engem sem a gólya hozott.A védekezésről,menstruációról apám világosított fel.

28. 0da025d011 (válaszként erre: 26. - Szanád)
2007. aug. 30. 00:30

Igen.Csak én nem tudtam Ő milyen név alatt rejtőzködik:)Jó kis meglepetés volt részéről a privi!

Na,ne viccelj!:)Mindenki felismerhet,a saját nevemet használom.

27. vikk00
2007. aug. 29. 19:49

15 éves korom ellenére anyum egy fél mondatot nem említett a szexről, és semmiféle hozzátartozó témáról. 13 voltam, mikor lefeküdtem a barátommal, igen korán, és a mai napig nem tud róla anya. csak hálistennek nekem volt annyi eszem, hogy már akkor elmentem nőgyógyászhoz, védekezés stb. miatt. a barátom akkor volt 18, viszonylag érett fejjel, és előtte ő ült le velem, és beszélt. nem mintha nem tudtam volna egyéb helyekről azt, hogy mi történik, de jó volt vele beszélni.

persze nekem is vannak olyan ismerőseim, barátnőim, akik úgy mentek bele a dologba(esetleg ittasan), hogy nem tudták, hogy védekezés is létezik. lett is belőle baj.

26. szanád (válaszként erre: 24. - 0da025d011)
2007. aug. 29. 17:37
És ő tudja ,hogy neked itt mi a neved .DDD
2007. aug. 29. 14:32

Sziasztok!

Mielőtt megszületett volna a lányom, olyan munkahelyen dolgoztam, ahol a munkakörömbe tartozott, hogy előadásokat tartsak fiatalok számára, mindenféle témában, így a szex is napirenden volt.

Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon érdeklődőek a mai gyerekek a szex iránt. El is csodálkoztam, hogy én 12-13 évesen még negyed annyit se tudtam a dologról, mint ők. A lányokkal nem volt különösebb gond, inkább a fiúk azok, akikkel nehezebb komolyan beszélni (még idősebb tinédzser korban is), mert nem veszik komolyan a témát, elhülyéskedik, elszórakozzák, egymás cukkolják, így az értékes információk nem jutnak el az agyukig. Najó, azért nem lehet általánosítani, de a többség ilyen volt.

Vagánykodtak, hencegtek hogy kinek milyen élménye volt már (merték, hisz engem nem ismertek, így nyugdtan elmondták a véleményüket, már ha volt), ha kérdeztem, lényegében mindent tudtak, ami a szexhez kapcsolódik, de amikor a védekezés fontosságáról kérdeztem őket, csak néztek ki a fejükből, azzal kapcsolatban pedig, hogy hogyan, milyen módszerekkel lehet védekezni, szintén nem túl sok volt az ismeretük.

Én is azt mondom, hogy a gyerekekkel elsősorban a szülőnek kell beszélni. Ne legyen ez olyan beszélgetés, hogy "leülsz és végighallgatsz fiam!", hanem ki kell várni a kellő pillanatot (pl. ha a tévében megy ilyen témában műsor, vagy ilyesmi), és akkor szóba hozni.

24. 0da025d011 (válaszként erre: 2. - Szanád)
2007. aug. 29. 01:34

Irányítsd Őt ide a Hoxára.Az én nagyobbik lányom is 16 éves.A szexuális téma,a védekezést is beleértve,kicsi korától kezdve nyitott a számára.Korához képest néha lehet túlzásba estem,de csak nem tévedtem nagyot,ha már itt vagyunk mindketten:)Kiry91 név alatt valahol itt van,meg a másik topikban is,az emo témánál.Szerintem fő a bizalom.

Ja,ha megmutatod a lányodnak a Hoxa portált,esetleg úgy jársz mint én.Az előbb küldött nekem privit.A másik szobából...:)

2007. aug. 29. 00:33
Sok olyan embert ismerek illetve fiatalt,akik nem védekeznek sehogy sem.Van egy pár osztálytársam,aki úgymond büszkén is meséli,hogy ők úgy csinálják ,hogy a barátja ,,kiveszi mielőtt elsülne''.Szerintem felelőtlenség,mivel ha gumit használ az ember,még akkor is megtörténhet,hogy teherbe esik,akkor meg pláne megvan rá az esély,ha semmit sem tesznek a megelőzés érdekében.Nekem is volt egy osztálytársam,aki teherbeesett,végül elvetette.Az abrtusz meg azért eléggé rizikós...szerintem.
2007. aug. 28. 16:48

ez igaz,jobb a duplavédekezés!

A gumi átszakadhat,a gyógyszer meg nem véd a betegségek ellen. És legjobb ha nem boltba veszi az ember,hanem inkább patikába.

Azért,mert mesélte az egyik volt tanárom h fiatalok avval szórakoztak egy üzletbe hogy megszúrkálták az óvszereket,és persze aki megvette azt valószinű terhes lett.


Nekem 2 volt osztálytársam is teherbe esett.Akik annyi idősek mint én. Az egyik mikor terhes lett,akkor vesztette el a szüzességét. És meg is bánta h nem védekeztek. Első alkalommal is teherbe lehet esni.

21. kenzol
2007. aug. 22. 22:35
Ez egy nagyon fontos téma! Mi vidéken lakunk egy Községben, a tanárok nem foglalkoznak elég hatékonyan ezzel a témával! A gyerekek feszélyezve érzik magukat amikor szóbakerül az órán a téma és, ha a tanár se fiatal akkor lőttek az egésznek. Tisztába vagyok azzal, hogy a szülő dolga a legmeghatározóbb ebben a témában, de nagyon sok szülő prűd még a mai világban is. Mi felvetettük az iskolában, hogy jó lenne, ha a fiúkkal egy férfi tanár beszélgessen külön, mert akkor vagányabbak, és egymást túl licitálva is mernek kérdezni, és ugyan így a lányokkal is, egy fiatal női tanár. Sajnos a mai világban még mindig csak arról van szó, hogy azért kell védekezni, hogy ne legyen baba. Ezen a felfogáson változtatni KELL! A fiamnak is azt magyarázom, hogy hiába szed mondjuk a lány gyógyszert akkor is használjon majd óvszert, a betegségek ellen nem véd a gyógyszer.
2007. aug. 22. 19:17

Én szülészeti osztályon dolgozom szülésznőként és nagyon sok fiatal kerül be abortuszra, esetleg megszüli minden anyagi háttér nélkül.

Volt olyan 18 éves fiatal, aki már a 3. gyermekét szülte. Biztosan jó anya, de igazából mégis csak most kezdődne a felnőtt élete.


A fiam 18 éves és most van az első barátnője. 5 hónapja járnak együtt. Teljes bizalommal van felém, mindenről beszélünk. Értsd: MINDENRŐL. A miért, a hogyan, minek, meddig, mind szóba kerül. Velem beszéli meg minden problémáját, búját, baját. Örülök, hogy az anyja lehetek.

19. Loni (válaszként erre: 6. - Szanád)
2007. aug. 22. 15:30
Nem akarlak elkeseríteni, de az én szüleim otthon tévéztek a szomszéd szobában, amikor én épp elvesztettem a szüzességemet.
2007. aug. 22. 15:27

a mai gyerekek már ált.suliba is beszélnek ezekről a dolgokról, szeritnem egy anyukának sőt apukának is nyugodtan lehet témája a mai világba egy gyerekel. A megfelelő időpont: szerintem minnél hamarabb, (mert ha fülentünk nekik) hogy a babát a golya hozza, az csak bajt okozhat!

Meg azt sem kell figyelmen kivül hagyni, hogy ne ő legyen az egyedüli az osztályban, aki nem tudja mi fán terem a ....mert ez kellemetlen lehet a számára, nem tud a dologhoz hozzá szólni,

17. Elena Rockman (válaszként erre: 16. - Szanád)
2007. aug. 22. 12:56

Ez jó kérdés. Sok baj származhat belőle, hogyha egy lány felelőségtudat nélkül létesít szexuális kapcsolatot. Íme egy példa:

A lány és a fiú már nagyon összemelegedtek, de hoppá rájönnek, hogy nincs náluk óvszer. De erre rálegyintenek, mondván, hogy egyszeri alkalomból úgyse lesz nagy baj. Aztán persze beüt a ménnykű!

Én elítélem az olyanokat, akik nem gondolkoznak józan ésszel, aztán meg ők jajveszékelnek a legjobban. De mindenki saját maga úgy rontja el az életét, ahogy akarja. Ki tudja, talán az abortusz után nem lehet gyereke, vagy egy vírus hordozója lesz örök életre. Saját maga nyomorította meg az életét, pedig lett volna más választása. De már késő, nem lehet visszacsinálni, épp ezért kell arra törekedni, hogy más ne kövessen el ilyen nagy hibát.

Az iskolai előadásra néha olyanok is eljönnek, akikkel megesett az, hogy hibáztak és ezt nagyon meg is bánták. Őket viszont tudom becsülni, hogy felválalják, és intik a fiatalokat, hogy gondolkodjanak.

Bármennyire is szeretjük az illetőt tekintettel kéne lenni a követkézmenyekre, a szüleinkre, és legfőképpen saját magunkra.

16. szanád (válaszként erre: 14. - Szanád)
2007. aug. 22. 12:13
Még eszembe jutott az is ,hogy más miért nem gondolkodik így mint te ,miért van olyan sok aburtusz fiatalkorú lányoknál.Ők vajon hiányoztak ?
2007. aug. 22. 12:11
A szexuális felvilágosítást a szülőknek 12 éves korban kell elkezdeni, persze értelmi szinthez igazítva.
14. szanád (válaszként erre: 13. - Elena Rockman)
2007. aug. 22. 12:10

Fiatal korod ellenére nagyon éretten gondolkodsz ,gratulálok

Az én lányom pont ennyi idős mint te,remélem ő is így gondolja....

2007. aug. 22. 12:07

Kedves aggódó anyukák! Mert ugyanis aggodalmuk teljesen helyén valóm, ámbár a helyzet nem olyan szörnyű. Való igaz, hogy az ifjúsági újságok mindent leírnak ezzel kapcsolatban, tanácsokat is adnak. De a mai világban nap mint nap hallani híreket abortuszról, AIDS-ről, HÍV-ről. Az iskolába folyamatosan járnak olyan szervezetek, akik a védekezés nélküli szex következményeiről beszélnek. Ezért az ember lányának és persze fiának nem lenne szabad elsiklani e tények fölött. Az én korosztályomban, vagy legalábbis az ismeretségi körömben, mind a lányok, mind a fiúk tisztában vannak a védekezés fontosságáról. Így remélhetőleg nem követnek el butaságot, ezt persze ők maguk döntik el.

Egy lány intim párkapcsolata a szülő előtt általában tabu, így amikor arra kerül a sor, hogy beszélgessenek a témáról, a gyerek elég kényelmetlenül érzi magát. De ha érzi, hogy a beszélgetés nem egy fejmosás akar lenni, jobban megnyílik. Ez a beszélegtés erősíti az anya-lánya kapcsolatot :D

12. a26b2a1b7e (válaszként erre: 11. - Szanád)
2007. aug. 22. 06:50
Szerintem is így a legjobb. Meg legalább nem lesz a lányodban az az érzés, hogy tiltott dolgot csinál. Egyébként, ha valami meg van engedve, nem annyira siet vele az ember ;)
11. szanád (válaszként erre: 10. - A26b2a1b7e)
2007. aug. 22. 06:45

nem lesz,majd határozottan de kicsit nevelő szándékkal próbálkozom majd....mintha egy barátnő lennék

Talán nekeik is jobb ha "szűlői felügyelettel " csinálják.

10. a26b2a1b7e (válaszként erre: 9. - Szanád)
2007. aug. 22. 06:43
Persze, lehet, de ártani akkor sem árt ha beszélgetsz vele erről. Csak ne legyen "fejmosás" íze!
9. szanád (válaszként erre: 7. - A26b2a1b7e)
2007. aug. 22. 06:41

Manapság erre talán már nincs szükség.Nézzél bele egy ifjúsági újságba...abból mindent megtud részletesen.Lehet hogy már többet tudnak mint mi..DDDD

A fiúk biztosan...

8. a26b2a1b7e (válaszként erre: 6. - Szanád)
2007. aug. 22. 06:40
Azért szerintem mégis jobb az óvatosság. Az őszinte elbeszélgetés mindig célravezetőbb, mint a halogatás.
2007. aug. 22. 06:39
Mindenesetre a szüleim már 9 éves koromban a kezembe adták a "gólya hozza?" című könyvet, és 13 évesen, az első menstruációm után folyamatosan mondogatták, ha csak egy mód volt rá, hogy: "védekezni, védekezni". Az Apám mindig mondta, hogy a fiúk nem gondolkodnak olyankor, és nekem legyen eszem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook