Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vagyok terhes, mégis nyitott a méhszájam fórum

Nem vagyok terhes, mégis nyitott a méhszájam (beszélgetős fórum)


2014. nov. 3. 21:46

Ossze tudjak varrni, ha terhes leszel, regen legalabbis ezt csinaltak.

Ne aggodj!

14. csukottszemmel (válaszként erre: 1. - 072a149c9d)
2014. nov. 3. 21:41

Mennyire nyitott? És a külső is, belső is? Ezt meg kéne érdeklődni pontosan. Igen, foglalkoznak összevarrással is, ahogy a többiek is írják.

Ha gyermeket tervezel, a méhszáj nyitottsága az elején a fertőzések miatt lehet gond, főként, ha a belső is nyitott (pl. a candida így súlyos károkat tud okozni).

Az elején nem oszt, nem szoroz, a 20. hét körül meg, amikor már kezd súlya lenni, akkor feküdni kell és az elejétől kezdve kerülni a mindenféle együttlétet, ami méhösszehúzódást produkál. Én nyitott méhszájjal hordtam ki az elsőmet, itthon feküdtem a nap 24. órájában... Igen.

13. pk86 (válaszként erre: 10. - 072a149c9d)
2014. szept. 24. 17:30
Annyit még tanácsolnék, ha tudod, hogy ilyen komplikációkra számíthatsz, idejébe kezdjétek el a projektet, mert sajnos nem biztos, hogy elsőre sikerül egy babát kihordani, lehet több év kell majd a happy endhez. Sok sikert kívánok hozzá!
2014. szept. 24. 16:56
ciklusonkent valtozik; viszont nem tanacsos felnyukalni; bevisel valami fertozest, es aztan nezhetsz magad utan;
2014. szept. 24. 15:04
Ha jól megtapad a méhfalon, akkor nem fog kiesni, persze attól is függ mennyire nyitott a méhszáj. Ismerősömnek összevarrták a méhszájnál.
2014. szept. 24. 14:19

Köszi mindenkinek. Nem tervezek gyereket, de jó tudni mik a lehetőségeim. A doki is azt mondta, ha teherbe is esek, az első perctől veszélyeztett leszek és szigorú fekvés.

Félek, ha egyszer eljutok odáig, hogy gyereket akarok és netán tényleg elvetélek, lelkileg hogy viselem majd.

9. pk86 (válaszként erre: 2. - 072a149c9d)
2014. szept. 24. 14:15
Ismerősöm ismerőse jár ugyanebben a cipőben sajnos, mint te. Kb. 400 grammig tudta kihordani a magzatokat, annyit bírt neki a szervezete, utána sajnos elvetélt többször is..:( Már mindenféle szaktekintélyekhez fordultak segítségért, Czeizel doki is elzavarta őket, hogy így jártak, természetes szelekció.. Aztán találtak egy orvost, aki foglalkozott az esettel és most rekord méretűre nőtt már benne a bébi szerencsére. Teherbeesés után bevarrták neki a méhszáját talán többször is. A 20. hét környékén így is elkezdett neki kinyílni, onnantól befektették a kórházba, de ezt úgy képzeld el, hogy kb. pisilni se kelhet fel az ágyból. Az orvossal együtt abban bíznak, hogy kihúzzák a 27. terhességi hétig, ekkor már jó esélyei lesznek az újszülöttnek :) Szóval nem egyszerű az eset, de bízunk benne, hogy náluk mostmár happy end lesz :)
2014. szept. 24. 14:12
Létezik olyan lehetőség is, hogy összevarrják a méhszájat. Barátnőmnek is csinálták, igaz neki csak a terhesség 4.-5. hónapjában nyílt ki. Kérdezd meg a dokit, hogy mik a lehetőségek a teherbeesére/nél. Sok szerencsét!
2014. szept. 24. 14:11

Hű ilyen van? Én azt hittem a ciklus bizonyos szakaszaiban nyitott (peteérés,menzesz) de ha teherbe esel akkor zárt lesz.

Egyébként biztos így is ki lehet hordani egy babát,van inszemináció,lombik,és egy ismerősömnek is kinyílt hamar,neki be kellett varrni a méhszájat,és szigorú kórházi fekvés.Szóval nincs lehetetlen.

6. pk86 (válaszként erre: 3. - Agnes89)
2014. szept. 24. 14:08
Ha nyitott a méhszáj, akkor hiába kerül bele az embrió, amikor elér egy bizonyos dkg-ot a mérete, "ki fog esni" sajnos magától.. A zárt méhszáj nagyon fontos a terhesség esetén, mert az tartja bent a gyereket a méhben.
2014. szept. 24. 13:56
Úgy tudom - ha nem tévedek -, hogy pl. menstruációnál is nyitott a méhszáj. Szerintem meg kellene kérdezni a dokit, pontosan mire gondolt. Lehet, hogy arra, hogy folyamatosan nyitva van?
2014. szept. 24. 13:30

Nem volt műtét és nincs gyerek. Doki szerint 'alkati" kérdés, hogy nekem ilyen.

Próbáltam keresgélni a netem, de nem nagyon találok semmit.

2014. szept. 24. 13:28

Hm.... Érdekes, ilyet nem is hallottam még... Mármint hogy nehezen tudsz emiatt teherbeesni. Hát pont az a jó, ha nyitott méhszájnál vagytok együtt...


Mondjuk tényleg rizikósabb egy terhesség nyitott méhszájnál... Miért nyitott? Szültél már? Vagy volt vmi műtéted?

2014. szept. 24. 13:21

Sziasztok.


Az volna a kérdésem, hogy van e esetleg valaki más is, aki ezzel a problémával küzd. Nem vagyok terhes ,de nyitott a méhszájam. A doki azt mondta, nehezen tudok így teherbe esni ill. lényegesen nagyobb a a vetélés esélye.


Tapasztalat valakinek?

2014. szept. 24. 13:19
Nem vagyok terhes, mégis nyitott a méhszájam

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook