Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem tudtok ajánlani pikelysömörre valami jó krémet? fórum

Nem tudtok ajánlani pikelysömörre valami jó krémet? (tudásbázis kérdés)


21. bőrdoki (válaszként erre: 1. - Mimoza87)
2011. okt. 24. 16:14

Mivel a pikkelysőmőrnenek komplex gyogyitása van nem lehet ezt csak krémekkel végezni.Édesapám (szintén bőrgyogyász hetven éve hipnozissal kisőrletezett igen eredményessen mivel a psor. megjelenésének direkt oka az őszi és a tavaszi depresszio.Ezt kell valamiféleképpen feloldani.

Erre valo egy nyaralás a tropusokon ősszel vagy nagyon nagy adag hidroxikobaltamin inyekcio hetente egyszer négy -őt hétig.Ezt nőmetországban is gyártják,szerbiában OHB 12 néven van forgalomban.Ez nagy adag lassan oldodo b12 vitamin. Ellenjavallata bármilyen rák vagy

leukémiamert a sejtszaporodást gyorsitja.


Helyileg egy erősen vizben és ung.hydrophyllikum

noninicumban oldott steroidos krőmet ajálok.Ez lehetAkva 2o,o

RP: Ftorocort crem

Ungt hydrophyllicum nonionicum aa 15,o

2009. máj. 12. 17:17

Sziasztok!

Mindenkinek azt tudom mondani amit Madách: "Ember küzdj és bízva bízzál"

először 10-12éves koromban jött ki rajtam a betegség, Nyíregyházán lakom és itt az eü... hát ebbe ne menjünk bele. Egyre csúnyább lett a bőröm a fejbőrömön épp rész nem is volt a karom a lábam végig beborítva elvittek Dr. Szegedi Andreához a Debreceni Klinikára aki egy év alatt teljesen helyre tett a következőképp: heti 3x UVB kezelés amiért a szüleim mindig átvittek szalkénes kenőcs és egyéb nyalánkságot ami gyerekként még nehezebben viseltem örültem neki és azt hittem soha többet nem találkozom a betegséggel, TÉVEDTEM. 2007ig (7évig) teljesen tünetmentes voltam amikor 1stresz miatt visszafejlődött a betegség, UVB ,PUVA kenőcsök erős szterod tartalommal.. 2évig semmit nem javultam szalagavató nyár... mind hosszú ujjú felsőbe a 40fokba sokszor ki se mentem kipróbáltam a BETESIL tapaszt ami látszólag jó volt de 2hét után semmi.. Ekkor megmentőm ismét Dr. Szegedi 1hetes kórházi kiwizsgálás és nyúzás után végre felírta a sandimmun neorált amitől pár hónap alatt teljesen tünetmentes lettem!!! 19éves vagyok és iszonyú depressziót okozott a betegség, teljes mértékben +értem az elkeseredettséget és gyógyulást kívánok! Homlokomra egyébként skin cap sprayt használtam ami vény nélkül kapható és nagyon nagyon jó eredményeket mutatott!! Akinek esetleg kérdése van nagyon szívesen válaszolok

2009. máj. 9. 08:46
Dr. Michaels termékek nagyon jók, csak drágák, gyógynövényboltokban lehet kapni.
2009. máj. 9. 00:38
Én is az vagyok, bátyám is. Bátyámnak 2 hónapos kora óta van, nekem 8 évesen lett felismerhető. A diprosalic nekem még használ, de már látszik hogy annyira nem. Bátyám szervezete már hozzászokott és egyáltalán nem használ neki. Sajna ezt a betegséget még meggyógyítani nem lehet, csak kezelni.
2009. máj. 9. 00:01

SZIA

NEKEM A PÁROMNAK PIKKELYSÖMÖRE VAN,ÉS Ő A DIPROSALIC KENŐCSÖT HASZNÁLJA,HA RENDSZERESEN HASZNÁLJA AKKOR ELÉGGÉ TÜRHETŐ NEKI, DE SAJNOS NEM NAGYON VISELI EL MAGÁN MERT ELÉGGÉ ZSÍROS KENŐCS ÉS NEM SZÍVÓDIK BE OLYAN KÖNNYEN! DE SZTEM HA MÉG NEM HASZNÁLTAD,AKKOR PRÓBÁLD KI,NEKI AZ EGÉSZ TESTE FEJBŐRE ,PIKKELYSÖMÖRÖS SAJNOS,Ő AZ ANYUKÁJÁTÓL ÖRÖKÖLTE,DE ÉN SOKAT SEGÍTEK NEKI HOGY,NE LEGYEN EZ MIATT NEKI ROSSZ,NA ÉS PERSZE HA IDEGESKEDIK AKKOR SOKKAL JOBAN KIJÖN NEKI! DE FEL A FEJJEL!!!!

16. 093599874c (válaszként erre: 3. - Mimoza87)
2009. jan. 20. 09:07
Elocom nagyon hatásos, de szteroidos. Jó még a Locoid is, lassabban hat, de tényleg jó.
15. mimoza87 (válaszként erre: 11. - Funky_b)
2009. jan. 8. 23:54
Elég szomorú, én is itt vagyok 22éves és néha még undorodom magamtól mikkor meglátom magamon ezt a sok foltott. Sok mindenbe akadályoz. Inkább a szoláriumot ajánlanám az még jobb. Olvastam az egyik újságba, hogy egy kis idore el mulasza a Holt~tenger. De gondolom elég borsos ára van egy ilyen kirucanásnak.
14. mimoza87 (válaszként erre: 12. - Rózi70)
2009. jan. 8. 23:47
De jó neked ne haragudj, hogy ezt írom de nekem mindenhol van és vannak nagyok is. Szóval neked még elég jó. Az a baj, hogy nekem a fulembe is kezd joni:(!
13. mimoza87 (válaszként erre: 10. - D9d8721118)
2009. jan. 8. 23:45
Igen még erol nem is hallodtam, azt tudom, ha egy el mullik jon helyete sok kicsi aminek nagyon orulok:(!!!
12. rózi70 (válaszként erre: 6. - Mimoza87)
2009. jan. 8. 21:21
Szia! Én a dermovate-t használom,a barna csikosat, a zöld nem volt jó. Hetente max. 1-2 alkalommal használom. Nekem a könyökömön és a fülem mögött van.
2009. jan. 8. 20:17
Nekem apum pikkelysömörös, nagyon sok mindent kipróbált már, de az alkohol miatt nem tud kitisztulni a szervezete, és csak egyre több jelenik meg rajta:( Otthon van egy "szoli fala", amin nem szoli csövek vannak, hanem káros sugarakat bocsájt ki, amitől elvileg rendbe jöhetnek a sömörök. Naponta max 2-3 percet állhat előtte. De hát ez sem használ, mert iszik:(
10. d9d8721118 (válaszként erre: 8. - Mimoza87)
2009. jan. 8. 17:56
A megfázással vigyázz. Az ront a betegségen, akkor elkezd szóródni.
9. sirq (válaszként erre: 8. - Mimoza87)
2009. jan. 7. 18:57

A Rubisan krémet illetve kenőcsöt kellene használnod, mert ez homeopátiás készítmény és rendszeresen használhatod. Biztosan lehet S.-ban is kapni. 9 éves koromtól vagyok megáldva a psorival, és apámtól örököltem /egy szép ház helyett/. Most 56 vagyok!! Amúgy csak belülről lehet gyógyítani, kivülről csak a kellemetlenség miatt kezelendő. Próbáld a homeopátiát Nekem az segített.

Üdv

8. mimoza87 (válaszként erre: 7. - D9d8721118)
2009. jan. 7. 18:06
Azért még el viselem, csak tudod olyan rossz hogy ilyen foltok vannak a testemen. Még csak 22éves vagyok,és sokszor gondolok arra ha idosebb leszek akkor hogy fogok ki nézni. De remélem nem fog rosszabodni ez van, majd csak lesz valami gyógy mód rá.
7. d9d8721118 (válaszként erre: 6. - Mimoza87)
2009. jan. 7. 17:48

Nincs két egyforma psoriasisos. Mindenkinek más hat. A salicyles kenőcs, akkor jó ha kicsit tömöttebbek a plakkajaid. Minden kenőcs más és más.

Ha nem használ semmi, mondd meg a dokidnak, biztos felír jobbat. Sajnos ez ilyen, ki kell tapasztalni melyik a legjobb.

Ha nem használ semmi, és a tüneteid nagy mértéküek, akkor szóba jöhet biológiai kezelés is ( Remicade, MTX ) De ez tényleg csak annak "jár" aki már megjárt mindent.

6. mimoza87 (válaszként erre: 5. - D9d8721118)
2009. jan. 7. 17:42
Hú elég borsos ára van! Van még ez a dermovate krém de nem tudom, hogy ez menyire jó? Nekem az orvosom belosalice krémet szokott fel irni de egy ido után már nem használt semmit.
2009. jan. 7. 17:35

Az Elocom elvékonyítja a bőrt. Mi is szoktuk felírni, de hosszú távon nem ajánljuk. Most az Alocado van nálunk, amit a beteg nagy része szeret. Azt szoktuk adni, ha valaki jön, és igényli ( kapott a klinikánk ajcsiba egy csomót ). De ha már meg kell venni, akkor nem használják, mert egy tégely 11.000 ft.


5-10 %-os salicyles-karbamidos kenőcs

ung. Hydrophilicum non-ionicum

Elocom

Elidel

Elosalic

Diprosalic

Sal-kén-Hydrophil


Most ennyi jutott eszembe.

4. Dorottya84 (válaszként erre: 3. - Mimoza87)
2009. jan. 7. 17:31
Annyira nem lesz nagy baj,de ne csinálj belőle rendszert mert szteroidos és a hámsejtet vékonyítja azáltal hogy "leszedi az első hámréteget",de nyugi nem vészes!!!!!!!A lényeg ahol van a pikkelysömör csak azon a felületen kend be ha már esetleg másnap látsz némi változást akkor este fürdés után mégegyszer és akkor jóesetbe pár hétig jó lesz,de 3-4 napnál tovább ne használd,azt úgy is látni fogod a bőrödön hogy ott ahol bekented világosabb lesz! de itt Magyarországon csak vényre adják!
2009. jan. 7. 17:21
Annyira eros krém? Orokoltem a nagyapámtol és már nem tudom mit használjak mert nem hat semmi. Most itt vagyok spanyolországba és el fogyott az én krémem és vettem a gyógyszertárba ilyen elocom krémet, de azt nem mondta a pasi, hogy csak 2 hetenete kenjem magam. Baj lehet belole?
2009. jan. 7. 17:00
elocom,nagyon jó mindenre de csak hetente kb 2-3 alkalommal lehet használni
2009. jan. 7. 16:54
Létszi nem tudtok ajánlani pikelysomore valami jo krémet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook