Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tudom mit tegyek igy jártam. fórum

Nem tudom mit tegyek igy jártam. (beszélgetős fórum)

2010. jún. 29. 13:39
vagyis nem is mi vertük szét hanem aki bele fogot tudod ez szörnyü hogy ilyen naivak voltunk.
2010. jún. 29. 13:38
sajnos önkormányzati de természetes hisz értünk él hal ha kell.és én csak anyit kérdezk elolvastad és megnézted miröl beszélek.mert nem kivánom senkinek még az elenségeimnek se hogy igy járjon.mert ha az ember a lakását nem tudja megcsinálni nem fog bele,de minket belekényszeritetek és mostsenkit nem érdekel miért csinálták ezt miért kényszeritenek egy ilyen helyzetbe bele minket.hisz mi apránként akartuk megcsinálni és ahogy tudjuk .nem vertük volna igy szét a lakást.
2010. jún. 29. 13:27
Nézd, az hogy a párod elment dolgozni, az nálatok nem természetes? Mi mindent egyedül csináltunk, hogy normális lakásunk legyen. Minden évben csináltunk valamit. Mégis, kinek kellene segítenie, ha a ti lakásotokról van szó???
2010. jún. 29. 12:51
nem tudom miért támadtok ,megnéztétek a naplomat.mert ott láthatnátok milyen a házunk.és a párom elment dolgozni minden rámegy hogy tudjunk normális körülmények közöt lakni.de nem tudjuk egyedül megcsinálni.
166. gne2 (válaszként erre: 157. - Poorklari)
2010. jún. 26. 16:24
Nem neked szántam, oda is írtam: csórócsaj. Téged nem is ismerlek, fogalmam sincs, hogy miből gondoltad, hogy neked szól.
165. csorocsaj (válaszként erre: 164. - Caffi)
2010. jún. 26. 16:07
lehet találkoztunk de jol esik kiirni magambol
164. caffi (válaszként erre: 163. - Csorocsaj)
2010. jún. 26. 16:04
Mi már találkoztunk valamelyik krea oldalon aszem:)!?Vagy tévedek?
163. csorocsaj (válaszként erre: 154. - Caffi)
2010. jún. 26. 15:49
nekem is volt idöszak hogy leraktam a Klárit a szönyegre elmentem maszirozni hogy legyen kenyérre ja melette beteg ápolást végeztem mert ahoz értek
162. csorocsaj (válaszként erre: 159. - Poorklari)
2010. jún. 26. 15:46
nem neked szántam Klárinak hivják a lányt na meg engem
161. csorocsaj (válaszként erre: 158. - Caffi)
2010. jún. 26. 15:45
tényleg ugy hivják rosszat irtam bocccsí
160. caffi (válaszként erre: 159. - Poorklari)
2010. jún. 26. 15:21
:)))
159. poorklari (válaszként erre: 158. - Caffi)
2010. jún. 26. 15:15
lehet,én automatikusan magamra gondoltam.
158. caffi (válaszként erre: 157. - Poorklari)
2010. jún. 26. 15:10
gne2,szerintem nem neked szánta....én úgy gondolom csórócsaj,kislányát hívják Klárinak....na meg persze téged is:)
157. poorklari (válaszként erre: 150. - Gne2)
2010. jún. 26. 14:56
ez rossz vicc volt, mert nekem az anyukám több mint 20 éve meghalt.
156. poorklari (válaszként erre: 144. - Caffi)
2010. jún. 26. 14:54
nálunk is kapott egy csaj önkormányzati lakást egy gyerekkel, de vállalta, hogy rendbe hozza, megcsinálja, pedig neki még WC sem volt bent. Spórolt, és megcsinálta, és bár 30 m2 de otthonos, tiszta és szép. Még a wc-t is bevitte, és nem nagy összegbe került neki. Aki akar, az megtudja csinálni, de nem akarásnak nyögés a vége.
155. gne2 (válaszként erre: 154. - Caffi)
2010. jún. 26. 13:07

Jól állok??? Szívesen odaadom a hitelünket kifizetésre annak, aki így gondolja!


Egy gyerekünk volt akkor, amikor megvettük a mostani házunkat, szinte teljesen hitelre. Voltunk olyan lükék, hogy előtte 1 évvel az összes addigi megtakarításunkból vettünk egy 100 éves parasztházat, építkezni akartunk. Szolgálati lakásban laktunk egy pici faluban. Így nem járt semmi, mivel nem helybeliek vagyunk. Se ifjú házasok első lakáshoz jutása, se szoc.pol., sem támogatott hitel. Amint eladtuk az előzőt, befizettük a teljes összeget a hitelünkbe. Mert ilyen felelőtlenek vagyunk... :p

És felújítottuk ezt: aljatbetonig felvertük, falakat bontottunk, építettünk, csupaszra lekapartuk és újra vakoltuk. Szinte mindent mi csináltunk amit csak lehetett, és erre büszkék is vagyunk! A házat a tesómékkal négyesben festettük ki, mindenki megcsodálta, nem hitték, hogy sk munka. Előző éjjel 1 órakor még az alapozót kentük a falakra. A legnagyobb pénzkiadásunk a burkolás és a gáz-fűtésszerelés volt, no és azóta a tetőcsere. Még nincs kész, talán nem is lesz soha. A felső szintet előreláthatólag 2 év múlva fogjuk megcsinálni, akkor lesz rá pénzünk.


Mi nem járunk el éttermekbe, nem járunk bulizni. Nem iszunk, nem dohányzunk. Van havonta fix összegű megtakarításunk, van biztosításunk, hogy ha bármi történik, legyen egy kis segítség. Önmagunkról gondoskodunk, nekünk ez jutott.

A pénz: a férjem köztisztviselő, én gyed-et kapok most. Nem vagyunk gazdagok, a szüleink sem azok sajnos... Itt van turi, amíg nem itt laktunk, addig sok mindent megvarrtam a lányomnak. A gyerekeimnek csodaszép ruhái vannak, rengeteget turizok nekik és magunknak is. Olcsó és sokszor vadiúj holmikat. Aki erre húzza az orrát, azt csak sajnálni tudom. Amit kinőnek, azokat elajándékozom ismerősöknek.


Nem szeretem, ha valaki csak sír, kéreget, közben nem tesz semmit önmagáért és a gyerekei jobb jövőjéért! Könnyű felvenni a hitelt, és felélni, de azt vissza is kell fizetni! Azt hiszem, hogy a nagy szocializmus valahogy belenevelte az emberekbe, hogy az államnak kötelessége segíteni, ha valaki bajba kerül. Márpedig sok felnőtt olyan felelőtlen, hogy csak csodálkozva nézek: tényleg nem értik az életet??? Hogy nincs 0%-os thm, sokszor drágább a feltöltőkártyás mobil mint az előfizetéses, hogy meg lehet lenni kábeltv és internet nélkül is.

154. caffi (válaszként erre: 150. - Gne2)
2010. jún. 26. 11:21

Tetszik ahogy látod a dolgokat.....vigyázz me kapod a privit....h könnyen osztod az észt ha láthatóan jól állsz anyagilag...mint ahogy én is kaptam:)

Akkor most le írom röviden....fiatal házasként csak vidéken tudtunk lakást venni....akkoriban városba nem adták a szocpolt!Két gyermeket vállaltunk 200.000ft adtak.....a ház csak valami csoda folytán nem dült ránk:S Mivel munka se volt,volt olyan h a gázpalackot adtam el,h kaját vehessek a gyerekeknek....akkor megfogadtam h nem fogom ilyen szegénységben felnevelni a gyerekeimet.....Évekig próbáltuk eladni....mire végre sikerült....eljöttünk egy olyan városba ahol olcsó volt a lakás,de viszont munka nem volt,de legalább száraz volt a lakás és nem kellet asztma tünetes fiamat kitennem egy nyirkos paraszt ház klímájának....teljesen beterheltük magunkat h saját vállalkozást indítsunk....és sikerült...mert akartuk!...jó talán kicsit szerencsénk is volt.....de mind ezt véghez vittük szülői támogatás és önkormányzattól való kéregetés nélkül!

153. csorocsaj (válaszként erre: 145. - Caffi)
2010. jún. 26. 08:33
ja a rendörség hozzá állását még nem irtam
152. csorocsaj (válaszként erre: 150. - Gne2)
2010. jún. 26. 08:32
kösszy rengeteg mindenen mentem keresztül de kérni nem kértem elfogadtam ha kaptam van itt a hoxán olyan aki nagykátárol krumpilt hozott egy félre értett forum miatt
151. kefekötőke (válaszként erre: 150. - Gne2)
2010. jún. 26. 07:51

Nekem meg kell gondolnom mikor vehetek dobozos KAISER sört.

Úgy látszik aki kunyerál, annak könnyebb a sorsa.

Tényleg ,most jutott eszembe:talán már üres az a sörös doboz azért van kitéve a fénykép.)

150. gne2
2010. jún. 25. 21:59

Vannak, akik azt teszik folyamatosan, hogy másokra számítanak. Amíg ilyen lesz az állami gondoskodás, ez nem is fog megváltozni: mindig megéri a gyerekekre hivatkozni és siránkozni, hogy nincs munka.

Gyerekek: én nem raknék fel olyan képet, amin a lányom sörösdobozzal a kezében van (nem mellesleg: rá hivatkozva is kéri a segítséget). Kicsit visszataszítónak tartom. Kiderült, hogy nem is minden "gyerek" gyerek már, van, aki nem is lakik velük, összesen két eltartott gyerek van. A másik három nem tanul, nem dolgozik. Ez azért luxus akármelyik családban is.

Munka: ha nincs saját ház, lakás, annak is meg van az előnye, hiszen nem röghöz kötött az ember. Mehet oda, ahol jobb lehetőségei vannak. Ha jól értem, a családban senki sem dolgozik már évek óta?! Ha nincs kereslet a szakmájára, akkor nem kell várni, hogy majd valaki bekopogtat hozzá munkát ajánlva, hanem el kell kezdeni tanulni, valami másba fogni. Tanfolyam, okj-s képzés, bármi jó lehet.

Nem csak siránkozni kell, és minden lehetséges helyen kéregetni.


csórócsaj: te egy vagány nő vagy, és minden tisztelet megillet. Klári nagyon szerencsés kislány, hogy ilyen anyukája van. :)

149. caffi (válaszként erre: 148. - Csorocsaj)
2010. jún. 25. 21:19
küldheted:)
148. csorocsaj (válaszként erre: 145. - Caffi)
2010. jún. 25. 20:37
erre tudnék mit irni ha érdekel pvbe le írom mert axxem hoxa kitilt ha íde irom
147. csorocsaj (válaszként erre: 144. - Caffi)
2010. jún. 25. 20:35
mondjuk engem sérült gyerekkel akart ki rakni a lakásbol rendbe volt lakbér tiszta volt a lakás csak az exem hagyott ott
2010. jún. 25. 20:25
Csodálkozok rajta, hogy ezt a fórumot még nem szüntették be. Lassan már ott tartunk, hogy lesz egy olyan fórum is, hogyan kunyeráljunk? Ebbe a világba nem hiszem, hogy annyira jól állnak az emberek, hogy saját családján és gondjain felül felvállaljanak még egy családot. De könyörgöm!!! Ilyen népes családból senki nem dolgozik? Akkor mi tartsuk el(akik dolgoznak)a semmihaszna embereket is? Aki akar talál munkát!!! Aki nem, az panaszkodik és kéreget. Tessék menni dolgozni! Itt a nyár, szerintem ilyenkor van napszám is, ne ingyen élősködjünk!!!
145. caffi
2010. jún. 25. 20:13

Van egy ismerősöm...3 gyerek.....messziről költöztek ide,és megbíztak egy ügyvédet a lakásvásárlás intézésével....az meg valamit elb@szott....így nem került a lakás a nevükre....a volt tulaj meg kirakatta őket,övé lett a lakás is és a vétel ár is:(.....hiába fordultak a Tv-hez,az újsághoz....senki nem segített rajtuk....pedig dolgos emberek....

És ak jön itt nekem valaki avval h segítsenek rajta mert rommá van a kéró....egész életében nem csinált mást csak gyerekeket....amiről jó tudni h legalább a házas élete rendben:D....és csak siránkozik....Mért nem vett fel hitelt+ a szocpolt...ennyi gyerekre má adtak nem is keveset.....

144. caffi (válaszként erre: 143. - Csorocsaj)
2010. jún. 25. 20:07
Én értem az önkormányzatot.....nem az önkormányzat vállalta a kölköket:S....mondjuk ha már ingyen kapja a kérot...ak tegyen is érte valamit....pl:rendbehozhatná siránkozás helyett:S
143. csorocsaj (válaszként erre: 142. - Poorklari)
2010. jún. 25. 20:02
én az önkormányzatot nem értem ha az ö tulajdona pici gyerekkel mért hagyja ott lakni
142. poorklari (válaszként erre: 141. - Caffi)
2010. jún. 25. 15:43
nekem is büzlik a hal, sztem is igy van ahogy mondod.
141. caffi (válaszként erre: 138. - Poorklari)
2010. jún. 25. 15:39
Sehol...szerintem kamu az egész....valaki így próbál kicsalni naiv/hiszékeny embertől pénzt....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook