Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudom mikor van az ovulációm, ihatom a palástfű teát? fórum

Nem tudom mikor van az ovulációm, ihatom a palástfű teát? (beszélgetős fórum)


12. Vigyorex6 (válaszként erre: 11. - Hoovirag)
2012. júl. 11. 09:34

Így van. Ezzel nem lehet teherbeesni.

Csak azért írtam, hogy kell egy-két ciklus pontos ovumeghatározása (uh-gal, teszttel, vagy hőmérővel), hogy biztosra ki lehessen mondani a "számolj vissza 14-et elvét".

Bár 12 napnál már elfogadható.

11. hoovirag (válaszként erre: 10. - Vigyorex6)
2012. júl. 10. 10:35
szerintem akkor az nem jo, ilyen rövid luteális szakasszal nem lehet teherbe esni. De nem tudom hány éves vagy, ahogy idösödik az ember úgy rövidül ez a szakasz.
10. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - Hoovirag)
2012. júl. 10. 08:51
Normálisan valóban ennyi a luteális, de például nekem sajnos csak 8-9 napos.
9. Vigyorex6 (válaszként erre: 7. - Vitaminb)
2012. júl. 10. 08:49

Tesztet Vaterán vagy Teszveszen tudsz venni.

Gyógyszertárban nagyon drága, de ezeken az oldalakon már 60-70Ft közti darab áron vannak.

Ciklusfüggő, hogy egy-egy ciklusban mennyit kell elhasználni, de az útmutatóban leírják, hogy milyen hosszúságúnál hanyadik napon kell elkezdeni tesztelni.

Totál erős két csík után 24-36 órával van ovu.

8. hoovirag (válaszként erre: 7. - Vitaminb)
2012. júl. 9. 21:37
ok, ne haragudj, tényleg nehéz megoldani a hömérözést. De a peteérésnek vannak jelei, amit ha figyeled magad felismered, bár azt is elismerem, hogy én semismerem fel a jeleket minden alkalommal, de kb 90% ban biztos felismerem. Jo módszer az is, hogy a nök nagyon nagy részénél a menszi elsö napjátol visszaszámított 14. napon van a peteérés. Tehát peteérés után 14 nap a menszi. A nök egy elenyészö részénél 15 vagy 16 nappal elötte van. Ha tudod, hogy hány naposak a ciklusaid könnyü utánaszámolni. Ha nem szabályos a ciklusod... nos mikor én abbahagytam a tablettát anno 3 éve nekem is összevissza ciklusom volt, akkor úgy csináltam, hogy két hétig ittam a cickafark teát. Reggel éhgyomorra a legjobb. Ezt három hónapig csináltam, és beállt a teátol teljesen szabályos 28 napra, onnantól meg nagyon könnyü felismerni, hogy mikor van a peteérés.
7. vitaminb (válaszként erre: 6. - Hoovirag)
2012. júl. 9. 21:12
Sajnos a hőmérőzést nem tudom megoldani mert hol nappal dolgozom hol éjszaka (napról napa változik hogy mikor hogy dolgozom). A teszten is gondolkoztam már, de sajnos még nem volt lehetőségem megvenni
2012. júl. 9. 21:08
Szerintem a nögyógyásznál egyszerübb a hömérözés. Azonkívül az ovulációnak vannak tünetei, amit magad is könnyedén felismerhetsz, ha megfigyeled magad. Nem tudom hány ultrahang kellhet az orvosnál, mire végre sikerül elcsipni a peteérést. De egyébként vannak ovulációs tesztek is bármely gyógyszertárban. Én fel nem fogom hogy ilyenért minek orvoshoz menni.
2012. júl. 9. 20:58
Köszönöm a válaszokat! Bepróbálkozok a nőgyógyásznál uh-ra, de azért elkezdem inni a teát is. Biztos ami tuti :))
2012. júl. 9. 20:55
próbáld meg az előző ciklusodat nézni,és idd a teát mensziig,(ha nem lesz BABA :) ),menszi alatt ne igyál semmit. peteérésig meg cickafark fű tea :) sok sikert :) nekem is ezekkel jött össze a Királylányom :)
2012. júl. 9. 20:28
Szerintem az a legjobb, ha eljársz havonta ultrahangra. Ott ha nem is napra pontosan, de egész jól meg fogják neked mondani. (TB. állja, nőgyógyászati beutaló kell hozzá)
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Vitaminb)
2012. júl. 9. 20:22
Ezt nem lehet így megmondani. Hőmérőzni kell, illetve még jobb ha ovu teszttel nézel.
2012. júl. 9. 20:11

Sajnos mióta szedem a merckformint nem tudom hogy mikor van az ovulációm. Számításaim szerint talán holnap, de nem vagyk benne biztos. Ihatom mától vagy holnaptól a teát? Ha nem akkor mikortól?

(Eddig 33-34napos ciklusaim voltak, de múlt hónapban a 28. napra jött meg. Ha e szerint nézem akkor holnap esedékes az ovuláció)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook