Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tudom feldolgoznni... fórum

Nem tudom feldolgoznni... (beszélgetős fórum)


2016. aug. 27. 12:13
Nem hiszem hogy jobb lenne, ha daganatos betegséged lenne, maximum gyorsabban halsz bele, ha későn veszik észre
20. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2016. aug. 27. 10:51
Nekem is kialakult vagy 8 éve, de ez tényleg eltörpül egy komoly betegség mellett. Ha csak ennyi a bajod, örülj.
19. insecure (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2016. aug. 27. 09:07
A pánikodból már rég meggyógyulhattàl volna, csak lényelmesebb az àldozat szerepében sajnáltatnod magad évtizedek óta. Mi lenne ha összekapnàd magad?
18. insecure (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2016. aug. 27. 09:05
A kis szar pánikodat hasonlítod a Parkinsonhoz. Nevetséges vagy.
17. insecure (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2016. aug. 27. 09:03
Tudod te egyáltalàn mi az a Parkinson?
16. Incó
2016. aug. 27. 09:00
Van egy idős barátnőm, aki ezzel szintén ezt kapta a rákbetegsége után. Elég jól szinten tudja magát tartani napi 2X40 percet sétál és többször tornázik sőt sokat ír kézzel. Valami "csodagéppel" is stimulálja magát, amiben nagyon hisz. Nem tudom a hite vagy a többi dolog tartja szinten de nem romlott az állapota az elmúlt 4 évben látványosan.
15. Incó (válaszként erre: 1. - Shawn72)
2016. aug. 27. 08:54

Van családod? Ők hogyan állnak hozzá? Mielőtt kialakult teljes életet éltél?

Valamibe tudnod kellene kapaszkodni, vagy valakibe.

14. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Shawn72)
2016. aug. 27. 07:48

Nem feldolgoznod kell, hanem elfogadni. Tudom könnyen írom és nehéz megtenni. Jó lenne ha egy szakember segítségét kérnétek, egy pszichológus rá tud vezetni, hogy hogyan tudod elfogadni a betegséged.


Szeretett nagybátyám rákos beteg. Már nincs ahogyan küzdjünk, de minden egyes percnek örülünk amit vele tölthetünk.

13. elbb
2016. aug. 26. 23:57

En regebben vigyaztam egy parkinsonos holgyre. O sem tudott mar beszelni rendesen, igy eleg nehezen ertettem mit szeretne. Mozgasa is erosen akadalyozott volt, es bar ki lehetett kiserni wc-re, de ennyi, onnantol kezdve semmire nem volt egyedul kepes, meg arra sem, hogy rauljon. Szamomra megdobbento volt, mikor egy alkalommal visszakisertem az agyahoz es segitettem elfekudni neki, a felsotestet es a labait is nekem kellett a helyeretenni. Mert ha nem teszem,akkor addig ul ott mint egy merleg, mig a test sulya es a gravitacio meg nem teszi a dolgat.

Biztos pokol egy panikbeteg elete, meg amugy minden betegseg az, de mikor se beszelni, se mozogni, se magadat alapvetoen ellatni nem tudod, annal nincs rosszabb. Sokszor a nyeles sem ment neki.

Engem lelkileg is es testileg is megviseltek a vele toltott orak. :-(

12. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2016. aug. 26. 23:18
Minden gyógyíthatatlan betegség szar, úgy ahogy van. Parkinsonost is ismerek, rákban is láttam már haldokolni embereket. Iszonyú, és a legrosszabb a tehetetlenség...
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2016. aug. 26. 23:14
Hűha
10. shawn72 (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2016. aug. 26. 23:08
tudom mi az a panikbetegseg , anyu 15 eve szenved tole. es miota tavaly apu meghalt megjobban felerosodott nala.marek szamra szedi a xanaxot.
9. Regin_a (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2016. aug. 26. 22:56
Jobb ha arrébb állsz ezzel a véleményeddel tölem!
8. Regin_a (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2016. aug. 26. 22:55

És meg ne sértődj, nem érzéketlenségböl írom, de ez a valóság.

Tetszene ha nap mint nap, vagy szédülsz és majrézol hogy elájulsz, napi halálfélelem és infarktusod "van", nem tudsz egy boltba bemenni mert szintén elájulástol tartasz, sőt elő is fordulhat, alig mersz kimozdulni a lakásbol, szimulánsnak néznek stb.? Persze van gyógyszer és más terápia, ami vagy hat, vagy nem.

És az évek, évtizedek így mennek, hogy utaljak a pánikbetegségre.

7. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2016. aug. 26. 22:50
Így van :((
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2016. aug. 26. 22:50
Hát tényleg ne folytasd. Sőt, ebben a stílusban el sem kellett volna kezdened.
5. Regin_a (válaszként erre: 4. - Shawn72)
2016. aug. 26. 22:45

Fox "kínjában mondta/írta amit..

Olvasgass más betegségek fórumjain és meglátod sokan cserélnének veled, nem mintha irigylésre méltó lenne a parkinson.

Rákra?

Elönt a vér, rohantok kórházi ügyeletre ahonnan hazaküldenek hogy nem tudnak veled mit csinálni, üvöltesz a fájdalomtol és alig várod már az ujabb morfium tapaszt,később már csak injekcióban hat, összeszarod és pisiled magad, hadd ne folytassam

Nem minden daganatos betegség lefolyása "békés"

4. shawn72 (válaszként erre: 2. - Regin_a)
2016. aug. 26. 22:32
barmelyik rak fajtara. abbol vagy meggyogyulok vagy rovid idon belel belehalok. de ez... mar alig tudok beszelni. rahuzodott a beszedkozpontomra. a tobbirol nem is beszelek...
2016. aug. 26. 22:20

Szia!

Két dolog, ha úgy tetszik, mentőöv jutott eszembe így hirtelen.


Az egyik: sorstársi közösség. Nincs a parkinsonosoknak valamiféle, akár online közössége, ahol tudtok egymással őszintén beszélni? Ki hogy éli meg a betegségét, mindennapi problémák stb. Nagyon sokat segíthetne, ha olyan emberek társaságában lennél, akár a neten is, akik értik és tudják, hogy min mész keresztül.


A másik, hogy ha nem tudod feldolgozni, akkor érdemes lenne pszichológus vagy más segítő szakember segítségét kérni. Legtöbbjük sajnos fizetős, de egy próbát mindenképpen megér, ha a lakóhelyeden körbenézel, hogy tb által mi érhető el.

2016. aug. 26. 22:17

Mindenkinek a saját baja a legnagyobb

Te milyen gyógyithatatlanra cserélnéd a parkinsont?

2016. aug. 26. 22:08

Micheal J Fox irt egy konyvet szerecses ember cimmel amiben azt irja tobbek kozt ,hogy ajandeknak tekinti a betegseget.mint tudjuk Parkinson koros.

Nos ezt az "ajandekot" megkaptam en is 8 evvel ezelott ,de valahogy nem tudom feldolgozni. az egyik oldalon ezt irja "Örülök, hogy nincsenek alkoholproblémáim, mert ha lennének, nem hinném, hogy abba tudnám hagyni az ivást."

44 eves vagyok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook