Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem tudok meginni egy nap alatt 2-3 liter vizet! fórum

Nem tudok meginni egy nap alatt 2-3 liter vizet! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 16. 13:17

Én úgy szoktam rá a víz ivására, hogy 2 dl-es pohárral ittam óránként. Először fegyelmezni kellett magam, de aztán már szomjas voltam :). Sokszor a szervezet éhségnek jelzi a szomjúságot, érdemes erre is figyelni.

Valaki írta, hogy a zöld tea rossz ízű. A klasszikus elkészítése, hogy 70 fokos vízzel kell leforrázni a teafüvet, majd ezt a vizet kb. 1 perc után leönteni róla, nem meginni. Ugyanazt a teafüvet ismét le lehet forrázni, és más, lágyabb íze lesz. Ittam olyan teát, aminek a 3. forrázata volt kellemes, nem volt "széna" íze.

57. 33ea09dda3 (válaszként erre: 56. - 5e1b581a2e)
2011. nov. 14. 18:02

A paradicsomlé teljesen elérhető áron van, én is gyakran veszek. Most úgy néz ki az étrendem, hogy először is mindig reggelizem, ez nálam már nagy dolog...soha nem bírtam reggel enni. Általában vmi gyümölcsöt, teljeskiörlésű kenyeret natúr joghurttal vagy ilyesmi. Ebédelek, kb. minden nap 2 körül. Igyekszem nem zsíros kajákat enni és nem cukrosat. A tejfölt helyettesítem kefirrel...Nem vagyok húsevő típus...de mivel az is kell, próbálok főként csirkét enni. A vacsi most már 5 körül megvan...régen volt, hogy 8-9kor kezdtem hozzá. Ez hasonló a reggelihez...

A legnehezebb az édességek mellőzése...A többi annyira nem is hiányzik. Most pl. pont videókat keresek, amire itthon lehet tornázni esténként, bár mozgok nap közben, de az lehet, hogy kevés és nem célirányos.

56. 5e1b581a2e (válaszként erre: 55. - 33ea09dda3)
2011. nov. 14. 17:51

Igen,sajnos nagyon drágák.Nem is igen szoktam én sem azt venni.Paradicsomlé(100%),viszont van baráti áron.Nekem a magyar termék jobban ízlik,de tényleg.


És most miben gondolkozol,milyen irányba tereled az étkezésed,mik az elképzeléseid,miért pont az?

Bocsi,ha sokat kérdezek,érdekel,csupán ennyi.Meg ha van kedved megvitatni,akkor beszélgethetünk róla.

55. 33ea09dda3 (válaszként erre: 54. - 5e1b581a2e)
2011. nov. 14. 15:48

Nem mondanám, hogy állandóan fogyózom. Olvastam itt olyanok pánikrohamait, akik 163 cm mellé 58 kg-mal 10 kg-t akarnak leadni...65 kg-tól soha nem voltam több, viszont genetikailag hajlamos vagyok a hízásra, ha nem figyelek oda magamra, pillanatok alatt felszedek pár kilót úgy, hogy nem is eszem sokat..Csak az édességek..a rendszertelen táplálkozás. Volt, hogy naponta egyszer ettem, akkor volt időm, főként este...

A jojózás sem jellemző igazán, amikor egyszer lefogytam 8 kg-t, azt 3 év alatt szedtem vissza. Akkor azért nem tudtam tartani azt az életmódot, mert elköltöztem otthonról, munkahelyem lett, kiszakadtam a családból és magamra kellett főznöm...Az meg kezdőként nem sikerült mindig egészségesre...

Most úgy érzem, van elég motivációm. Az utóbbi időben egyre többször voltam rosszul, gyomorpanaszok, állandó émelygés, fejfájás...szerintem ez mind azt jelezte, hogy változtatni kell.


Próbálok rászokni a vízre...ma vettem lúgosat...Láttam 100%-os gyümölcsleveket is, cukor nélkül, de annyira drágák, hogy ha abból kéne meginnom napi két litert..rámenne a fizum:D

54. 5e1b581a2e (válaszként erre: 53. - 33ea09dda3)
2011. nov. 14. 15:02

Az én véleményem az,hogy napi 1,5l elégséges a folyadékbevitelből,ez persze terheléstől függően lehet több is,de alapvetően elég.


Gondolkodtam közben rajtad.Attól félek,hogy te olyan ember vagy,aki szinte állandóan fogyókúrázik,mert lemegy,feljön,lemegy,feljön.A jojó effektus kicsiben is működik,nem csak túlsúlyosaknál.Elég sok kárt tudsz vele okozni magadnak,az eredmény a fokozatos elhízás lesz egyébként.Az lenne a célszerű,ha nem diétáznál,hanem:egy olyan étrendi és életvitelbeli módira állnál át,amit hosszútávon tartani tudsz,vagyis:ez lesz az életviteled.Csupán ez már hozzájárul a normál testsúlyhoz egyébként,hiszen nálad nincs szó elhízásról.


Az,hogy nem vagy szomjas és ezért minimálisan iszol csak,nem jelenti azt,hogy nincs is rá szüksége a szervezetednek,akarom mondani,hogy nem igényli.(nincs olyan,hogy kell neki,de nem igényli)A folyadékigény érzékelése tud "sérülni",ekkor egy folyamatos dehidratációban él az ember.Ilyenek például az idősek.Náluk ez már nem működik úgy,mint egy fiatalabb felnőttnél,ők igen hamar ki tudnak száradni,itatni kell őket.De te még nem vagy idős,ez azt jelenti,hogy ha elkezded tudatosan itatni magad,akkor helyreáll a jelzőrendszered és újra leszel szomjas,nem csak hőségben.Pl a reggelid mellé nyugodtan fogyassz egy pohár tejterméket,az ebéded mellé egy pohár szénsavmentes ásványvizet,sőt:ott lehet,hogy többet is betudsz fogadni,a vacsorád mellé is válassz valamit inni.Ha a tízóraid és uzsonnád mellé szintén helyezel egy-egy pohár valamit,akkor máris jól vagy,kezdetnek ez tökéletes.Emellé ha sikerül még külön ivást beiktatnod,akkor meg pláne.


Olvasgattam a kifogásokat a folyadékkal kapcsolatban.A paradicsomléra én is bukom.:)De csak a 100%-osra,én őszintén szólva,másmilyennel nem találkoztam még,lehet,hogy tévedek,de a lényeg,hogy abban(100%-os) cukor nincs.Mindig nézem,de én azért,hogy milyen fűszerezésű,sózott-e,stb.

2011. nov. 14. 08:19
Azért kellene, mert mindenhonnan ezt hallom, ezt olvasom és itt is ezt mondja a többség...hogy 2 liter a normál egészséges vízszükséglet és aki még diétázik, annak 3 liter szinte kötelező. Én azzal is megelégednék, ha bármilyen folyadékból, ami egészséges tudnék inni naponta egy normál adagot, de nagyon kevés a folyadékszükségletem. Legalább is én soha nem érzékelem, hogy szomjas vagyok, akár egy nap is eltelhet úgy, hogy nem iszom.
52. 5e1b581a2e (válaszként erre: 51. - 33ea09dda3)
2011. nov. 13. 23:33
Az életmódváltás egész jól hangzik.De nem válthatsz olyanra,amit nem tudsz megélni.Miért kell 2-3l-t innod?
51. 33ea09dda3 (válaszként erre: 50. - 5e1b581a2e)
2011. nov. 13. 21:14
Én csak pár kilót szeretnék leadni...5-6 körül tervezem. Ezt egyszer már sikerült is elérnem, akkor 2 hónap aktív diéta és sport által. Most sem akarok koplalni, ésszel fogyózom. Nem akarok túl vékony sem lenni, csak egyéb egészségügyi gondjaim miatt életmódváltásra van szükségem.
50. 5e1b581a2e (válaszként erre: 46. - 33ea09dda3)
2011. nov. 13. 21:05
Ne haragudjál meg,de elolvasva az itteni hsz-eidet,én abban sem vagyok biztos,hogy neked tényleg kell fogyókúráznod.Túlképzett vagy,minden vackot összeolvastál...az ilyen ember nem igen tud elhízni.Eszel egyáltalán valamit?Jobb lenne szakember tanácsát kérned,ha étrendi gondjaid vannak.Sokszor egymásnak homlokegyenest ellentmondó dolgokat lehet összeolvasni és megtörténik,hogy egyik sem igaz.
2011. nov. 13. 20:55
2-3 :)
2011. nov. 13. 20:55
nem kell meginni 203 liter vizet naponta, ez valami media baronsag, igyal annyit, amennyit kivansz, es tudsz!
47. 41fdab80c1 (válaszként erre: 46. - 33ea09dda3)
2011. nov. 13. 19:44
Szűrt csapvizet, már leszoktam az ásványvízről.Szoktam almaecettel inni, ami viszi le a hájacskát. Nem fogyaszt, csak valóban oldja a zsírt, meg lugosít.
46. 33ea09dda3 (válaszként erre: 45. - 41fdab80c1)
2011. nov. 13. 19:35
És milyen vizet iszol? Többen említették, hogy a csapvíz klóros, az ásványvíz tönkre teszik a fogakat...a szénsavas dolgok alapból nem jók...
2011. nov. 13. 19:29
12 évvel ezelőtt kezdődött az allergiám. Addig nekem is voltak napjaim, amikor csak a napi 3-4 kávé és max.egy kis leves volt bennem folyadékként. Az élet és egy t.gyógyász rákényszerített a vízivásra. Reggel 7-től du.5-g 40 percenként kellett innom 2 dl vizet. Az 3 liter lett naponta. Olyan szépen hozzászoktam, hogy észre sem vettem. Addig kell magunkat rászoktatni, amíg nem késő. Nagyon sok múlik rajta a veséknél, a májnál, az anyagcserénél.
2011. nov. 13. 13:31
Fura véleményeket olvastam itt a különféle inni valókkal kapcsolatban:) A tej egészséges, bár mint minden fehérje, nehezen emészthető. Én is sok mindent kipróbáltam, mert a sima csapvíz nekem nem megfelelő. Az ásványvizet állandóan cipeltük a boltból, mert hamar elfogyott. Egy 4 tagú családban kettesével kell hordani a hatos pakkot:)naponta. Az ártézi víz pedig meglehetősen lúgos és ha hozzászokik a szervezet, bizony a hiányát nagyon is jelzi a gyomorsav megemelkedése. Szóval rákaptam a citromos vízre. A gyümölcs citromot lehet helyettesíteni 100%-os citromlével is. 2l vízhez kb. 0,5dl elég. Édesítő és cukor nélkül.
2011. nov. 13. 13:18

Sziasztok!


Azért a víz ivást ajánlják, mert a víz tudja a legjobban átmosni és ezáltal tisztítani a szervezeted. A tea, kávé, leves, gyógyteák, de még az ásványvíz is oldott anyagokat tartalmaz, ami miatt nem jut olyan rövid idő alatt és olyan hatékonysággal a folyadék a szervezeteden, hogy megfelelően "kitakarítsa".

Én úgy olvastam, hogy az ideális mennyiség, 10 kilónként 3dl víz és csakis víz, mást is ihatsz, de az ebbe a mennyiségbe nem számít bele.

Na most azt én se tudom, hogy mi a helyzet a csapvízzel, én azt nem is iszom, van egy tündérvíz nevezetű termék, én azt iszom, olyan, mint a forrásvíz.

Eleinte én is nehezen álltam át a vízre, teafogyasztó volt, úgy szoktattam rá magam, hogy előírtam magamnak, hogy két óránként két pohár vizet kell meginnom, ez bejött. Azóta már minimális mennyiségű teát vagy üdítőt iszok, de még azok se esnek mindig jól.

42. Fille (válaszként erre: 13. - 33ea09dda3)
2011. nov. 13. 13:09

vegyél light gyümölcsleveket. nem sokkal drágábbak. higitgasd. igyál házi szörpöt ami cukor mentes.... több ötlet nincs...

én megiszom reggel akv-m, este, délután meg teát iszok egy egy 3 decis bögrével. napközben meg amit kivánok. vizet, teát, ligthgyümölcslevet, szörpit cukor nélkül, néha zero colát...

41. 6187eb1c9a (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2011. nov. 13. 13:02
Nem vagyunk egyformák szarvasmarha,vagy zebra tej tök mindegy:)
40. ade3888e36 (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2011. nov. 13. 12:56

Nem hinném hogy a boltban kapható dobozolt vagy zacskós löttyöket tejnek lehetne hívni.


A tej definíciója: "nőstény emlős állatok tejmirigyeinek (emlőinek) időszakosan kiválasztott váladéka"

39. zebracsikó (válaszként erre: 37. - 6187eb1c9a)
2011. nov. 13. 12:46

fúúúúúj tej!


szarvasmarha anyateje - mi a fenéért isszák emberek??????

38. 33ea09dda3 (válaszként erre: 37. - 6187eb1c9a)
2011. nov. 13. 12:45
Na én a tejet sem szeretem önmagában. Kakaóként már oké..de az meg már cukros..
37. 6187eb1c9a (válaszként erre: 36. - Vigyorex6)
2011. nov. 13. 12:43
Na,ja egyébként egyetlen folyadék a tej,amit nagyon szeretek,de sajna nem ihatom,rettenetes szorulást okoz...Van olyan nap,hogy már ,kész nem bírom tovább, akkor bűnözök tej,sajt, kefir,és este a lazító:-)
36. Vigyorex6 (válaszként erre: 35. - 6187eb1c9a)
2011. nov. 13. 12:37
Pontosan így kell csinálni! :)
35. 6187eb1c9a (válaszként erre: 31. - Miramira77)
2011. nov. 13. 12:34
Hát én is így csinálom,reggel megtöltök egy másfél literes flakont,és egész nap szemezek vele.Estére azért elfogy,egyébként eszembe sem jutna:-)
2011. nov. 13. 12:26
óh nem is, van 20 filteres is, én a másikat néztem! :)
33. 04e95f637a (válaszként erre: 28. - Ade3888e36)
2011. nov. 13. 12:24
Huhh az jó drága, de egyszer becsukom a szemem, és veszek. :))
32. 33ea09dda3 (válaszként erre: 31. - Miramira77)
2011. nov. 13. 12:21
A leves jó ötlet, köszi!
2011. nov. 13. 12:17

Egyél tartalmas leveseket, friss zöldséget, gyümölcsöt.. (sajna nincs dinnyeszezon, pedig abban rengetegfolyadék van)

Én vízivó vagyok, rengeteg folyadékot viszek be. Nagyim ilyen nem-ivós. Ő úgy oldotta meg, hogy egy másfél literes üveget mindíg megtölt vízzel, és cuccolja mindenhová. Kényelmetlen a súlya és a fogása, ezért mindíg iszik le belőle!

30. ade3888e36 (válaszként erre: 29. - 33ea09dda3)
2011. nov. 13. 12:15
Hát én nem azért iszom a teát hogy egészséges legyek, hanem mert koffeinfüggő vagyok és nem lehet folyton csak kávézni. Ha már szédelgek mert lement a vércukrom akkor is előbb teát iszom és ha az sem segít, akkor eszek csak.
29. 33ea09dda3 (válaszként erre: 28. - Ade3888e36)
2011. nov. 13. 12:13
Igen, amikor teák után nézelődtem, azt is lehúzták mindenhol...Hogy a filteres egészségtelen...és soroltak néhány elérhetetlen méregdrága típust...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook