Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem tudok lemondani a fincsi cukros, egészségtelen... fórum

Nem tudok lemondani a fincsi cukros, egészségtelen... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

24. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 22. - Szabot.88)
2022. dec. 30. 20:02
mint a szalmiákszesz..-)
23. timycat (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 30. 14:24

Hagyd is az édesítőszereket, sokkal rosszabbak a cukornál!

A cukrot ha lefelezed már sokat tettél magadért!

22. szabot.88 (válaszként erre: 18. - 5d8fd6c5cb)
2022. dec. 30. 14:21
Elég keserű vagy? 😉
2022. dec. 30. 14:07

Köszi az együttérzést! Velem is ugyanez van!

Most tele vagyunk csokival, sütivel...

Nekem sajnos akkor is eszembe jut, ha nincs itthon semmi, mert akkor meg csinálok. :D

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. dec. 30. 14:02

Valószínűleg igazad van. A ciginél nagyon erős motivációm volt, nagyon akartam leszokni.

Most csak szeretném jól érezni magam a bőrömben, sportosabb lenni...úgy hogy ne kelljen semmiről lemondani.

(Na ez valami fogyasztó kapszula reklámszlogen is lehetne :D)


Sajnos az édesítőszerektől rosszul vagyok leviszi a vércukrom hirtelen. Még úgy is, ha csak a cukor felét pótolom vele.

19. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 30. 13:19

Ez egy betegség, amit nem lehet pusztán alaraterőből megszüntetni.

Mikor nekem volt ilyen problémám, több cikket is elolvastam innen, és túl jutottam rajta: [link]

18. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 17. - Szabot.88)
2022. dec. 30. 12:47

Én örömmel becsaplak téged, és 70 felett vagyok...-))


na, áll a deal?

2022. dec. 30. 11:50
Én étcsokival csapom be magam. Ha lehet 70% felettivel. A nagyon édes már nem is kell. 🙈
2022. dec. 30. 11:43
Átérzem... Én amúgy mozgok, meg tök egészségesen eszem, azt leszámítva, hogy a csokira néha rácsúszok 😂 Nekem az válik be hogyha nem tartok itthon egyáltalán semmilyen édességet. Persze akkor is meg kell állni a boltban hogy megvegyem, de nekem az könnyebb. Ha itthon van akkor folyton rájárok. Most persze karácsonyra mindenkitől meg a mamájától is édességet kaptam, és egy fél napig se bírom ki hogy ne egyek, mert ott van. 🤦‍♀️ Ha meg nincs itthon, akkor napokig eszembe se jut.
15. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 30. 10:52
Én le tudok. Mivel nem tömöm magam velük. Hála a jó istennek, nem szeretem a előre gyártott péksütiket, fánkot, lángosokat, mireliteket, csipszeket, egy évben egyszer eszem mekis kaját (mondjuk imádom azt a szemetet) és kb ugyanennyiszer iszom üdítőket, meg kb egy csomag gumicukor. Rengeteg levest eszem, vizet iszok. Húsért sem remegek. Viszont cserébe imádom a melegszendókat, zöldségeket, sok gyümölcsöt, a magam sütötte sütiket, pékárut és főtt kaját.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 30. 10:19

Ha a cigiről sikerül leszoknod, akkor az édességről is sikerülne, ha! valóban akarnál.

Cseréld le a konyhádban a cukrot eritre, xillitre, hasonlókra, és máris sokat tettél azért, hogy egészségesebben étkezzél.

Ne a kifogásokat keresd, hanem a megoldást!

13. ,zumba (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. dec. 30. 10:09
Egyetértek. Az élelmiszeripar boszorkánykonyhájában összerakott alapanyagok, késztermékek az egészségesek--most.
12. Lau_Ra (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 30. 10:07

Valóban olyan, mint a drog.

Néztem egy kísérletet ahol egy hétig kokaint, meg csokit is adtak patkányoknak. A hetedik napon válaszút elé lettek állítva, csak az egyikből vehettek és a csokira mentek egytől egyig.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. dec. 30. 09:27

Igen, nekem is így van.

Sajnos ez a ropis taktika sem válik be legtöbbször ha rámtör a sóvárgás.

2022. dec. 30. 09:25

Számomra a cukor olyan mint a drog... Egy alkoholistának sem mondhatod, hogy igyon nyugodtan egy korty bort :(


Egyébként a cigiről sikerült leszoknom több, mint 10 év után (már több mint 4 éve tiszta vagyok :) ), szóval van akaraterőm... Valahol :D


Egészséges életmódot is csináltam több, mint fél évig legutóbb, de egyre rögeszmésebben a finom kajákon járt az eszem.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 30. 07:27

Korábban azt figyeltem meg magamon, ha édes, agyon cukrozott akármit eszek, kb. fél óra, és ismét csak az édes, agyon cukrozott kaját kívánja a szervezetem!!

Vagyis: egyél édeset, ha azt kívánod. De rögtön utána egyél valami sósat, savanyút is, hogy ne az édes íz maradjon a szádban! És ha legközelebb ismét előjön az édes utáni kísértés, csapd be magad, és rágj el a ropit, hasonlót! Ne engedj (mindíg) a kísértésnek.

2022. dec. 30. 02:30
Mindent lehet enni, csak mértékkel.
2022. dec. 29. 23:44
Nem is kell. Csak mértéket tartani.
2022. dec. 29. 23:31
Nézz utána a diabétesznek és annak súlyos szövődményeinek.
5. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 23:26
Az életmódváltásba legfontosabb szabálya, hogy nem csak 1 út van. A leghelyesebb több útból megalkotni a sajátunkat. Figyelni kell a testet, hogy melyik ételre hogyan reagál. A cukornak is vannak alternatívái, így az édes ízről nem kell lemondani, de ha valaki szereti a habos, cukros, fehér lisztes sütiket, szerintem azt sem kell örökre elfelejteni, csak nyilván ne legyen a napi étkezés része. De egyébként ha az ember változtat az étkezésén, akkor egy idő után lesznek olyan dolgok, amiket idővel már nem fog kívánni.
4. tien (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. dec. 29. 20:54

Pontosan.

Együnk és igyunk mindent ami jól esik.

Mértékkel.

Mi a francnak él akkor az ember ,ha mindent patikamérlegen méricskél?


Éljünk már könyörgöm:együnk jókat ,igyunk finom italokat!

2022. dec. 29. 20:50

Nem kell semmiről lemondani, csak korlátozni kell a mennyiséget.

Hülyeség ez az egész mizéria az életmód kapcsán...

2022. dec. 29. 20:41
Dehogynem tudsz!Ha nekem sikerült neked is fog!Időszakos böjt a titok,teljesen megváltozik az ételhez fűződő viszonyod...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook