Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudja valaki, milyen gyógyszert szoktak felírni csúnya pattanásos tini/18 év/bőrre? fórum

Nem tudja valaki, milyen gyógyszert szoktak felírni csúnya pattanásos tini/18 év/bőrre? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 13. 19:23

Most olvasom: Természetes gyógymódok a mindennapi gyakorlatban c. könyvben, hogy sokminden befolyásolja a pattanásképződést: szappan,izzadás, jódozott só, egyes gyógyszerek, egyes ételek, (csokoládé) lehet pl. "A" vitaminhiány, stb.

(a vitaminokat is csak élelmiszer formájában kellene bevinni és nem tablettában) Javíthatja a helyzetet többféle aromaterápia (lemosások)

Jó lehet: Teafaolajjal átitatott kozmetikai vattával áttörölni naponta kétszer.

Sok sikert a természetes gyógymódokkal :) :) :)

2009. márc. 13. 19:13

Teafaolajat vegyél. Rossmannban van, nagyon jó, 800ft egy 5ml-es 100%-os, hígítatlan. Én egy hete használom és már nincs egy pattim sem. Hígítsd és vattapamacsot nyomd bele, és töröld át az arcod reggel és este.


Nekem sotret-et írtak fel, ismerősömnek roacuttan-t. De ezek magzatkárosító hatásúah, ha abbahagyod a szedését 2-2,5 évig nem lehet babád, mert fejlődési rendellenessége lehet, pl nincs keze, lába, vagy belső szervei nem fejlődnek ki. Én sem szedtem be végül. Nem hiszem, hogy totál kiürülne a szervezetből. Több ismerősöm is szedte, a gyerekük mindnek vagy hiperaktív, vagy valami baja van, és nem tudják mitől, nem kizárt ez a szar bogyó... És ugye nem tennéd tönkre a gyerekedet pár pattanás miatt, mert most zavar? Emellé a teafaolaj mellé kenheted akneroxid 5 vagy 10 géllel, a 10-ből csak keveset, finoman, vékonyan. Erősebb. Ettől is eltűntek nekem. Mára elég a teafaolaj. Vény nélkül kapható a gyógyszertárakban. Remélem segítettem.

2009. márc. 13. 19:06
Szerintem semmiféle "gyógyszer" -t ne próbálj! Ez csak szépséghiba, de a májadat és a vesédet stb. tönkreteszi! Valami homeopátiás vagy természetes (növényi) lemosót stb. kellene keresned! Sajnálnálak, ha tönkremenne az egészséged :(
2009. márc. 13. 19:04
Nekem a Meromycin-ratiopharm oldat vált be.Tavaly tele voltam pattanással,(a hátam,arcom) és ez csodát tett!1 hét elteltével már csak 1-2 picike "ragya" volt és az is elmúlt!Ez is enyhe antibiotikum tartalmú és vényköteles.Azóta hetente-kéthetente 1× lekenem vele az arcom és semmi gond!
16. katácskák (válaszként erre: 15. - Katácskák)
2009. márc. 13. 19:02
Ja, Bőrgyógyásznál volt.
2009. márc. 13. 19:01
Ismerősőmnek Dalacylt írtak fel rá,jobbulást kivánunk.
2009. márc. 13. 18:57

A nevét már nem tudom, de aláírattak velem egy szerződést, hogy vállalom, hogy megvakulhatok, hogy a következő 1,5 évben nem vállalok gyereket, vállalom, hogy meddő lehetek stb...

Nem váltottam ki.

Sok barátnőmnek fel írták.

13. 1f9774333a (válaszként erre: 11. - Paki1968)
2009. márc. 13. 18:53
Mivel a doki is azt mondta, hogy tönkre mehet a bőre, talán menj el, hátha ad valami mást:)
12. 2d5a00656a (válaszként erre: 11. - Paki1968)
2009. márc. 13. 18:49
Lány???Az más neki mehet az ösztrogén:)
2009. márc. 13. 18:48
Azt mi is kaptunk és nálunk is csak addig volt jó,amíg használta a lányom.Egy idő után már nem is írta fel a doki,mert azt mondta,hogy folyamatos használattal tönkremegy a bőre.
10. 2d5a00656a (válaszként erre: 9. - Paki1968)
2009. márc. 13. 18:47
Szerintem egy kamasz gyerek hormonháztartásának nem kéne ösztrogént adni így is káosz van a szervezetében a hormonoktól/ezért pattanásos/
2009. márc. 13. 18:45
A nőgyógyász valami olyan fog.gátlót mondott,amit csak ősztől tavaszig lehet szedni,mert fényérzékeny.Vagy szerintetek bármelyik jó amit ilyen idősnek felírnak?
2009. márc. 13. 18:44
aZ ÉN FIAMNAK EGY DOLOG JÖTT BE,TUL VAGYUNK MÁR MINDENEN/bocs kapslockon voltam/szóval a szer neve Zineryt.Ez egy enyhén antibiotikus tartalmú ecsetelő folyadék.Vényköteles,de ha elfogy egyhétmúlva visszajönnek az arcára a patik.Minden nem vényesen túl vagyunk,de ez tényleg csodát művelt.
2009. márc. 13. 18:44
Tudom, sajna. Nekem van egy szuper bőrgyógyászom Bp-en, ha érdekes lehet.
2009. márc. 13. 18:43

nem kell gyógyszer, sok a mellékhatásuk, inkább kerülni a tejtermékeket, édességeket, zsíros ételeket, azon kivül havonta, vagy ha megengedhető anyagilag, inkább két hetente egy igen jó kozmetikus.

Deee, lehet az egész idegességtől, szorongástól is. :((

2009. márc. 13. 18:42

úgy érted a fogamzásgátlón kívül?

bőrgyógyászoknak ez az első reakciója, hogy azt írja, ha benne vagy.

2009. márc. 13. 18:41
igen, nagyon brutál gyógyszer, én is a fogamzásgátlót kérném inkább
3. lego
2009. márc. 13. 18:40
reakutánt ha jól tudom,de nagyon káros.fogamzásgátló is segíthet rajta.
2009. márc. 13. 18:39

Szia

van egy aknera való gyógyszer, de előtte mindenféleképpen kell vérvéte, s a gyógyszer szedése közben is kell laborvizsgálat.

2009. márc. 13. 18:37
Nem tudja valaki, milyen gyógyszert szoktak felírni csúnya pattanásos tini/18 év/bőrre?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook