Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tudja valaki, mi ez a kitörlünk az iwiwről körlevél? fórum

Nem tudja valaki, mi ez a kitörlünk az iwiwről körlevél? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jún. 18. 18:24

420 ezer becsapós e-mail óránként

Megdöbbentő mennyiségű becsapós e-mail születik nap, mint nap. Egy angol biztonsági cég szerint jobban tennénk, ha óvatosabban bánnánk adatainkkal.

nyest.hu|2010. június 18.||nyomtatás


Egy bankkártya-biztonságra szakosodott cég kimutatása szerint a tavalyi évben óránként 420 ezer becsapós e-mailt küldtek az Egyesült Királyságban – írja a shopsafe.co.uk. A CPP beszámolója elbizonytalaníthatja azokat a felhasználókat, akik eddig bíztak abban, hogy adataik biztonságban maradnak online vásárlásaik során. Csak az elmúlt 12 hónapban 3,7 milliárd phising-támadást intéztek szigetországi felhasználók ellen, ez pedig a rászedetteknek átlagosan 285 fontjába (közel százezer forint) került.

A 2007 megkérdezett szigetországi felhasználó 55 százaléka nyilatkozott úgy, hogy kaptak már olyan banki üzenetet, ami teljesen legitimnek tűnt – ez tűnik a leggyakoribb csalástípusnak. A másik divatos műfaj a „lottónyereményről”, nyereménysorsolásról tájékoztató e-maileké volt.

A CPP megállapítása szerint a közösségi oldalak népszerűségével a felhasználók sebezhetősége is növekszik. A megkérdezettek egyötöde számolt be ugyanis arról, hogy kaptak már hamisnak bizonyuló Facebook-üzenetet „családtagtól” vagy „baráttól”.

A CPP csalásokra szakosodott szakértője, Nicole Sanders elmondta, hogy naponta bukkannak fel újabb és újabb módszerek, a vásárlók pedig időnként annyira könnyelműen bánnak adataikkal, hogy könnyen áldozatul eshetnek.

A cég szerint a felhasználóknak fontos lenne betartaniuk néhány alapvető játékszabályt: például érdemes meggyőződniük arról, hogy amikor online vásárlásaik során bankkártya- adataik megadására készülnek, az oldal webcímében minden esetben jelen legyen a „https” karaktersorozat. Érdemes olyan biztonsági megoldásokat is használni az elektronikus levelezésben, ami szűri a phising és spam leveleket.

Fontos azt is átgondolni, hogy az egyes lapokon kért információk valóban szükségesek-e egy adott tranzakcióhoz – a bűnözőknek ugyanis időnként meglepően kevés személyes információ is elegendő ahhoz, hogy a felhasználó személyi adataival visszaélve bűncselekményeket kövessenek el.

2010. jún. 18. 16:58

De, én tudom, mi ez.


Nulla, zéró, semmi, origó.


Ha az iwiw üzen, akkor rendszerüzenetben látod!!!!


Ez pépes agyúak játéka.

64. ronka
2010. jún. 17. 08:39
Nagy ökörség!Ki kell törölni!
2010. jún. 17. 08:09

én is kaptam már vagy 10 et...el sem olvastam, töröltem. amúgy sem érdekelne ha megszünne az iwiw:D.

nekem mind1. ha üzit kapok, belépek, amúgy meg havi 3-4 alkalommal. nagy veszteség...

2010. jún. 16. 23:58

Ezt írta a gépház:


"Ismét keringenek az üzenetek közt hamis körlevelek, lánclevelek az iWiW-vel kapcsolatban. Itt szeretnénk felhívni a figyelmeteket, hogy soha nem küldünk körlevelet, a hivatalos kommunikáció csak itt, a Gépház üzen ablakban folyik. Kérjük, hogy ezeket az üzeneteket NE továbbítsátok!"

2010. jún. 16. 22:02
El sem olvastam...töröltem és meg is jegyeztem, h bárki küld is nekem ilyet ki fogom törölni az ismerőseim közül, mert elegem van ezekből a sz@rokból!
2010. jún. 16. 21:50

igen nem foglalkoztam vele

ZTöröljenek ha nem tetszem van másik oldal ahol lehet barátokra lelni :)

2010. jún. 16. 21:35
Én is kaptam, de töröltem egyből...valaki nagyon unatkozik...
2010. jún. 16. 21:32
Mivel nagyon sokan írtak ilyen körlevelet az iwiw nevében, a gépház ma ismételten felhívta a figyelmet, hogy ezek hamis levelek. Ha valakik tovább folytatják, valószínűleg törlésre kerülnek, ezt kérik a normális iwiw felhasználók az üzemeltetőtől.
2010. jún. 16. 21:28

Én kaptam de töröltem is :)

Valaki igen unatkozhatott

2010. jún. 16. 21:27
Agyament ember agyszüleménye! Mivel szerencsétlennek nincs jobb szórakozása.. Ne foglalkozz vele! Tiltsd le, aztán küldjön amerre akar ilyen leveleket!
2010. jún. 16. 21:26

Kimásoltam:


Sziasztok!


Ismét keringenek az üzenetek közt hamis körlevelek, lánclevelek az iWiW-vel kapcsolatban. Itt szeretnénk felhívni a figyelmeteket, hogy soha nem küldünk körlevelet, a hivatalos kommunikáció csak itt, a Gépház üzen ablakban folyik. Kérjük, hogy ezeket az üzeneteket NE továbbítsátok!


GH

54. corby
2010. jún. 16. 21:22

SZia!!


Nem kell tovább küldened.A gépházba figyelmeztetnek hogy az iwiw nem küld semmi ilyen körlevelet!!

2010. jún. 16. 21:21
Én is kaptam, de úgy gondolom, hogy töröljenek, már úgy is nagyon únom az iwiw-et.
2010. jún. 16. 21:20

Lépj be, és nézd meg a gépházat!


Ott van, hogy egy idióta levél kering, és az iwiw nem üzenget így a felhasználóknak, csak a gépház ablakban!!!!

51. R75
2010. jún. 16. 21:18
Nem kaptam, de nem is küldök körlevelet..
50. tücsimücsi (válaszként erre: 47. - 67ee1a7bd3)
2010. jún. 16. 21:17
Pontosan..mintha ez valami polgárpukkasztás lenne arra, hogy sokan kiírják az üzifalra, hogy ne küldjön senki körüzenetet.
2010. jún. 16. 21:15
én is kaptam...hülyeség...
2010. jún. 16. 21:07
Nem kaptam, de nem is lett volna értelme, mert már az ismerőseim is tudják, hogy aki - akár iwiw-en, akár email-en továbbküldős levelet küld, azt azonnal törlöm az ismerőseim közül/levelezési listámról. Drasztikus dolog, de hatékony. Épp ezért az sem érdekelt volna, ha törölnek az iwiwről, na bumm:)
2010. jún. 16. 21:07
Azt kéne törölni aki elkezd ilyeneket.
46. youlcsi (válaszként erre: 45. - Supin)
2010. jún. 16. 21:05

ugye?


biztos ők nem küldték tovább


LOL

45. supin (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2010. jún. 16. 21:05
Nekem is csökken.....
44. youlcsi (válaszként erre: 42. - C0b7b37b12)
2010. jún. 16. 21:04
áááá, nem... tuti törölték őket :D
2010. jún. 16. 21:04

Az iwiw kezdő oldalán írták ahol a gépház üzenetei olvashatók:

Sziasztok!


Ismét keringenek az üzenetek közt hamis körlevelek, lánclevelek az iWiW-vel kapcsolatban. Itt szeretnénk felhívni a figyelmeteket, hogy soha nem küldünk körlevelet, a hivatalos kommunikáció csak itt, a Gépház üzen ablakban folyik. Kérjük, hogy ezeket az üzeneteket NE továbbítsátok!


GH.

42. c0b7b37b12 (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2010. jún. 16. 21:04
Ők talán maguktól regiztek ki.Nekem is volt ilyen ismerősöm.
2010. jún. 16. 21:02
nem is kell az ilyen leveleket figyelembe venni. én is kaptam, olvasás nélkül kukába :)
40. megi04
2010. jún. 16. 21:01
:)):)):)):)):))Tiszta röhej!Én rögtön töröltem. Ha az iwiw értesíteni akar,azt nem körlevélben teszi!!!!
2010. jún. 16. 21:00
én is kaptam..de nem küldtem tovább
38. youlcsi (válaszként erre: 35. - C0b7b37b12)
2010. jún. 16. 21:00
igen :) nekem naponta 1-2vel kevesebb ismerősöm van mostanában...
2010. jún. 16. 20:59
én nem,de nem hinném h igaz..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook