Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem tud vaklaki mondani egy olyan szemceruzát amit nem folyik ki szemhéjamról? fórum

Nem tud vaklaki mondani egy olyan szemceruzát amit nem folyik ki szemhéjamról? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. csgybzs (válaszként erre: 1. - Zsanimano18)
2012. jún. 13. 10:59
Nekem zsírosabb a bőröm, sminkeltek már méregdrága szemceruzákkal is, de otthoni használatra nekem az Essence tekerős tartós szemceruzája vált be. Reggel 7-től délután 5-6-ig van fent, 30 fokban is a helyén marad. És bőven ezer forint alatti tétel....
2012. jún. 13. 10:38

Azon gondolkodtam, hogy ahányan vagyunk annyifélére esküszünk, valószínű Neked is többet muszáj lesz kipróbálnod, hogy a bőröd zsírosságához, állagához melyik a legjobb. Az biztos nem jó előtte használni krémet, mert eleve maszatolódni fog.

Ezzel nem azt mondom, hogy így használod, de láttam már aki így használta.

2012. jún. 13. 09:42

Kemény ceruzát válassz. Mindegy milyen márka. "Névtelen", olcsó típusban is vannak jók. A kemény alatt azt értem, hogy a puhák szinte olvadnak, kenődnek már mikor felteszed a sminket. Mindig legyen jól kihegyezve, akkor szép vonalakat tudsz vele húzni, és púderezz alá. Nekem így egy egész éjszakás -ereszd el a hajam- bulit kibír.

De használhatsz tust is (én az alá is teszek porpúdert). Mondjuk ceruza utáni váltásnál meg kell tanulni vele bánni, de még tartósabb, mint a cerka.

2012. jún. 13. 09:34
Ha előtte bepúderezed vagy korrektorral bekened a területet akkor is tartósabb lesz.
31. farah
2012. jún. 13. 09:21
Felülre én is filcet használok (Essence). Olcsó, könnyű használni, nem kenődik el. Az Avonos tekerős szemceruzák elég tartósak alulra (belülre). Nekem van olyan, amit le se lehet robbantani.
30. Lili85
2012. jún. 13. 09:20
A legjobb az ASTOR tekerős (amit nem kell hegyezni). Én is többel próbálkoztam már, ez nem maszatolódik el.
29. genlips (válaszként erre: 13. - 36a26f5226)
2012. jún. 13. 08:42

ezt hogy érted pontosan?

én is szemüveges vagyok, de sosem gondoltam volna arra, hogy a szemhéjpor karcolná. max. akkor, ha amikor pont törlöm le a port róla, de ahhoz meg ha a speckó törlőkendőt használod, nem kellene,h hogy baja legyen.

28. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 1. - Zsanimano18)
2012. jún. 13. 08:39

Nem értem...A füstös a divat...Annak meg pont ez a lényege...Sőt...direkt el kell maszatolni...Most amit vettem legutóbb,ahhoz már adtak ilyen kis szivacsot is,vagyis pontosabban az egyik fele ceruza,a másik fele a maszatoló.A kupakjuk meg hegyező...:)))

Mi a baj ezzel?

2012. jún. 13. 08:39

Ebben nehéz tanácsot adni,én használok hegyezhető és kicsavarható hegyű ceruzát is.Mindkettő egyformán jó,viszont ha esetleg könnyezős vagy akkor tök mindegy melyiket teszed fel,el fog kenődni egy idő után,vagy kopni kezd.

Én azt a módszert vetettem be/pedig nem vagyok könnyezős mégis azt tapasztalom hogy egy egész napot nem bír ki a cerkával húzott kontúr,legalábbis felső szemhéjon/,hogy ha egész nap viselem a sminket,nem csak néhány óráig,akkor inkább tussal húzom ki a felső szemhéjamat,mert az miután megszáradt,ugy marad.Ehhez viszont kell kicsit gyakorolnod addig,míg pontos,szép kontúrt nem tudsz húzni,mert ennek felvitele kicsit több precizitást igényel,úgyh ne keseredj el,ha elsőre nem sikerül:)

Ha pedig ragaszkodsz a felső és alsó szemhéj kihangsúlyozásához és mindenképp ceruzát szeretnél használni,akkor annyit tudsz tenni,hogy a már meghúzott kontúrt áthúzod újra ha muszáj,én így szoktam,ha esetleg látom,hogy kopni kezd,a cerka mindig nálam van napközben,így "megújíthatom" a húzott kontúrt akkor amikor kell:)

sok sikert

26. genlips (válaszként erre: 1. - Zsanimano18)
2012. jún. 13. 08:38

Nekem is az Art Deco jutott eszembe, de más szemszögből.

Én a szemkihúzóról átálltam szemhéjfestékre, a hatás mégis ugyanaz tud lenni megfelelő applikátorral. Plusz Art Deconak nagyon jó színei vannak.

Mondjuk én nem festem a szemem a szempillák és a szemgolyó között azon a kis sávon, mert szerintem undorító, ha fekete lerakódás van a szem sarkában, csak a szempillák felett a bőrön.

2012. jún. 13. 08:31

Használj szemhéj alapozót: Art Deco a legjobb.

Nem tudom hány éves vagy, de bizonyos kor után a felső szemhéj megereszkedik és óhatatlanul is elkeni a kihúzott szemet.

Erre csak a szemhéjplasztika a megoldás:(

24. katie_rose (válaszként erre: 23. - Aville)
2012. jún. 13. 08:27

Alul, belül szépen ki lehet húzni vele a szemet,arra a tus nem jó,mert leázik. Felülre én nem használom,mert elkenődik, maszatos lesz. :)

Amúgy ha jó a ceruzád (elég puha),akkor fog az mindenhová,még akkor is ha nem akarod. :D

23. Aville
2012. jún. 13. 08:20
Soha nem tudtam, h mire használják a szemceruzát. Van is, meg mindig is volt fekete, inkább csak illemből. De azzal hogy lehet dolgozni? Nekem az nem fog. Naponta sminkelem magam jó 10 éve. Színes szemhéjpúderokat használok alul is, felül is, attól függően, h milyen cucc van rajtam, ha hatásosabban szeretném, akkor kihúzom tussal. De mire való a szemceruza? :)))
2012. jún. 13. 08:03
Nekem a Clinique ceruza vált be teljesen, kontaklencsém van, semmi gond nincs vele és tartós.
2012. jún. 13. 08:00
Én az avon-ból szoktam rendelni azt a fajtát, aminek a végén van szivacs amivel el is lehet satírozni, nagyon szuper, és van egy gél állagú szemceruza, amit tusként tudod használni a felső szemhéjadra kezdőként is, könnyebb vele dolgozni mint a folyékony tussal és nagyon pontos, szép vonalat tudsz vele húzni. Az ára olyan ezer forint körül van vagy akciós még olcsóbb. Érdemes kipróbálni, régóta ezt használom.
20. katie_rose (válaszként erre: 19. - KissnéNiki)
2012. jún. 13. 07:58

Én is ezt használom és tényleg nagyon jó! :)

Olcsó, gyors, egyszerű. :)

2012. jún. 13. 07:53

A kallosnak van olyan, hogy filc!:) Én ilyet használok, könnyebb vele dolgozni mint a tussal és nem kenődik el mint a ceruza!!:)

Ugyan ilyet lehet kapni szemöldökre is, az is nagyon jó, nem kopik csak sminklemosóval jön le.

18. agis
2012. jún. 13. 07:49
Lancome
17. NOA
2012. jún. 13. 07:45

Catric szemfesték, szuper.Müllerbe vettem.

Nézz utánna a neten.Csodálatos a barnája.

16. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Zsanimano18)
2012. jún. 13. 07:41

jól alapozol?


ha éles, vastag vonalat akarsz, akkor sokkal praktikusabb a tus.


vagy ha elsatírozod a szemceruzát , akkor jó alapozóval vagy a lentebb ajánlott ceruzával nem kenődk el. (nekem a Clinique ceruzája jött be)

15. syria (válaszként erre: 1. - Zsanimano18)
2012. jún. 13. 07:38
Sminktetoválás! Azzal évekig nincs baj. :)
2012. jún. 13. 07:10

Tapasztalataim alapján, ajánlom figyelmedbe a szemceruza eldörzsölését.

Mindezt úgy kell kivitelezni, hogy ugyebár a ceruzát nem az alsó szempillák fölé teszed (közel a szemhez), hanem a pillák tövébe rajzolod, így lesz sugárzóbb a tekintet.

a tartós hatás (és szebb szemek) érdekében pedig a húzott vonalat elsatírozod.

Erre több lehetőséged is van, hogy hogyan,

a legegyszerűbb egy kis sminkecset, lehetőleg dús(de kicsi!), amelynek a szőreit az ujjaddal összepréseled (magyarán megfogod) és végigdörzsölgeted finoman a meghúzott vonalat, így szebb lesz, mert nem egy élesen lesz kihúza a szemed, hanem némiképp füstösebben.

a másik lehetőséged az erre a célra alkalmas eszöz, aminek a végén a szőrök helyett egy gumi van. nem tudom, hol lehet ilyet kapni, de erre a sima ecset is tökéletes.

ezzel a ppár mozdulattal a sminked tartósabb és szebb lesz. (persze a sírás ellen nem véd, de amúgy teljesen jó)

ajánlott mindezt először úgy kipróbálni, hogy van időd korrigálni, ha kell, magyarán ne akkor próbáld ki először, ha 5 perc múlva megy a busz... :)

sok sikert, ez tényleg hatásos! egy sminkmestertől tanultam...

13. 36a26f5226 (válaszként erre: 9. - Tixtina)
2012. jún. 13. 05:43
A por csak azoknak való, akik nem hordanak szemüveget, mert arra minden porszemcse rámegy, és állandóan törölgetni kell a lencséket... nem beszélve arról, nekem az a tapasztalatom, hogy a régi szemüvegemen még a kemény karcmentes felületet is totál összekarcolta úgy, hogy tönkre ment tőle a felület... De a szemceruza az nem porozódik...
12. 36a26f5226 (válaszként erre: 11. - 36a26f5226)
2012. jún. 13. 05:41
Abszolút tartós...
2012. jún. 13. 05:41
Az Avonos, csillámos, automata szemceruzák totál könnyállóak, mert én speciel sokat ásítozom, néha rájön olyan ásító 10perc, amikor folyamatosan ásítozom, ömlik a könnyem, és ez a típusú szemceruza ottmarad, nem oldódik fel, és csak akkor jön le, ha lemosom... (amit tusfürdővel szoktam lemosni...)
2012. jún. 13. 02:34
én avonos csavaros szemceruzát használok évek óta, nekem ez bevált, a többi nekem is mind elmaszatolódott
2012. jún. 13. 01:25

Sosem használok szemceruzát,nem lehet vele szépen dolgozni.

Mindig sötétbarna,vagy fekete port teszek fel a szemhéjamra,satírozom,és sokkal szebb,mint a ceruza.

2012. jún. 13. 00:58
szemhéjtus
2012. jún. 13. 00:50
Max Factor Colour perfection eyeliner, ebből a ice blue 60-at használom, biztos hogy nem jön le, ha dörgölöd sem.
2012. jún. 12. 23:52
köszönöm a válaszokat! ki fogom probálni amit tanácsolotok ! :))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook