Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tanuló kamasz fórum

Nem tanuló kamasz (beszélgetős fórum)


1 2
2017. dec. 11. 22:11

Az osztály főnök sulipszichologushoz küldte az írás képe miatt... Egyszer volt azóta se történt semmi.

Azóta kap vitamint.. Semmi.. Azt mondták a gyógyszertarba ettől étvágya is lesz. Egy falattal nem eszik többet.

A tanulása egy tantárgyra napi 4 5 óra... Ennyi idő nincs...

2017. nov. 16. 17:05

... ahogy leírtam. Esetleg célt talál vagy az edző kiköhögi mit akar.

Ha normálisan keres ez ember nem kifizethetetlen. Spotpálya+személyi edző= olcsóbb, mint a pszichológus, talán szóba áll veletek.

2017. nov. 16. 16:40

nehéz. mert igazuk van. A világ szrságait feszegeik.

legyél ritka okos vagy


ha tudod hogy működik, akkor ügyes



akkor is megélsz

37. Smirnoff (válaszként erre: 34. - Syria)
2017. nov. 16. 16:37

Egy kamasz szipmtómánál kb nem számít a fejfájás.

Nekem a kicsi tesóm is volt ilyen "bassza meg a világ", csak szerencsém volt, mert ő eljött velem programokra, ahol fizikailag le kellett vezetni.

Motiváció: személyi edzővel traineltünk. És jó volt azb edzőnk.

2017. nov. 16. 13:50

most még rajta van a világfájdalom, nem fogja fel mi lesz ha nem tanul,

mondok egy példát a saját családomból

Peti fiam az ovodánál csak az iskolát útálta jobban ,nagy nehezen elvégezte a szakmunkásképzőt,autószerelő lett

nem igazán volt munkalehetőség,elment szerződéses katonának,ott döbbent rá ha nem tanul,nem jut semmire

leérettségizett levelezőn,

elvégezte a tiszhelyettes képzőt

és Debrecenben az egyetemet, munkamellett,

az egyetemet meg már a család mellett

hadnagyként szerelt le

most egy hatalmas Svéd-cégnél dolgozik 500,000-fizetéssel nem dicsekvésből írtam,hanem azért,hogy amíg magától felnem fogja ,hogy a tanulás az ő érdekét szolgálja,ha megfeszülsz sem tudsz hatni rá ,hiába követsz el mindent

én is végigcsináltam,sírtam ,könyörögtem,veszekedtem,semmi,

lehet ettől nem lesz könnyebb,de egyenlőre nem tudsz mit tenni,csak reménykedni ,egyszer csak megjön a jobbik esze

bocs kicsit hosszú lett

35. 10cc61fb5a (válaszként erre: 34. - Syria)
2017. nov. 16. 09:25
Azért én ezt nem hagynám a lustaságra. Anorexia? Fiúkat is nagyon el tudja ám kapni.. :(
34. syria (válaszként erre: 31. - Smirnoff)
2017. nov. 16. 09:08
Lehet, hogy csupán egy apróságot, de az éppen elég volt a helyzet kialakulásához. A fejfájás önmagában bőven elég. De ha annak az éhség az oka, akkor nagyon lusta lehet a gyerek. Ha nincs ott a mami, hogy eléje tegye az ennivalót, akkor megáll a világ?
33. Dominó123 (válaszként erre: 30. - Syria)
2017. nov. 15. 20:49

Lehet egy dolog az éhség amit csinál magának... Lehet vmi elmbambulas is

De tényleg nem tudjuk hogy kideríteni.

Szépen csúnyán idegennel nagymama valami tesó a.. Faggatva.. V csak beszélgetve... Sehogy.

2017. nov. 15. 20:48

Köszönöm a tippeket. Akik tanulási módszerben segítettek főleg. És mki másnak is :)


Próbálunk keresni vkit itt a környéken aki segít. Ez is megér egy próbát.


Másik a vitamin


De az sem lesz egyszerű mert ma pl azért nem tudott tanulni a holnapi dolgozatra mert fájt a feje. Ami nem is vitatható mivel 3 óráig etlen szomjan volt...ez is jó muri nála mostanság csak mert lusta enni...

31. Smirnoff (válaszként erre: 30. - Syria)
2017. nov. 15. 10:58
De mégis milyen lehetőség et hagytak még ki a szülők?
30. syria (válaszként erre: 26. - Alfoldi13)
2017. nov. 15. 09:42
NEM! Ne később alakuljon ki! Most keressék meg az okot, miért nem képes figyelni az órán, amikor a társai tudnak!
2017. nov. 14. 21:06

Nem lehet, hogy ez az iskola erősebb és csak fel kell zárkóznia?


A vitamin jó ötlet. 14 évesen vitaminhiány miatt betegedtem meg. Nagyon nem mindegy.


De az is lehet, hogy csak nem sikerült megtalálnia azt a módszert, amivel tud tanulni. Ráadásul sok kudarc éri, ami el is veszi a kedvét attól, hogy próbálkozzon.

28. Smirnoff (válaszként erre: 27. - Kisj)
2017. nov. 14. 20:19

Az igaz, hogyha ott ül fölötte órákig, és tényleg nem telefonozgat vagy csinál mást, akkor az sokat segítene.

Én általánosban meg gyerekként is tanítottam meg osztálytársakat tanulni, mert nem tudtak. Meg a kicsi tesóm is én tanítottam jegyzetelni.


Elsőre hasznos lenne (ha a nagymamát fogadja el, akkor vele) átolvastatni a könyvet, és átrágni a szöveget úgy, hogy húzza alá a lényeget. Tök mindegy, hogy a füzetben leírtat kérik, a könyvben ugyanaz van. Eleve a többől ha egy kis rész a fejében ragad az is több már, mint a hiányos kanyvaszból a nagy semmi.


Aztán én úgy tanítottam a jegyzetelést, hogy a magam megírtam előttük a kiemelt szövegből a vázlatot, hogy lássák a módszer lényegét, és utána lehet a kezébe adni, hogy hajrá, te csináld, és besegíteni.


Ezután jobb szerintem megmutatni, hogy hogyan lehet többféle színnel vagy különböző vonallal aláhúzva kiemelni a könyvben, mert visszafelé könnyebb megértetni, hogy ez a címszó, ezek az altémák, ez a fontos definíció stb.

27. kisj (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2017. nov. 14. 19:54

Szerintem nincs vele semmi baj, mert tanulna, ha tudna,hiszen ott ül felette.

A bibi ott lehet, hogy nem tud tanulni.

A tanulás mikéntjére kellene öt megtanítani.

2017. nov. 14. 17:29
az még hogy nem tanul most,alakulhat később
2017. nov. 14. 16:52

A kitűnő, tanulmányi versenyes év után én is valamiből majdnem megbuktam gimi elsőben, a többi jegyem 2-5 között minden volt attól függően, az órán hallott (ha ott voltam) mennyire volt elég. Velem se tudtak mit kezdeni. Utólag visszagondolva nagy hülyeség volt, de akkor nem érdekelt. Én azt mondom, majd be nő a feje lágya.


Amit adgr.p írt meg tényleg megfontolandó, mert nem ritka, hogy a meló miatt valaki inkább kimarad.

24. 61a61656b0 (válaszként erre: 23. - 61a61656b0)
2017. nov. 14. 16:45
Fog
23. 61a61656b0 (válaszként erre: 17. - Dominó123)
2017. nov. 14. 16:44

Akkor viszont tényleg hagyni kell,ott van előtte a példa,hogy mire lehet vinni,ha tanul az ember,hisz ahogy mondtad,mindene megvan.

Helyette nem tudsz tanulni, és valószínűleg téged jobban érdekel ez mint őt.

Lehet csak átmeneti állapot és hamarosan rendeződnek a dolgok.

Ha megbukik az ciki lesz a többiek előtt és majd igyekezni fogok.

22. Johannia (válaszként erre: 20. - Dominó123)
2017. nov. 14. 16:36

Sajnos nem tudom , hol lehet ilyet tanulni.de egyszer Facebook feldobott ilyet nekem


De amit csinálhat például:


Ha Ove a konyv akkor a szélére irja ki a kulcsszavakat eleg egyszer elolvasni a teljes szoveget. Kiírja azt a kulcsszót amirol asszociálni tud az adott bekezdés /fejezet tartalmára.

Ismetlesnel eleg a kucsszavakat elolvasni es amirol semmi nem jut eszébe vagy csak minimális dolog akkor eleg csak azt a bekezdest/fejezetet átolvasni.


Ha van valami terminus amit sehogy nem tud megjegyezni akkor érdemes asszociációt felírni.


Peldaul én nyelvtanulasnak sokat hasznaltam.


Tudom a fiuk nem szeretnek szinezni de akar szivegkiemelovel kiemelni a legfontosabbakat.


Aztán valami vázlatot irni es rendszerezni. Sajat logikája szerint.


Dátumokat mondjuk ugy tanulni hogy mittomén: 1456 14evesen voltam táborozni 56os forradalom volt most. Semmi koze az eredeti evszamhoz de az mindegy csak legyen egy asszociáció amirol eszébe jut.


Akkor lehet olyat hogy van egy fő téma.es minden egységhez ir 5- 6 kulcsszót es ugy követi le a tananyagot

Peldaul


Ház

1.nappali

2konyha

3 fürdő

4halo


1.1 tévé es hifi

1.2 kanapé


Es igy tovabb.de ezt lehet karikazni es vizuálisan elkülöníteni, vonalakkal összekapcsolni. A nehezebben megjegyezhetot pirossal, zölddel irni.vagy bekarikazni.


Ami szót vagy evszamot nem tud megjegyezni azt meg irja le tobbszor is akar.



Azt is meg kell tanulni hogy érdemes hatékonyan tanulni. :) sajna az egyetemi jegyzeteimet kidobaltam de volt egy seminarium ahol ilyen módszereket tanultunk. Kipróbáltam olyat hogy többféle módszert otvozok es egy jo 600 oldalas könyvet rágtam at 8ora alatt(igaz figyeltem órán is) es hibátlant irtam. Osztály 80% bukott mert annyira nehez anyag volt - nyelvtortenet, nyelvi alakok változása, hangok vatozasa, szavak jelentésének változása. Korszakonkent! Szintaxis, fonemak stb stb . Na ez egy tipikus olyan tárgy hogy asszociáció nelkul esélytelen megjegyezni.és a mai napig a szemem előtt a táblázat, a kiemelesek,jelolesek es ha kerdeznenek a konyvbol tuti tudnek valaszolni igy 10-12 ev elteltével is. Elotte napokat tanultam ilyen jellegű vizsgakra.nem is maradt meg semmi csak a túlélésre jatszottam.


Közben rákerestem a könyvre es 950 oldalas volt. :-o :D ja es persze senki nem hitte el hogy Ennyi idő alatt megtanultam :)


Szoval lényegesen leroviditheto a tanulás es meg effektivebb is lehet az egesz.


Azert próbálok kutatni neked vmi konyvet.lehet megnézem a volt sulim orarendjet es jegyzeteit.hatha van vmi.:)

2017. nov. 14. 14:32
Erdemes lenne egy kis Vekerdyt, Bagdyt olvasgatni.
20. Dominó123 (válaszként erre: 12. - Johannia)
2017. nov. 14. 14:25

Tudod, hogy ilyen tanulási módszereket hol lehet tanulni? ezt egy jó ötletnek látom.


mert nem jöttem rá, hogy a gyereknek mi a módszere.

általánosba annyi volt, hogy olvasgatta magába és tudta.

Most a jegyzetelést nem látom nála..a hangos olvasásra azt mondta..azért nem olvas hangosan a mamán kívül mert nem mondtuk :D na itt sírtam...

19. Dominó123 (válaszként erre: 14. - Syria)
2017. nov. 14. 14:22

Nincs rá válasz :(

Pedig tényleg szépen kérdeztük..hogy miért nem írja le, min elmélkedik. ráadásul ha a magyart nem írja le, hogy lesz meg érettségire.

De csak nézett ránk nagy szemekkel.


Többiek írnak szépen, szeretik a sulit és az osztályt is.

meg az enapló varázs dolgokra képes, az átlaghoz képest mindenből rosszabbul áll..sokkal...

18. Dominó123 (válaszként erre: 15. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 14. 14:09

Mi sem éltük át :D az a baj. én az idióta voltam, akin a kamaszkor egyedül a flegmázásban tört ki. Azon kívül tanultam, segítettem otthon, családi programokon vettem részt. Nekem nagyon nehéz beleélnem magam az igazi kamasz szerepébe.

Az apja órán figyelt és suli után haverozott. Szóval ő abból élt amit órán hallott.

Úgyhogy nem a jó jegyek lennének a cél..csak egy kis erőfeszítés a tanulásért. És amit muszáj azt megtanulni.

17. Dominó123 (válaszként erre: 16. - 61a61656b0)
2017. nov. 14. 14:07

Nálunk mondjuk mindent megkap. NYári munkán kétszer két órát volt. Nem volt motiváló a pénz.

ugye most kell a közösségi szolgálatot teljesítenie..az sem érdekli -jó nyilván az ingyen van.

Nem tudom, próbálok irányt találni, hátha előrébb jutunk. :)

16. 61a61656b0 (válaszként erre: 15. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 14. 13:13

A munkát nem tartom jó ötletnek, én ebbe a hibába estem,második után otthagytam a középiskolát és dolgozni mentem,mert a pénz engem jobban motivált mint a jó jegyek,23 évesen érettségiztem.Nagy hiba volt otthagyni a sulit, de amint kezembe kaptam az első fizetésem,abszolút nem érdekelt többé a suli, előtte sem.

4,8-as átlaggal mentem gimibe, oda, ahova akartam.

Nem tetszett,meg úgy kb semmi sem, szenvedtem.

Bár mi szegények voltunk nagyon,lehet ezért is érdekelt jobban per pillanat a munka mint a tanulás

15. 10cc61fb5a (válaszként erre: 11. - Dominó123)
2017. nov. 14. 11:07

Sajnálom. Én ezt tiniként nem éltem át. Így nem tudhatom milyen neki.

A munkavállalással azért csínján, mert lehet nagyon rákap a pénzkeresésre és utána majd pont ezért nem akar tanulni. Mondván, ennyi a munka és még pénzt is kapok érte és nem kell baromságokat magolnom?!

sztem jól csináljátok szülőként. Én most már ráhagynám. Bukjon meg. Valami nem kerek ott a suliban, úgyhogy ha bukásra fog állni akkor kiderül. Mert ha az osztálytársakat nem szereti, akkor nem fog teperni. Viszont a barátok szemében nem bizti, hogy túl menő megbukni, lehet akkor végül csak átcsúszik.

14. syria (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2017. nov. 14. 10:49

Talán túl nagy lépés volt neki az általános és a középiskola.


Nekem legalábbis az volt. Az általánosban nem volt semmi bajom, erős 4-es voltam. Viszont a középiskola a matematika-fizika tagozaton magasnak tűnt nekem. Az volt a szerencsém, hogy imádtam a matekot, s kerestem a nálam idősebb, többet tudók társaságát, akik pár hónap alatt úgy felzárkóztattak, hogy eminens lett. Igaz, volt motivációm: nem bírtam elviselni, hogy ne a legjobbak közt legyek. :)


A helyedben beszélnék a többi szülővel, hogy az ő gyerekük is így éli-e meg. Mert ha többen igen, akkor nem a gyerekkel van a baj.

Nagy problémának látom, hogy órán nem figyel. Miért?

Az érettségiig bezárólag soha nem tanultam otthon, abból éltem, amit az órán hallottam, plusz a házi feladatok megírásából. (Így rengeteg időm jutott pl. olvasásra.)

13. Johannia (válaszként erre: 11. - Dominó123)
2017. nov. 14. 10:45

Hat tanuljon azert hogy majd a sajat ura legyen.akar vállalkozása legyen.


Egy pelda kornyezetembol:autoszerelokent kezdte es most sajat üzlete van alkalmazottakkal.


Vagy élete végéig melós akar lenni?


Aztán eler egy kort es a kutyának sem fog kelleni. Se kulfoldon se itthon.


Tudom tinikent nehez hosszútávon gondolkodni de ra kell valahogy világítani.akar pozitiv, akar negatív példákkal.

2017. nov. 14. 10:38

Elhangzott par jo ötlet. Iskolapszichologust megkeresnem azért.plusz valami meló. Hatha az raebreszti hogy tanulni kell hogy vigye valamire.


De amugy nehez tininek lenni. Nagyon viharos az egész. En arra emlékszem biztosan hogy az ember szeret dramazni es vegletekben gondolkodni. Minden kis problemat borzasztó nagynak éli meg az ember. Vagy pont semmi nem érdekli hirtelen.

Az is lehet eros a suli vagy gyors a tempó es nem tud lepest tartani. Csak nem akarja beismerni.


Meg érdemes lenne tanulási módszereket tanítani neki. Akar könyvből vagy elmenni ilyen tréningre.


Amugy az nem eleg hogy felolvasni. Lehet o vizuális tipus vagy ha leírja akkor ragad meg jobban. Van vagy 4 tipusu ember tanulasra- hallas utan, ha o maga hangosan elismetli, sajat maga leírja, valakinek eleg csak latnia.


Vannak gráfok, kulcsszavas tanulási módszerek amik segítenek elohivni a tanultakat.


Lehet hogy ami módszer eleg volt általánosban az kozepsuliban nem eleg mert egyszerre sokkal nagyobb anyagot kell megtanulni.

11. Dominó123 (válaszként erre: 8. - Kokuszoscsoki)
2017. nov. 14. 10:26
lehet egy próbát megérne, csak az a baj hogy nevelőapján azt látja, hogy sz.ik bele mindenbe külföldön jól keres, azt elveri a szórakozásra -miközbe a család itthon...akkor minek tanulni? meg akármilyen a munka jól lehet kereni...na mindenesetre lehet heti egy nap nem ártana neki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook