Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem találom a közös hangot 3 éve kislányommal fórum

Nem találom a közös hangot 3 éve kislányommal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
69. becseiagi (válaszként erre: 67. - Becseiagi)
2009. máj. 14. 12:39
Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul? Amúgy én kiabálós fajta vagyok, és tudom, hoyg akkor rosszabb, de amikor kihoznak a sodromból, akkor elpattan valami nálam. Próbálok nyugodtan, higgadtan a kisebbikhez beszélni, de akkor rám sem hederít.
68. H.Ancsi (válaszként erre: 67. - Becseiagi)
2009. máj. 14. 12:39

akkor viszont nagyon okos az a gyermek, ha ilyen gyorsan rájött,hogy mit akarsz.

Mi lenne, ha nem szólnál hozzá mig nem figyel, egyszer csak odamegy, esetleg a szék ilyenkor is?

és különben is, ne legyél türelmetlen, egy csata egy napra az nem rossz!:))

2009. máj. 14. 12:37
5 perc és pár határozott rászólás. Hogy észre vegye, tényleg komolyan gondolom. De amikor beszélek hozzá valamiről, akkor még mindig nem figyel rám.
66. H.Ancsi (válaszként erre: 64. - Becseiagi)
2009. máj. 14. 12:33
Gratula és mennyi idő kellett, hogy ott maradjon?
65. H.Ancsi (válaszként erre: 63. - McKenzi)
2009. máj. 14. 12:32

Valószínűleg, ha akkor tudtad volna, hogy ennyire mély nyomott hagy benne a barátnőd gyermeke akkor nem hagytad volna. Mostmár tudod. A közösség az nagyon jó ötlet, de mindenképpen beszéld meg a dadussal, hogy kiemelten figyeljen rá. Az öt percből lesz 10 majd 20 és egyszer csak már nem fog félni, legalábbis azoktól akiket ismer.

Az hogy rádnéz mielőtt reagálni az tök jó. Hiszen te vagy neki a legbiztosabb pont. Lassan de változni fog, hidd el és valószínűleg nagyon klassz csendes gyerek lesz, mint az én Bencém. Őt is imádják a gyerekek és a tanárok is mert nem balhézik, mindenkivel barátságos és még soha senki nem akarta őt bántani. Remélem ez igy is marad.


Kutyába jó vagyok, anyukákat is gyógyitok:))

64. becseiagi (válaszként erre: 56. - H.Ancsi)
2009. máj. 14. 12:27

Tegnap vezettem a büntető széket a kisebbik lányomnak! Úgy néz ki, hogy ez beválik nála, mert ő olyan örökmozgó féle fajta. Rosszul viselte, hogy ülni kell csendben egy helyben. A nagyobbiknál a sarokba állítás jön be.


A tegnapi részben igazából olyan kis gyerekekről volt szó, akiknek túl sok játékuk van, és nem becsülik meg, mindet összetörik, mert tudják, hogy a szülők vagy megcsinálják vagy vesznek másikat. Meg az anyuci határozatlanságáról volt szó. Nagyon nem volt számomra semmi új ebben, mert már máshol is hallottam, hogy ha túl sok játéka van egy gyereknek, akkor a nagy részét el kell pakolni, és csak párat kell kint hagyni, amikkel játszhat.

63. McKenzi (válaszként erre: 62. - H.Ancsi)
2009. máj. 14. 12:22

Nem sajnos nem óvtam - itt voltak nálunk a barátnőmék, és neki akkor két éves volt a fia (az enyém csak egy) és borzasztóan visítós és irigy volt.

Egész héten minden játékot elvett tőle, falhoz nyomta, és nagyon hangosan visított a kisfiú. Ráadásul nagyon hirtelen is volt -ettől úgy megijedt az amúgy is félénkebb gyerekem, hogy onnantól fogva fél a gyerekektől.

Annyiból az én hibám, hogy rá kellett volna jöjjek, hogy a két gyerek nem társaság egymásnak. De még utána se lett volna minden veszve - el kellett volna járnunk zenebölcsibe, most már járunk és ma már öt percre be is állt a többi gyerek közé! :)

Kutyusoknál meglehet, hogy az én félelmem miatt van az övé - mostanában észrevettem, hogy mindig rámnéz, ha valamiben nem biztos, és ha mosolygok ő is sokkal bátrabb ...........

De ez szerintem még elmúlhat, mert amúgy aranyosnak találja a kutyákat, csak akkor nem ha közel vannak

62. H.Ancsi (válaszként erre: 59. - McKenzi)
2009. máj. 14. 12:14

Miért gondolod, hogy a te hibád? Nagyon óvtad?


Mosolyogva jutott eszembe, barátnőm kislánya, aki retteget a kutyáktól. Talán láttad a képeim közt néhai nagy fehér kutyáimat. Ők levették a lábáról sőm még lovagolt is rajtuk. Ott egyértelmüen a szülőktől jött a félelem. Jaj, csak meg ne harapjon.!%! Kutyákról már sok topic szól, nem akarom ez irányba elvinni, azért irtam, mert ez a félelem egyértelmüen a szülöktől indult. Persze jóbarát lévén az ő gátlásaikat is sikerült megoldani.:D

2009. máj. 14. 12:10
Ő hány éves is?
60. McKenzi (válaszként erre: 59. - McKenzi)
2009. máj. 14. 12:00
a parkolóban szaladt el, ott nem egyértelmű neki, hogy hol szabad menni hol nem, lényeg, hogy a kezemet kell fognia
59. McKenzi (válaszként erre: 58. - H.Ancsi)
2009. máj. 14. 11:56

hangos hangoktól, gyerekektől, felnőttektől, a hintát csak kicsit lehet meglökni,

csúszdán egész bátor,

ja még a kutyáktól is fél

mikor leszaladt az úttestre rászóltam, hogy nem szabad, azóta megáll a járdán, de utána pár napig félt a kocsiktól is

szóval vele vigyázni kell, nem szükséges olyan nagyon rászólni, mert beszarik.

A fiad valószínűleg szintén érzékenyebb típus, de szerencsére nem olyan vészesen - talán az enyém is hasonló lenne, ha nem érte volna néhány rossz élmény stb. (mert azért az én hibám is, bár a játszótéren nem sokat tehetek, de hamarabb kellett volna zenebölcsibe járni)

58. H.Ancsi (válaszként erre: 57. - McKenzi)
2009. máj. 14. 11:46
Szia, a félénkség nálatok miben nyilvánul meg? Mitől fél? Az én fiam 7 éves koráig utálta a hangos dolgokat, volt olyan,hogy ki kellett jönnünk egy moziból mert rettegett a hangos zenétől. Szerencsére ez elmult, de például a mai napig megkérdezi, ha megyünk valahova, hogy lesz-e ott olyan akit ő nem ismer. Ezt nem is nagyon értem, mert egyébként egy nyitott, dumálós kis emberke.
57. McKenzi (válaszként erre: 56. - H.Ancsi)
2009. máj. 14. 11:43
vagy lehetne benne szó a félénkebb gyerekekről, igaz ők általában szófogadóak, de velük más probléma van.
56. H.Ancsi (válaszként erre: 55. - Becseiagi)
2009. máj. 14. 11:41

Jó neked, én tegnap nem láttam, jó lenne, ha egy kicsit nagyobb gyerekekről is szólna néha, mert tudod nemcsak a picikkel van ám néha gond, majd röviden számolj be , légysziii

Mesélj, jutottál valamire?

55. becseiagi (válaszként erre: 54. - H.Ancsi)
2009. máj. 14. 11:38

HAllo!


Itt vagyok, csak nézem a műsorunkat! :)

2009. máj. 14. 08:49
sziasztok, jó reggelt, hogy vagytok ma?
53. McKenzi (válaszként erre: 47. - Becseiagi)
2009. máj. 13. 21:39

Az író a napirend bevezetését javasolja, tanácsokat ad többek között a hisztikezelésre is.

Leírja a vérmérséklettípusokat - egyből ráismertem a gyerekemre, mikor a mimózát olvastam :) és tanácsokat ad a különböző gyermekek neveléséhez, ha hamarabb olvastam volna, biztos másképp fürdetem, az apja ösztönösen rájött, velem ellentétben! :)) Ő a két karjában ölelve mosdatta és textilpelenkát tett alá és köré a vízben nála nem is sírt! :))

Gyakorlatias és sok példát is leír.

Majd talán még más is eszembe jut, most csak ennyi

52. McKenzi (válaszként erre: 45. - H.Ancsi)
2009. máj. 13. 17:29

:)))

nem is baj, ha talpraesett a kislány! Legalább meg tudja védeni magát!


Nekünk is nehéz volt az eleje, aztán úgy 10 hónapos lehetett mikor hirtelen minden olyan könnyű lett - igazából már előtte sem volt vészes, csak ez után hihetetlen könnyű volt, gyors ki is pihentem magam :)

Persze utána jött más, utána kezdett félni a gyerekektől, ami miatt sokszor voltam már szomorú, de már vannak pozitív változások.

51. becseiagi (válaszként erre: 39. - H.Ancsi)
2009. máj. 13. 15:42

Én sem szoktam sélután nézni, de amikor tehetem megnézem másnap délelőtt az ismétlést. Most mennem kell, ilyankor megyünk sétálni. Eddig aludt, most levegőzünk! Holnap jövök!


Sziasztok!

50. becseiagi (válaszként erre: 49. - H.Ancsi)
2009. máj. 13. 15:41
Nálunk anyám akarta megszabni a dolgokat, de nem sikerült neki. Ezért borzasztó módon összeveszett a férjemmel, gyakorlatilag azóta nem beszélnek. Ennek már 3 éve, és csak súlyosbodnak a szüleim dolgai felénk. (Remélem azért érthető ahogy leírtam!...)
49. H.Ancsi (válaszként erre: 48. - Becseiagi)
2009. máj. 13. 15:25
Jaj, tényleg sok idióta van. Bár lehet, hogy mások minket látnak annak. De nem hinném. Nekem anyósom próbálta néha osztani az észt, igaz csak finoman, hogy miért kell szegény gyereknek elrakni a játékát ha befejezte, meg miért nem nézheti meg ezt és ezt a filmet, meg hasonlók. Hát mert én egy kegyetlen, szigorú anya vagyok, azért:))
2009. máj. 13. 15:14
Felettünk lakik egy két fiúval megáldott család. NA ez nem semmi, amit azok csinálnak. A kicsi üvölt egyfolytában, mint a fába szorult féreg (éjjel-nappal), mert az anyja leszarja. A nagyobbikat csak úgy hívom, hogy "hyperaktív hülye gyerek".
47. becseiagi (válaszként erre: 42. - McKenzi)
2009. máj. 13. 15:12
Egy Balationnál élő barátnőm most terhes az első babájukkal, ő említette nekem, hogy olvassa ezt a könyvet, de én nem ismerem. Tudnál kicsit mesélni róla?
46. becseiagi (válaszként erre: 39. - H.Ancsi)
2009. máj. 13. 15:11
Én pont emiatt vesztem össze a bátyámmal, nem tetszett neki, hogy nem az ő szája íze szerint engedem a 2 lányomat. Nekem meg az nem tetszett, hogy bele próbált dumálni egyfolytában az életünkbe. Pedig neki még nincs is gyereke...
2009. máj. 13. 14:52
9 és kellően nagy szája van neki is, állandóan szervezkedik, egy igazi főnök tipus. Érdekes, hogy kicsinek semmi gondom nem volt vele - bár szerencsére most sincs - ő egy igazi álombaba volt. Na a tesója az műsorozott helyette eleget, de tuléltük és most büszke vagyok mindkettőre, minden szempontból
44. McKenzi (válaszként erre: 41. - H.Ancsi)
2009. máj. 13. 14:40
hány éves?
43. McKenzi (válaszként erre: 41. - H.Ancsi)
2009. máj. 13. 14:40
:(
42. McKenzi (válaszként erre: 37. - Becseiagi)
2009. máj. 13. 14:19

Ismerősömnek is kis eleven, beszédes kisfia van, most kezdte olvasni a suttogót és azt mondja kár, hogy nem előbb olvasta.

Ezt a könyvet nem szeretem reklámozni a szoptatásos rész miatt, de sok jó dolog van benne amúgy.

41. H.Ancsi (válaszként erre: 38. - McKenzi)
2009. máj. 13. 14:14

igen, sajna sok ilyen van, a lányomnak van egy osztálytársa, aki ugy beszél az anyukájával, hogy komolyan mondom szivem szerint ott vágnám szájon.

Inkább arrébb megyek még hallgatni sem birom

40. McKenzi (válaszként erre: 31. - Becseiagi)
2009. máj. 13. 14:12
Mi csak későn alakítottunk ki egy napirendet, de tényleg jobb. Hátha mikor kicsit nagyobb lesz, már ti is be tudjátok vezetni!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook