Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem találom a közös hangot 3 éve kislányommal fórum

Nem találom a közös hangot 3 éve kislányommal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
99. becseiagi (válaszként erre: 98. - H.Ancsi)
2009. máj. 19. 11:58
Hááát, ilyenkor jönnek az ölelgetések, meg hogy "Mami, nagyon szeretlek tégedet!", felölti magára az angyali arcát, és azt hiszi minden el van intézve.
98. H.Ancsi (válaszként erre: 97. - Becseiagi)
2009. máj. 19. 10:57
erre ő?
2009. máj. 19. 10:55
Ha abbahagyta a hisztit, a sírást, és hogy ha én úgy gondolom. És mikor elenegedem onnan, akkor megkérdem tőle, hogy ugye szót fog fogadni, és ügyes lesz?!
2009. máj. 19. 09:30

szia,

mit szoktál neki mondani, mikor kelhet fel onnan?

tényleg furfangos a gyermek:)

2009. máj. 19. 08:30
Na ennyit kissé a büntetőszékről. Most már ha felültetem oda, akkor csak vagy sír vagy vigyorog. Mit csinálok rosszul? Az őrületbe kerget!!! :)
94. McKenzi (válaszként erre: 92. - H.Ancsi)
2009. máj. 18. 14:00
szia :)
93. McKenzi (válaszként erre: 91. - H.Ancsi)
2009. máj. 18. 14:00

tényleg hasonlóak :))


azt hiszem jobb lesz, majd ha egyedül megyek el megnézni a néptáncot (itt három éves kortól is van kicsiknek, és akkor már nem járhatunk manó tornára, zenebölcsibe, mert oda csak három év alatt járnak, valamit találnom kell)

mert a fiam sem akarna menni, ha kiabálna az órát tartó!

Ő is jobban elfogadja a felnőtteket, talán azért mert azok sosem akarták bántani, míg a gyerekek között vannak irigyebbek, hangosabbak stb is.

2009. máj. 18. 13:57
További szép napot, megyek haza, holnap jövök s talán holnap már otthonról is tudok hoxázni:)
91. H.Ancsi (válaszként erre: 90. - McKenzi)
2009. máj. 18. 13:55

nem lesz gond, majd meglátod. Bencét is akartam vinni néptáncra, de a tánctanár állandóan üvöltözött, amikor először elmentünk - még ovis volt -megnézni és meghallotta, hogy kiabál a csaj már rángatott is kifelé. Ennyi volt a néptánc.

Neki minden közösségben a felnőtt volt a fontos, akihez lehet bujni, ha baj van. Ezért volt annyira jó a tanító néni akiről írtam.

Egyébként ő sem szereti a mai napig az agressziv, verekedős játékokat, meg az ilyen gyerekeket sem.

Ugy látom tényleg nagyon hasonlóak:))

90. McKenzi (válaszként erre: 89. - H.Ancsi)
2009. máj. 18. 13:51

:)) hát nem egyszerű, de azért az ilyen fellépések nagyon jók, így tapasztalja ő is, hogy meg lehetett csinálni :)


Szeretném majd elvinni néptáncra ha nagyobb lesz, de lehet nálunk ez esélytelen? Jó lenne, tagja lenne egy közösségnek, de egyelőre fogalmam sincs mi lenne neki jó. - annyit tudok, hogy a foci biztos nem,

mindegy mert ráérek még ezen gondolkozni :)

89. H.Ancsi (válaszként erre: 87. - McKenzi)
2009. máj. 18. 13:11

na látod, lassan de biztosan.

Szülők-nevelők bálján voltunk, ezt minden évben megrendezik nálunk az iskolák. A gyerekek különböző műsorokat adnak elő. Van vacsi, utána reggelig élőzenés buli. Az egész rendezvény bevétele az iskoláé lesz.

Az enyémek most léptek fel először, Gabi énekelt is, aztán Bencével együtt táncoltak. A részleteket akkor olvastad, meg, hogy az én kisfiam, hogy készített ki engem, meg magát is előtte, hát ilyesmikre számíthatsz te is:))

88. McKenzi (válaszként erre: 86. - H.Ancsi)
2009. máj. 18. 13:06
Olvastam a naplód - milyen fellépésre mentetek?
87. McKenzi (válaszként erre: 86. - H.Ancsi)
2009. máj. 18. 13:03
nagyon jól! Délelőtt voltunk zenebölcsiben fél órán keresztül az ölemben ült, másik felében pedig a gyerekek között mászkált - persze sokszor fogta a kezem, de ez akkora haladás, hogy a többi anyuka is csodálkozott :)))
2009. máj. 18. 12:47
Igen, sajnos. Hogy vagytok?
85. McKenzi (válaszként erre: 77. - H.Ancsi)
2009. máj. 18. 12:46
Nagyon szerencsések vagytok! Szerintem ritka az ilyen hozzáállás.
84. McKenzi (válaszként erre: 83. - Becseiagi)
2009. máj. 16. 11:16
Azért vannak benne jó dolgok, kritikával kell olvasni.
83. becseiagi (válaszként erre: 82. - McKenzi)
2009. máj. 16. 08:56
Húha, ez nem semmi! Akkor fel kell gyors világosítanom a balatoni barinőmet, hogy ez hülyeség!!! Nem a tápláláson múlik a szeretet, de a köteléket erősebbé teszi. És ha sír a baba, hogy éhes, a cicit csak előkapod és már eszik is. De a tápszert el kell készíteni, és én utálom is az olyat, aki inkább elapasztja atejét azért, hogy tápszert adhason neki.
82. McKenzi (válaszként erre: 78. - Becseiagi)
2009. máj. 15. 16:46

ő nem pártolja az igény szerinti szoptatást,

nekem akkoriban olyan stresszesek voltak a napjaim, hogy szigorú három óránkénti szoptatással biztos hamarabb elapadt volna, így is küzdöttem vele rendesen.

azt írja, hogy az anyuka tájékozódjon, aztán döntse el, neki mi a jobb a szoptatás vagy a tápszer - azaz az anyuka aszerint válasszon, hogy neki mi a kényemesebb.

Azt mondja, akik a mellük miatt aggódnak, jobb ha talán nem szoptatnak, mert a mellet igénybeveszi a szoptatás

idézem

"azok a kis mellű nők, akik egy évnél tovább szoptatnak, lapossá válhatnak, mint a palacsinta, a dús keblűeké esetleg lógni fog."

Abban viszont igaza van, hogy a szeretet nem a táplálás módján múlik.


nekem erről az a véleményem, hogy azért a kisbaba megérdemli, hogy legalább megpróbálja az anyukája szoptatni, ha nem is akarja de tudná, legalább három hónapig.

81. H.Ancsi (válaszként erre: 80. - Becseiagi)
2009. máj. 15. 14:34
Az lehet nehezebbe lesz:) majd drukkolok
80. becseiagi (válaszként erre: 79. - H.Ancsi)
2009. máj. 15. 14:29
Köszike! Apával is próbálunk közös nevezőre jutni! :)
79. H.Ancsi (válaszként erre: 78. - Becseiagi)
2009. máj. 15. 13:45

hali!


Szerintem, ez sokkal több mint fél siker! Nagyon ügyes vagy, gratula!!!

2009. máj. 15. 13:37

Sziasztok!


A szotatással mi a baj ebben a "Suttogó" című könyvben? Majd megnézem ezt a fórumot is, amit írtál!


Úgy néz ki a kicsinél hatásos tényleg a szék, és megpróbálok rá határozottabban rászólni. Ez már fél siker, nem? :))

77. H.Ancsi (válaszként erre: 76. - McKenzi)
2009. máj. 15. 12:00
Ez igaz, de az osztályt az a fantasztikus tanító néni alakította egy igazi csapattá az első négy évben. Már nem ő tanítja őket, de amit megtanított nekik az végig kíséri őket. Itt nem elsősorban a tanulásra, hanem a szeretetre, megértésre, csapatszellemre gondolok.
76. McKenzi (válaszként erre: 75. - H.Ancsi)
2009. máj. 15. 11:19

:)))

Beleolvastam még tegnap a naplódba, és azt gondolom nagyon jó osztályba került a kisfiad :)

75. H.Ancsi (válaszként erre: 73. - McKenzi)
2009. máj. 15. 10:43
hali, ma csak gépelünk?
74. H.Ancsi (válaszként erre: 70. - McKenzi)
2009. máj. 14. 14:30

még annyit elfelejtettem, hogy vannak ám a mai napig dolgai. Például az anyák napi ünnepély egy rémálommal felért nekem a suliban, ha érdekel elolvashatod a naplómban, most itt nem ecsetelném.

Csak, hogy ilyen érzékeny lelkületű gyereknél mire számithatsz:)

73. McKenzi (válaszként erre: 71. - Becseiagi)
2009. máj. 14. 12:48

Lehet érdemes lenne beszerezned a suttogót, amúgy van itt róla fórum, lehet ott jobban kitárgyalták, bár sokan ellenzik a szoptatásos rész miatt - amiatt én is.

Valahol azt is olvastam, hogy a középső gyereknek a legnehezebb (én is az vagyok :)) szóval lehet megpróbálja felhívni a figyelmet magára

72. H.Ancsi (válaszként erre: 71. - Becseiagi)
2009. máj. 14. 12:48
Ne kérd, mondd, ha nem jön a szék, szerintem ahogy irtad hatásos lesz. Ha mégis rámászik vedd le róla, csak rájön az a büdös kölyök:)))
71. becseiagi (válaszként erre: 68. - H.Ancsi)
2009. máj. 14. 12:40
Na ja, ez is iagz. Csak olyan idegörlő, hogy egy nap 1000 x mondok el neki mindent, és a képembe nevet sokszor. Még akkor is, ha arra kérem, hogy ne másszon rá a 7 hónapos öccsére.
70. McKenzi (válaszként erre: 65. - H.Ancsi)
2009. máj. 14. 12:39

jó lenne :)))


Amúgy ez a zenebölcsi csak egy órás zenés foglalkozás és ott van minden kicsivel az anyukája, közösségbe most még nem merném adni, ezek a zenés foglalkozások egyelőre a szoktatásra jók :)

Itt csak két másodpercre kerül a figyelem középponjába, mikor énekelve köszön mindenkinek a foglalkoztató, de attól is elpityeredik egy kicsit (megsimogatta az arcát a nő, erre a fiam azt mondta, hogy "fáj") - kész vagyok :)))

De valóban egyre lazább, az elsőhöz képest - akkor elbújt egy szék mögé és ötpercenként haza akart menni.


Nekünk egyszer volt kutyánk is, szóval annyira nem félek, valójában inkább macskás vagyok :)))

(lehet azért mert kiskoromban megkapta a kezem egy akkora kutya mint én? Nem tudom, volt hörcsögöm, nyulam, macskám, apámnak meg kutyája, de csak a kutyussal nem voltam olyan nagyban, viszont azért néha megsimogattam :))

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook