Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem találok nevet leendő gyermekemnek. Ti hogy találtatok rá a „nyertes” névre? fórum

Nem találok nevet leendő gyermekemnek. Ti hogy találtatok rá a „nyertes” névre? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. márc. 28. 19:34

Jaj egyáltalán nem bántó, aranyos vagy. :-)

Örülök, hogy őszintén megírtátok a véleményeiteket.

38. koszorucska (válaszként erre: 32. - Porzellanpuppe)
2012. márc. 8. 08:22

Ezek szerint az ősi magyar nevek is csúnyák??? Azok is régiesek.

És különben is! Ezt lehet úgy írni, hogy nekem nem tetszik vagy én nem adnám a lányomnak, de így, hogy csúnya??? Ez elég bántó, de remélem, a leendő Édesanya nem foglalkozik Vele.

2012. márc. 6. 20:13

A legszebb név a LUJZA !!!!!!!!!!!!!!


Én fiam Ákos, mert február utolsó napjaiban levő névnapot kerestem a szül. napomhoz ( II. 29 )

Választék volt : Mátyás, Elemér, Albin, Bátor, Román.

Passzol is vezetéknévünkhöz.

2012. márc. 6. 19:56

Nálunk 2 fiú van. A mint Attila,Á mint Ádám, azután majd B mint Borbála,és így tovább:))

(nem ám,nem tervezünk többet,de így alakultak a nevek:)

35. michelle.r (válaszként erre: 32. - Porzellanpuppe)
2012. márc. 6. 09:53
Én is azt hittem. De egy barátomnak két éve lánya született Lujza Sára lett, forgattam a szemeim. De a gyerek gyönyörű kis bajkeverő, olyan igazi Lujza :D
2012. márc. 6. 08:25
Nálunk sokáig nem tudtuk,hogy fiú lesz-e,vagy lány.A lány nevekben én döntöttem volna,és ott vagy Tamara(de abba a párom belekötött,hogy Tamara-szamara),vagy Letícia lett volna.De fiú lett...Én a Leventét szerettem volna,de a férjem ragaszkodott,hogy az ő nevét kapja,és így lett István!
2012. márc. 6. 05:23

nekem az elsőnél azt mondták fiú.na jól van,legyen Bence.

aztán álmodtam,hogy Brigitta lesz.

mikor megszültem,lány lett,nem gondolkodtam:)Brigitta lett.

a kicsinél(tudtuk kislány) fura nevek jöttek elő,anyós mondta,ne baromkodjunk,miért nem lesz Zsófia.És Zsófia lett:)

32. porzellanpuppe (válaszként erre: 27. - E3ff55584f)
2012. márc. 6. 01:13

a lujza csunya:/olyan regies...


de a tobbi tetszik:)

2012. márc. 5. 23:58

Mikor terhes lettem jött a név vele együtt,pedig nem tudtam,h kislány v fiú,éreztem:) Lili


Nagyon Lili akart lenni:)

2012. márc. 5. 21:48
Mikorra várjátok?
29. e3ff55584f (válaszként erre: 28. - Koszorucska)
2012. márc. 5. 19:55
Hű, el sem tudod képzelni mennyire. Eddig volt bennem egy kis „félsz” ezzel kapcsolatban, de mióta megtaláltuk a nyertes neveket, leesett a kő a szívemről.
28. koszorucska (válaszként erre: 27. - E3ff55584f)
2012. márc. 5. 19:35

A Lujza nagyon jó! :)

Az Eliza is viszonylag ritkább, ami nagy előny.

Kérdés, mikor születik, hogy lehetőség szerint ne legyen túl közel a névnapja a szülinapjához.


Viszont a két fiúnév rettentő gyakori, de ha ez nem szempont, akkor lehet úgy választani a kettő közül, hogy az egyik magyar név a másik nem.


Nyugodtabb vagy, amióta "van neve" a bébinek? :)

2012. márc. 5. 16:51
Aranyosak vagyok, köszönöm szépen a segítséget. Végül a hétvégén leültünk párommal, elővettünk egy naptárt, kiírtuk a szimpatikus neveket, és sikerült döntést is hoznunk. A nyertes nevek a Lujza és a Marcell (illetve tartaléknak még az Eliza és a Zsombor) lettek.
26. kvicky
2012. márc. 3. 18:11
Nálunk a gyereknek születése előtt 2 héttel még nem volt meg a neve...Nem akartam túl extravagánsat (pl. Marcsello, Napsugár), nem akartam túl hagyományosat sem (András, László) és nem akartam olyat sem, amit valamelyik ismerősöm visel. Na ez szűkítette le igazán a kört... Végül egy ismerős nevét kapta, ami már régóta tetszett, így lett Levente.
2012. márc. 3. 12:17

Nálunk én ötleteltem állandóan, a férjem pedig tűrt :) Néha feljajdult, hogy na ez tuti nem....

Fiú névben hamar egyetértés volt, Ignác lett volna ha fiú, na erre a család hördült fel... :)

Lánynévben nem találtunk semmi közöset, én egészen az utolsó időkig abban éltem, hogy Cecília lesz. Amikor kiderült hogy megszületett a kislányom akit örökbe fogadhatunk, a férjem csak annyit mondott, legyen Luca :) Telitalálat volt, gondolkozás nélkül belementem, éreztem én is hogy illik rá... Az eredeti nevét meghagytuk második névnek.

2012. márc. 1. 23:16
egyszercsak beugrott, hogy legyen Lily. És mindenkinek tetszett. És illik rá, fura, de még meg sem született már olyan "lilys" a személyisége :)
2012. márc. 1. 23:07

Elsődleges szempont volt, lehetőleg ne legyen becézhető, különösen ne "ka, ke" toldalékkal. És magyar nevet sem szerettem volna - bár a lányomnál apukája kívánságára becsusszant a Réka ;) Az is szempont volt, hogy két nevük legyen, hogy választhassanak, melyiket szeretnék majd viselni és mivel eléggé kacifántos a családnevük, lehetőleg egyszerű, rövid nevek legyenek. Én Camille-t vagy Sandrine-t szerettem volna de annyira illik erre a kis boszorkára a neve, hogy el sem tudnék már mást képzelni.


Szerintem ne hallgassatok senkire, az legyen a neve, ami nektek, a szüleinek tetszik :)

2012. márc. 1. 20:27

Az első gyermekem az akkori legjobb barátnőm nevét kapta elsőnek, a másodikat sorsoltuk azokból, amik a férjemnek tetszettek, így lett Zsófia Nóra. Ha fiú lett volna Olivér egy régi szerelemről és Levente második névnek a férjem legjobb barátjáról. Így nem is volt kérdés a név, mikor kiderült, a második gyermekünk fiú lesz.

Aztán hamar rájöttünk, hogy mindkét gyereknél belenyúltunk a leggyakoribb nevekbe, így a harmadiknak jó ritka és ami fontos, hogy magyar nevet adtunk. Így lett Villő. Ez tündért jelent, a második nevével együtt lett egy tündér-Virágunk, de sokkal inkább ördög lánya. :D

És mivel a vezetéknevünk is v-vel kezdődik, így Ő lett az internet-gyerekünk. :DDD

Most is magyar nevet választottunk, ez nagyon fontos a férjemnek, Bulcsú Árpád lesz a nem sokára születendő kisfiunk.

De nálunk már a nagyobbak is "beleszóltak" a névadásba.

Sokféleképpen lehet választani, nekünk pl. fontos volt az is, hogy ne legyen túl közel a név- és szülinapja.

Sok sikert kívánok, és írd meg légyszíves, ha sikerült választani, hogy mit találtál. :)

2012. márc. 1. 20:22

Mekkora humorzsákok vannak ezen a fórumon, te jó ég...


Kedves fórumindító, gondolom van még időtök a baba születéséig, szóval nyugi.


Nézegesd a neten az utónév gyűjteményeket, írd ki, melyek azok, amik tetszenek és a pároddal közösen megegyeztek majd a végső megoldásban.


Hidd el, ha már megvan a neve és már terhesen nevén nevezed őt, annyira megszokod és megszereted majd, hogy természetessé válik az egész.

20. kotheo
2012. márc. 1. 20:21

A régi, szép magyar nevek a nyerők számomra!- János, István, Ferenc, József, Katlin, Mária, Emma,

Margit, Anna,(Annamária), Erzsébet stb.(Ezek klasszikus nevek!Van formájuk és jelntésük, vannak ilyen nevű példaképeink is.)

2012. márc. 1. 20:19

Itt próbálkozhatsz:

[link]

18. 902929e538 (válaszként erre: 16. - 902929e538)
2012. márc. 1. 20:17

bocsi, el volt mentve, de most a névkalkulátor része nem működik:

[link]

17. Ncilány (válaszként erre: 8. - Édesmandula)
2012. márc. 1. 20:16
:D :D
16. 902929e538 (válaszként erre: 1. - E3ff55584f)
2012. márc. 1. 20:10
ismered a névkalkulátort?
2012. márc. 1. 20:07
"Szerelmes" voltam ükmamám nevébe:) Nem élt mikor megszülettem, de a lányom csakis az Ő nevét kaphatta. Lídia lett. Ha fiam lett volna az apja nevét kapja.
14. slavi (válaszként erre: 8. - Édesmandula)
2012. márc. 1. 20:06
Köszi szépen nagyon feldobta az estémet a hozzászólásod:)))))))))))))
13. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 1. - E3ff55584f)
2012. márc. 1. 20:04

Nekem még nincs gyerkőc, de például azért is vagyok jobb helyzetben, mert nővérem (már van egy kisfia) olyan nevet nem szeretne az övéinek adni, ami már van a családban. Mivel féltesóm, ezért a másik ágról neki már van olyan, ami nekem tetszik, meg szerencsére nem egyezik az ízlés.


Én a Péter nevet adnám a fiamnak, a lánykának Esztert, Laurát, esetleg Boglárka. De inkább az előbbiek.

12. bnedora (válaszként erre: 1. - E3ff55584f)
2012. márc. 1. 20:02
Ne haragudj, de ilyet nem tudok elképzelni.
2012. márc. 1. 20:02
Nálunk a fiam a két nagypapa nevét kapta, (András-Ferenc) a lányom az enyémet és másodikat a Zuram választott neki (Veronika Nóra):-)
10. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 2. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 1. 20:01

Naaaa...


:-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook