Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem szeretem a sonkát. Semmilyen fajtáját. Helyette idén is... fórum

Nem szeretem a sonkát. Semmilyen fajtáját. Helyette idén is... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. márc. 30. 19:59

Nálam bent lóg már két nagy hátsó sonka felfüstölve, szárazon a kamrában. Majd jövő héten főzök belőle. Háztól van és garantáltan nem tápon nőt. Ismerem a gazdát, tudom hogyan tartja az állatait. A sertéshúst tőle szerzem be.

Marhahúst, velős csontot viszont csak a városban kaptam. Már nagyon ki vagyok éhezve egy jó csontlevesre. 😋

A tojást pedig csak össze kell szedni.


A hagyományokat pedig szeretem. Nálunk mindig nagy családi összejövetelek voltak/vannak ilyenkor.

Nem esek nehezemre a többféle étel elkészítése, hiszen a szeretteimnek fogom tálalni.

27. Amaunet (válaszként erre: 20. - Globus)
2023. márc. 30. 19:48

Így van.

Mi az a csülöksonka?:D

26. globus (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 30. 18:39

Sajnos, már a házi tartású sertések is génmódosítottak olyan értelemben, hogy pl. 170 kilósnak alig van zsírja, szalonnája. Csak száraz húsa. Gyerekkoromban 40 liternyi zsírokat sütöttek ki, most jó ha van tíz. Tényleg nem nosztalgia, hamis emlékek, mert fent van padláson a sok nagy zsírosbödön, ami használatban volt.

Most divatossá vált a zsírszegény étkezés, de azért belefulladni se kéne a száraz húsokba :) A zsírral pedig főztek, mert olajat nem használtak.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Fokhagyma)
2023. márc. 30. 18:18
Piacra nem igazan jarok. De hétvégén jön a mobil hentes hozzank, aztan megnézem hátha van nála. Az fincsi, mert meglehet sütni is. Van rajta egy adag zsírréteg. Az a baj a kötözött lapockával hogy azon semmi nincs. Csak a színhús. De valaki meg pont azért szereti.
24. fokhagyma (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 30. 17:44
Tegnap voltam a piacon. Gyönyörű parasztsonkák voltak, és akár 10 dekát is levágtak belőlük.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Globus)
2023. márc. 30. 16:56
Az a sonka. Ezek a gyorsérlelt lapocka meg egyebek nem azok. Csak úgy néz ki. De az íze meg se közelíti a falusi parasztsonkáért. Egyebkent a Sparban lehetett kapni parasztsonkát egy két hete, csak hat akkora darabok voltak hogy hogy a fél karomat leszakította volna.
22. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 30. 14:02
Még zsíros kenyér is. Éhes hasnak az is pont jó.
21. Léna123 (válaszként erre: 20. - Globus)
2023. márc. 30. 08:10
Igaz. Mivel húsvét és hagyományok, én a főtt sonkára gondolok. Illetve mi füstölt csülköt szoktunk főzni.
20. globus
2023. márc. 30. 08:04

Nem is tudom, hogy mi az a "sonka", e szó alatt mindenki másra gondol. Gépsonka? Sonkás felvágott? Főtt tarja? Comb? Csülök? Nyers, füstölt?

Falun klasszikusan az egész combot sóban pácolják, füstölik, ez a sonka. Minden más húsrésznek más neve van.

19. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 30. 07:57
Nem baj, szerencsére nem kötelező, mindenki azt egyen amit szeret. Én szeretem, de nálunk is csak évente egyszer van, húsvétkor. Akkor is kb. 3-szor eszek belőle, és azzal letudom egy évre. :D
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Fokhagyma)
2023. márc. 30. 02:09
Drága. Meg már nem is kívánja úgy a szervezetem mint régen. Refluxos is vagyok, szóval nekem ez egy kissé megterhelő. A hal meg könnyű. Meg szeretjük is. Mondjuk ezt is arany áron mérik. Árban kb. ugyanott van. Csak a hal nalunk gyorsabban elfogy. Sajna.
17. fokhagyma (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. márc. 29. 21:57
Kivétel van, nem szabad általánosítani. Nálunk nem az ivás a lényeg, hanem az együttlét.
16. fokhagyma (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 21:55
Ne vegyél bolti cuccot! Árulnak házit is a piacokon.
15. fokhagyma (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 21:54
Nekem bejön a húsvét és a karácsony is, meg mindenféle más ünnep. Alkalom a családi, rokoni együttlétekre.
14. fokhagyma (válaszként erre: 5. - Felhőcske**)
2023. márc. 29. 21:53
Lehet bizony, sőt még cipóban sült csülköt is.
13. bozsu55 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 20:24

Ki mondta,hogy boltit egyél?

Én még életemben nem ettem bolti sonkát,csülköt tarját,sőt,fogódzkodj meg tojást sem.

2023. márc. 29. 18:31
Nekünk saját hagyományaink vannak, nem nagyon érdekelnek "tömeges" szokások. Sonkát bármikor lehet enni az évben, de csak és kizárólag csülökből, a többi borzalmas 🙈 locsolkodás kizárt, majd ha a gyerek megy az apjához vidékre, majd ott megtapasztalja 🫣🤣
11. 55Judit (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. márc. 29. 17:35
Egyébként egyre ritkábban, mert én már nagyon ritkán eszem húst. Főleg hogy mostanában annyi mennyei finom zöldséges receptet találtam, hát bolond leszek húst enni!😀
10. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 17:33
Van egy csomó hagyomány éves szinten. Én nem őrzöm a hagyományokat. A legtöbb ünnep is csak azért van, mert ok az ivásra. Ki hogy érzi jól magát, úgy ünnepeljen. Én sem eszem sonkát. Házi füstölt császárszalonnát szoktam venni, megfőzöm, ledarálom, és sonkás-sajtos tekercset sütök vele. De ezt nem csak húsvétkor.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Martini64)
2023. márc. 29. 17:12
Én meg ezeket a disznóságokat utálom. Hurkát-kolbászt, sült szalonnát, töltött káposztát, daralt húsos ételeket bármikor bármennyit, de ez a sonka, tarja, csülök meg hasonló dolgok nem mennek le a torkomon. Kiskoromban viszont szerettem. Apam levágott a házi csülöksonkából egy darabot, aztan serpenyőben megsütötte. Reggelire. Az finom volt. De ezek a bolti cuccok nem mennek le a torkomon.
2023. márc. 29. 17:07

Milyen morcik itt az emberek. :D Látom, nektek se jön be nagyon a húsvét. :D

Bár, az is lehet étterembe megyünk. Ott legalabb van minden. :)

2023. márc. 29. 16:55
Mi Karácsonykor is töltött tojást és főtt tarját eszünk. Utáljuk a halat. Na és?
6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 15:48

Nem is ünnep ha valaki nem írna valami nyűgöt az épp aktuálisról.


Egyél halat,,meg amit akarsz,,pihenj nagyot ,,oszt kész.

2023. márc. 29. 15:29
Karácsonykor is jusson eszedbe, ha a fenyőt díszíted, igaz fenyőt sem kötelező díszíteni, ekkor esszük a halászlét! A sonka helyett, lehet csülköt is enni.
2023. márc. 29. 15:14
Tehát hülye hagyomány, mert te nem szereted? Ha a véleményed téged tükröz, akkor van baj veled elég.
3. Myra
2023. márc. 29. 15:07
Ízlések és pofonok különbözőek. De azért nem hülye hagyományok.
2023. márc. 29. 14:09

Nem baj. Én most pont megennék egy kis húsvéti cupákost töltött tojással.

A hagyományok meg azért vannak, hogy fennmaradjanak, de semmi se kötelező senkire nézve. Szóval nem hülyék, csak az, aki erőszakkal magára erőlteti őket, mikor nem is akarja, sőt gyűlöli. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook