Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem szeretem a párom szüleit. fórum

Nem szeretem a párom szüleit. (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 17. 09:35

Mi is együtt "járunk" egy ideje, - pontosabban csaknem 10 éve, - mert sem regisztrált élettársak, sem házastársak nem vagyunk.


Szerintem a helyzet tekintetében teljesen mindegy, hogy milyen szinten van a kapcsolatuk. :)

2012. máj. 16. 21:04
Újra elolvastam az első hozzászólást. Nem derül ki a sorokból, hogy a fiatalember vele tervezné a jövőjét. Mert ebben a helyzetben a "párom" kifejezés nem állja meg a helyét csak azért, mert együtt járnak egy ideje.
2012. máj. 16. 20:04

Engem pl. anyósom nem is ismert, információit egy gusztustalan, rosszindulatú falubelitől szedte össze rólam, és csípőből lekurvázott.

Próbáljon akárki is ilyen alapokkal kialakítani egy normálisan működő kapcsolatot.

Persze ennek ellenére én barátsággal nyitottam felé, csak hogy bizonyítsam: nincs igaza.

Egy ideig nagyon idegesített, hogy elfogadnak-e vagy csak megtűrnek, de aztán egyszerűen csak nem érdekelt tovább. Mostanában elég tűrhető a kapcsolatunk, igaz, mindenbe beleszól, amit kedvem szerint néha hagyok, néha meg leszólom.

Apósommal elváltak jó sok éve már, egy ideig vele is tartottuk a kapcsolatot, de aztán eltűnt, mint szürke szamár a ködben.

Nem kár érte se... :P

2012. máj. 16. 18:47
Azt mondtam a fiam menyasszonyának, hogy "egy férfit szeretünk, csak másképpen."
53. tiszke (válaszként erre: 48. - 2caf8744b6)
2012. máj. 16. 18:45
az ellentétes véleményekkel nincs bajom, a sértegetésekkel viszont igen (senkit sem szeret, önző stb.)! ha én ilyet tettem, elnézést érte, de szerintem mindenkit azért kell-lehet szeretni, amilyen, nem azért, mert milyen és hány gyereket nevelt fel.
52. tiszke (válaszként erre: 51. - Mothertiger)
2012. máj. 16. 18:40
ezt én is így gondolom - bár itt a fórumozók között néhányan úgy gondolják, hogy mert felneveltek néhány gyereket attól kötelező őket és minden szülőt szeretni! még szép, hogyha az ember gyereket vállal, akkor tisztességgel felneveli, és felelős érte, ami persze nem könnyű. nyilván időnként én is meglátogatom a párom szüleit, udvarias vagyok velük, de mivel az ott tartózkodás csak több napos lehet, számomra nem olyan könnyű napokig kedvesnek lenni olyanokkal, akikkel kevéssé vagyok egy hullámhosszon. (a tettetés nem az én műfajom - biztos bennem van a hiba...) a meglátásom szerint ebben a helyzetben a mennyjelöltnek alkalmazkodni kell bizonyos szinten, az anyós -apósjelölt meg vagy elfogad vagy nem...
2012. máj. 16. 17:45

Ja, még annyit tennék hozzá: senkinek nem tartozom "hálával" azért, mert felneveltek "nekem" egy férfit.

Akit "megcsinálnak", azért alapból felelősséggel tartozik az ember. A gyereknevelés nem választható opció, hanem kötelesség.

Ebből a téves nézetből következik pl. az anyós és a meny közti viszály. Ha anyós leszek, attól nem leszek felsőbbrendűbb, csak mert felneveltem egy fiút, aki választott egy lányt magának. Ez a természet rendje. A lánynak sem kötelező szeretnie engem. Szeresse a fiamat...:)))

50. mothertiger (válaszként erre: 49. - A14deb9047)
2012. máj. 16. 17:24

Ne haragudj, de ez nagyon közhelyes.

Senkinek nem kötelessége magára erőltetni a szeretetet. Tény, hogy könnyebben nyílik egy-két kiskapu ha kedvelünk valakit, de ha nem megy, akkor minek erőltesse?


Apropó, nevelés... Ha mondjuk anyósom ugrálna a párom körül, kiszolgálná, ajnározná, már bocsánat, de ez milyen nevelés? Felnőtt férfit minek kell kiszolgálni?! Vagy anyuka netán meg szeretné mutatni a menyjelöltnek, hogyan kell babusgatni az ő aranyf.szú prüttyögőjét? XD

Ettől engem is kirázna a hideg...

Valaki vagy tudomásul veszi az ilyesmit, vagy ellene van.

Ismétlem, szerintem senkinek sem kötelező szeretnie anyós-apóst.


Az enyémekről meg inkább jót, vagy semmit... :P

Mondjuk azt, hogy beszélünk, részt veszek a családi bulikon, teljes emberként. Beszélgetek, kommunikálok, ahogy kell. Megjelenek, ha elvárják, elmegyek, ha meghívnak.

Szeretni azonban nem szeretek senkit a páromon kívül, ennyi. Az sem érdekel, hogy ők szeretnek-e vagy sem. Elég, ha a párom szeret.

2012. máj. 16. 16:47
Szívem minden szeretetével hálát adnék annak a két embernek, akik felnevelték a szerelmemet.
48. 2caf8744b6 (válaszként erre: 42. - Tiszke)
2012. máj. 16. 16:41

Te nagyon okosnak tartod magad ami nem is baj.

A forum azért van, hogy véleményt írjunk, nekem ez a meg látásom, és ezt írtam.

A te bajod kis lány meg az, hogy aki nem ért veled eggyet az inkább ne is olvassa igaz???,

Ha nem úgy vélekedik mint te a felmenőkről akkor már buta ostoba.

Nem olvasom többet és nem is írok de azért jobban tennéd ha ki lépnél az önző világodból mert még bajod lesz belőle.

A korom miatt van tapasztalatom volt anyósom és magam is az vagyok. Van vőm van menyem.

Örülök neki, hogy nem így vélekednek rólam mint te felmenőkről.

47. tiszke (válaszként erre: 46. - 3b1a5ec920)
2012. máj. 15. 21:07
úgy tűnik neked van-volt vmi rossz tapasztalatod mennyel vagy menny-jelölttel, nem? sajnálatos, de azért nem kéne kiterjesztened az ellenségességed,vagy ne olvasd ezt a fórumot
2012. máj. 15. 20:32

Az anya 25 év alatt férfit nevel a fiából,

a nő pedig 25 perc alatt hülyét csinál belőle.

Ez a valóság.

45. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Zzsuzzs)
2012. máj. 15. 20:28
örülj hogy nem rosszabb a helyzet, akár lehetnének rosszabbak is.
44. tiszke (válaszként erre: 43. - 3b1a5ec920)
2012. máj. 15. 20:26
ne haragudj de te is miért sarkítasz? vagy neked minden rokonod és párod rokona szent és sérthetetlen?
2012. máj. 15. 20:17

Egyszerűbb lenne olyan fiatalembert keresni, akinek nem él az édesanyja... Sajnos egyre több van.

A tiéddel mi legyen?

42. tiszke (válaszként erre: 41. - 2caf8744b6)
2012. máj. 15. 20:12
nagyon nagyot tévedsz, hogy ilyen anyásnak gondolsz.heti 1-2 telefonálás, 2 hetente találkozás ált. egy vasárnapi ebéd keretében, külön életünk van édesanyámtól. örülök, hogy párom kedvesnek tartja, de megértem, ha van vmi problémája, tisztában vagyok édesanyám hibáival is. az ember a rokonait és párja rokonait nem választhatja meg, csak a barátait és szerelmét.bár édesanyám sokkal kevésbé "belebeszélős" mint a párom szülei, és azt hiszem ne haragudj, de te is. igazából ezen a fórumon inkább olyanok leveleit várom akiknek hasonló gondjaik vannak-voltak anyós-apósjelöltékkel, nem pedig azt akarják bebizonyítani, hogy mennyire rossz az, aki nem képes kötelezően szeretni az időnként bizony nehezen elviselhető felmenőket.
41. 2caf8744b6 (válaszként erre: 40. - Tiszke)
2012. máj. 15. 15:48

Nem veted el rendben van. De most veled él erre értetem.

Neked így jó az is rendben van. Én csak azt nem értem, hogy hogy mégis az a fiú jó volt neked?, aki abból a világból jött amit te nem szeretsz???

Ha a párod vélekedne a te szüleidröl így neked nem fájna????

Ne menj el hozzájuk ha neked nem jó maradj otthon hagyd, hogy a párod el menjen egyedül a szüleihezz

Mert attól öt még felnevelték (neked)szerették.

Anyira rossz nem lehet ha te meg őt szereted.

Azt hiszem te nem tudsz el szakadni az anyukádtól és a párodat is szeretnéd ott látni nyüzsögni a te anyukád körül. Ez neked nagyon tetszene persze ez megy is egy darabig de számitsál rá, hogy nem örökké. Mert neki éppen olyan anyós lesz az anyukád mint neked az ő anyukája.

40. tiszke (válaszként erre: 38. - 2caf8744b6)
2012. máj. 8. 21:22
nem vettem el én senkit, senkitől... az elszakadás már korábban is megtörtént. azt hiszem semmi nagyon durvát nem írtam a szülőkről, hogy azt érdemelném "ilyen nő nem szeret senkit magán kívül". annyi hogy más világban élnek, én nem tudok abba tartozni, nem mintha okosabb lennék, hanem mert nekem így a jó.
39. tiszke
2012. máj. 8. 21:16
valamelyest szülőkre hasonlítás elkerülhetetlen, de remélem hibáikból is lehet tanulni. azért 50-60 évesen se kell mindenkinél okosabbnak lenni, apróságokban is kötözködni...lehet tolerálni, hogy vki így vki úgy. tolerálnám én, hogy ők másképp éltek-élnek, ha nem érezném, hogy az ott töltött napok alatt (meg szerintük amúgy is) nekem is úgy kéne.
2012. máj. 8. 21:11

Kíváncsi lennék a forditott helyzetre is.

Mit szólna a hölgy ha az anyosnak lenne ilyen gondolat menete?????

Ha az anyos mondana ilyeneket a menyére???

Lehet, hogy az anyosnak is van véleménye de a kis asszony erre nem nagyon kíváncsi.

És ő is inkább csak halgat és kényszerből beszél az idöröl meg hasonlo témákról.

És ne feledje a hölgy azt sem, hogy ő is lesz anyuka. Milyen anya lesz belőle???

Az anyós szereti a fiát!!! Egy jött ment "okosnak" tartó nő elvette tőle. Az anyos ezt el fogadta, Talán neki is el kéne a szülöket.

De a magán véleményem az, hogy az ilyen nő nem szeret senkit magán kívül.

2012. máj. 8. 21:07
Ahogy múlnak az évek, úgy fogtok egyre jobban valamelyik felmenőre hasonlítani úgy, hogy észre sem veszitek magatokon.
36. a14deb9047 (válaszként erre: 35. - Tiszke)
2012. máj. 8. 20:52

Addig nem tudja az ember, hogy milyen 50-60 évesnek lenni, amíg el nem éri meg ezt a bizonyos kort.

Kritizálni könnyű, de megérteni... az már nehéz.

Marad a tolerancia.

35. tiszke
2012. máj. 8. 19:03
Alapvetően minden embert tisztelek. Szerintem ők sem elfogadóak dolgokkal, az egyszerűséget főleg korlátoltságukra értettem, pl. felháborodnak, hogy a szomszéd hogy kapálja a kertjét stb. Azért jobb kerülnöm őket, hogy nehogy nekem is hülyeségekbe belebeszéljenek. Ha csak egy-két órát kéne egyszerre velük töltenem könnyebb lenne elfogadónak mutatkoznom. Azért nem szeretném hogy a párom 50 évesen olyan legyen mint a szülei, de én se szeretném a saját szüleim példáját követni. El lehet fogadni, hogy nekik így alakult, de szerintem igyekezni kell jobbat kihozni az életből.
2012. máj. 7. 19:27

Lehet, hogy "egyszerűbbek", azért csak-csak felneveltek egy emberkét, akibe beleszerettél. Márpedig akkor van valami benne belőlük...

Alapvető tiszteletet azért érdemelnek...

A neveltetés, a világnézet, a más felfogás elfogadása, a különbségek áthidalni tudása már intelligencia, alkalmazkodás kérdése.

33. tiszke
2012. máj. 7. 19:14

Sziasztok!


látom elég régi ez a fórum, de éppen hasonló problémával küzdök. Nem mondhatnám, hogy utálom a párom szüleit, vagy ők utálnának. Egyszerűen nem tudom sokáig elviselni őket - annyira más a világnézetük, neveltetésük mint nekem ("egyszerűbbek" ha lehet így mondani). Eleinte még "bájcsevegtem", de már nincs türelmem hozzá, félek tőle, hogy egyszer tényleg kifejteném a véleményemet, ezért mostanában inkább kerülöm a "jópofizást". Sajnos mivel messze laknak, csak több napra tudunk lemenni, ami nekem sok(k), egy-egy vasárnapi ebédet könnyebb lenne kihúzni. Javulhat ez? vagy ne foglalkozzak velük? Zzsuzzs veletek mi lett?

32. a14deb9047 (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2010. ápr. 5. 16:46

Így van... de sok "művel barom" van...

A jót kell bennük keresni, nem a rosszat!

31. spinneli (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2010. ápr. 5. 16:40

Mégcsak sikolai végzettséggel sem jár együtt, hogy vki okos vagy sem.

:)


Egyébként az én anyósomat sem nevezném túl okosnak, de rengeteg egyéb dolga van ami miatt jó embernek tartom.

Tudni kell melyik emberrel, miről lehet beszélgetni is kész.

30. spinneli (válaszként erre: 28. - D560948772)
2010. ápr. 5. 16:38

dehogy, egyszerű, mint egy faék.

:)

2010. ápr. 5. 16:38

Tisztelet jár nekik, hogy fölneveltek egy klassz fiút... és ez független attól, hogy milyen iskolai végzettségük van.

A többi már intelligencia kérdése, hogy kivel hogy viselkedik.

28. d560948772 (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2010. ápr. 5. 16:37
... mer' okossssssssssssssssssss vagy! :o))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook