Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem szeret a gyerekem? fórum

Nem szeret a gyerekem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. hancsalean (válaszként erre: 32. - D7ba7bf7ff)
2012. máj. 13. 00:29
Ebben nem értek egyet, a hiányzik nem egyenlő a követeléssel.
2012. máj. 12. 23:58
szerintem ilyen nincs hogy nem szeret. esetleg a szülő félreérti mert retteg attól hogy nem szereti a gyereke. rólam is sokszor hitte anyám, hogy utálom, pedig szó nem volt róla sosem.... nem is értem ilyen hogy fordul meg az anyák fejében...
33. 07b09d4f4c (válaszként erre: 32. - D7ba7bf7ff)
2012. máj. 12. 23:58
sarkítás
32. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 31. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 23:56
hiányzik a szeretete = azt akarom hogy szeress
31. hancsalean (válaszként erre: 30. - D7ba7bf7ff)
2012. máj. 12. 23:55
Elvárom? Ezt sehol sem írtam, csupán azt, hogy hiányzik a szeretete.
30. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 4. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 23:41

"hiányzik a szeretet belőle irányomba"


A gyerekedtől várod el hogy szeressen?


...

29. hancsalean (válaszként erre: 27. - Reload)
2012. máj. 12. 23:36
Hát annak 2 hónapja vége, apával voltak sokat akkor, nem a mamával. Köszönöm bíztatásotokat!
28. 17edc27aec (válaszként erre: 26. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 23:29
Bravo.
27. reload (válaszként erre: 23. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 23:27

Lehet hogy ez zavarta meg Őt. Gondolom abban az időszakban is vigyázott rá a mama, ott aludt..stb. Talán nem tud úgymond visszazökkeni, megszokta hogy ez van.

Bár én még mindig azt mondom, hogy ez biztos nem egy tartós állapot, csak legyél türelmes vele.

26. hancsalean (válaszként erre: 24. - 17edc27aec)
2012. máj. 12. 23:27
Hát, ha egy telken laksz a nagyszülőkkel, vagy 2 ház választ el, akkor nehéz...mert minden nap találkozunk.
25. reload (válaszként erre: 19. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 23:24

Viszont utána ne érezd magad rosszul, ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert ezt mind közvetíted a gyerek felé. Még ha nem is tudsz róla, de akár ezzel is összezavarhatod, hogy azt mondod mosolyogva persze menj érezd jól magad, közben meg rossz érzést vált ki belőled az egész helyzet.

Ilyesmin még nem gondolkodtál?

24. 17edc27aec (válaszként erre: 19. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 23:24
Úgy tiltsa meg, hogy nemet mondanak neki. Csakazértisvelemmaradsz?? Nem kell a gyereknek megmondani, hogy ma nem megyünk a mamihoz. Ha meg megkérdezi, hogy mikor megyünk, akkor azt mondod, hogy most fáradt a mama. De szerintem nem jó, ha túl sűrűn viszed el hozzájuk, pláne az nem, ha még ott is alszik.
23. hancsalean (válaszként erre: 21. - Reload)
2012. máj. 12. 23:23
Pár hónapja. Igaz sokat dolgozom, volt egy pár hónapos tanfolyam is mellette, keveset láttak.
2012. máj. 12. 23:22

szerintem is szeret téged

két ok jutott eszembe az olvasottak alapján

1-ha mindenkivel empatikus, rajtad éli ki az akaratát

2-ha másoknál a testvérei nélkül van, akkor egyszerúen élvezi az osztatlan figyelmet


és persze a szülő legtöbbször mumus, ezt én is tapasztalom

21. reload (válaszként erre: 20. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 23:21
Mióta állt be ez a változás?
20. hancsalean (válaszként erre: 13. - Reload)
2012. máj. 12. 23:20
Bízom benne, hogy átmeneti időszak...nagyon megvisel és még nem kamasz, aki az útját járja, nincs barátnője, nem költözött el. :)
19. hancsalean (válaszként erre: 17. - 17edc27aec)
2012. máj. 12. 23:18
Hát az ember hogy tiltsa meg a gyerekének, hogy azokkal és ott legyen ahol jól érzi magát? Én nem az a "csakazértisvelemmaradsz" anya vagyok. Én inkább engedem a kezüket, ha látom, hogy más társaságra vágynak.
18. hancsalean (válaszként erre: 10. - Ami.)
2012. máj. 12. 23:16
Nálunk a nagy féltékeny a kicsikre, Ő az aki ellöki a testvéreit és csak egyedül akar játszani. A középső a testvéreivel, környezetével (jelenleg engem leszámítva)hihetetlenül empatikus. A kicsi testvére ha sírt, már egész kicsiként is kioktatott "anya, nem hallod hogy sír? Szoptasd meg!" Ő olyan igaz nyilas kisgyerek, energikus, pozitív, mosolygós kis gödröcskékkel...de a kapcsolatunkban változás állt be. Ellök és elfordul, haragszik, fújtat, dacol, visszabeszél.
17. 17edc27aec (válaszként erre: 16. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 23:16
Kicsit ritkábban kellene szerintem vinni a nagyszülőkhöz, mert lehet, hogy tényleg nagyon elkényeztetik, sokmindent megengednek neki.
16. hancsalean (válaszként erre: 9. - Newlife101)
2012. máj. 12. 23:12

A mama a nagyobbikat már jól elkényeztette, aztán a középső lett a kedvenc és a nagyot lehetett helyrepofozni, de hát ilyenek a nagyszülők...


Szigorú és következetes vagyok velük, mert engem nem neveltek gyerekként és bármikor bármit megtehettem, sose érdekelt senkit. Ez másik story. Nem szeretném, hogy az Ő életük is elrontott legyen, hanem hogy megtalálják a boldogságukat, örömüket az élet mindne területén. És még én követelek, szabályokat állítok, máshol mindent lehet...így mumus vagyok.

15. Ami. (válaszként erre: 12. - 17edc27aec)
2012. máj. 12. 23:08
Ez a pontos megfogalmazás pszichológiailag.Bocsi:)
14. reload (válaszként erre: 11. - 17edc27aec)
2012. máj. 12. 23:02

Szinte ugyanezt mondtam :)

Mi középső gyerekek tudjuk miről beszélünk :)))

13. reload (válaszként erre: 7. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 23:00

Talán azért is viselkedik így, mert túl sokat aggódsz ezen és tudat alatt ezt közvetíted felé.

Nem hinném, hogy elfordult tőled, vagy a nagymamához úgy ragaszkodik ahogy hozzád kéne, hiszen te vagy az édesanyja. Nálunk is volt egy időszak a lányomnál, amikor mindent csak a mama, a mama így szokta, a mama úgy szokta..stb. Hogy már a mama szó hallatán a plafonon voltam. Aztán rájöttem, hogy akárhogy is van én vagyok az anyja, ezt senki nem vitathatja el tőlem. Sokkal pozitívabban álltam a dolgokhoz, egy idő után pedig a gyerekre is kihatott a dolog. :)

12. 17edc27aec (válaszként erre: 10. - Ami.)
2012. máj. 12. 23:00

"A középső gyerekek bohócmagatartást vesznek fel,hogy felhívják magukra a figyelmet"


Ezt kikérem magamnak.

11. 17edc27aec (válaszként erre: 7. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 22:59
Egyébként én is középső gyerek voltam. Én azt vettem észre, hogy a nagyobbikat azért szeretik nálam jobban, mert ő volt az első gyerek, a kisebbiket meg azért, mert ő a legkisebb. A középső gyerek meg csak úgy van. Lehet nem fordítasz rá annyi időt? féltékeny a kisebb gyerekre?
10. Ami.
2012. máj. 12. 22:58

A középső gyerekek bohócmagatartást vesznek fel,hogy felhívják magukra a figyelmet.Általában negatív dologgal.Nálunk is jól megfigyelhető volt.Már 15 éves,de még mindig féltékeny a nagyokra,és nem tud normális kapcsolatot kialakítani velük,pedig próbálkoznak,de ellöki őket.Lehet ezzel akar még közelebb tudni magához h gonosz veled,mert te így még jobban szereted,kimutatod a kedvében próbálsz járni.Úgy gondolhatja,h enélkül el lenne felejtve,nyomva a többiek közt.Egyébként vmi trauma nem történt vele?olyanra gondolok,h pont ezt a középső tesómat mikor kicsi volt anya kezéből vitték a műtőben,utána hónapokig csak apához szólt,vele aludt,anyát teljesen ellökte magától,úgy élte meg h ő odaadta,ahol fájdalmat okoztak neki,anya sokat dolgozott h újra a bizalmába férkőzzön.Nem történt vmi,ami megrendítette ezt a bizalmat köztetek,amiért haragszik,vagy mérges rád?

Remélem hamar megoldódik,de nyugodj meg szeret a kis lelke mélyén:)

9. newlife101 (válaszként erre: 3. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 22:57

Ha a maminál van akkor hozza haza a mami, vagy "küldje el" ő. Mert így csak azt látja, hogy megjött anya, aki "tönkreteszi" a jó hangulatot.

Lehet elkényeztetik....

Szerintem minden gyereknél van egy ilyen időszak...na meg az anyának vannak feladatai a gyerkőccel, nevelnie kell, míg mindenki más csak játszik vele, társai nagyszülők stb. így lehet ez okoz egy kis ellenállást.

De úgyis rájön, hogy anya csak egy van.

2012. máj. 12. 22:56
Kicsit olyan, mint egy kiskamasz, aki folyton ellenkezik, duzzog, dacol és csavarog.
7. hancsalean (válaszként erre: 5. - Reload)
2012. máj. 12. 22:54

Akkor miért nem akar hazajönni, velünk lenni? Miért jobb mindenhol máshol? Miért ragaszkodik úgy a nagymamához, mint ahogy kellene mondjuk hozzám? És mi az amit rosszul teszek, hogy így elfordult tőlem? Sokszor morog is, már nem az a kedves kisfiú, aki volt. Olyan nagyfiús lett, a hangja, a testalkata is, tiszta izom, igazi jó pasi lesz belőle. :)


Tudom, hogy nehéz középső gyereknek lenni...de vannak előnyei is! A nagynak sokkal nehezebb, nagyon sokat kell teljesítenie, bizonyítania és sokat is várok el tőle tanulás terén, az élet terén, minden téren. Jájjj, nem könnyű szülőnek lenni :)


A kicsi pedig...neki már kitapossák az utat.

6. 17edc27aec (válaszként erre: 3. - Hancsalean)
2012. máj. 12. 22:51
Van erre egy jó trükk. Ha azt akarja, hogy lépj hátra egyet, akkor lépj hátra 20-at. Nefélj utána sírni fog. Nem szabad ráerőltetni az akaratod.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook