Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem számítanak az anyagiak? Sok múlhat rajta nagyon is! fórum

Nem számítanak az anyagiak? Sok múlhat rajta nagyon is! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem számítanak az anyagiak? Sok múlhat rajta nagyon is!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
10. Arianne113 (válaszként erre: 8. - Adbefc7882)
2011. dec. 13. 13:35

Nekem a tesóm és több rokonom is albérletben él, évek óta.

Van berendezett is, és szerintem nem tragédia, ha rendes a főbérlő akkor el lakhat az ember sokáig ott, és legalább már azon nem kell aggódni hogy mikor viszik el az ember feje felöl a házat, én sajnos voltam ilyen helyzetben, nem kívánom senkinek sem. Anyámék pont ezt akarták csinálni mint a cikk írója hogy kölcsön kölcsön hátán, de belebuktak méghozzául nem kicsit. És most én próbálok segíteni főleg anyunak mert se munkahelye semmilye nincs, hihetetlen rossz érzés. :(

9. 236fe2f68e (válaszként erre: 8. - Adbefc7882)
2011. dec. 13. 13:34
Ez igy van. Kulfoldon az alberlet teljesen termeszetes.
8. adbefc7882 (válaszként erre: 6. - Sly7105)
2011. dec. 13. 13:31

Abszolút igazad van, külföldön sokkal megszokottabb az albérlet, aminek azért akárhonnan nézzük, van némi pozitív oldala is...

Pl: ha drágának találod, kereshetsz kisebbet, olcsóbbat...

ha megbízható vagy, nagyon sokáig lakhatsz ott.

És persze, amit írtak is: ha más városba kell költözni munka miatt, akkor azt is hamarabb megteheted.


Szerintem ne is akarjatok hitelt venni a nyakatokba., A legnagyobb felelőtlenség lenni ezek után...

2011. dec. 13. 13:30

Én fiatal vagyok, és nem ítélkezem rajtad, soha nem is tenném.

És nem is tehetném. Nekem is hihetetlen rossz gyerekkorom volt, és az édesanyámék most is nyögik a hiteleket, épp ezért gondolom azt hogy nem szabadott volna hitelt felvenni. Tudom nagy családot szerettél volna, és nem így képzelted el az életed, és most rossz, de ezen csak te tudsz változtatni. Ne add fel.

És ezt könnyű írni, nekem is mondják hogy 21 éves leszek miért nem gondolkodom a családalapításon. Miért nem szülök.

Hát pont ezért. Pont azért amit leírtál. Egy gyermeket sem merek bevállalni, mert lehet hogy ebben a jó gazdaságban ami ma van, még magamat sem tudom eltartani. Vőlegényem van, ház is van hatalmas ami majdan az övé ( vagyis a miénk lesz ) hely is lenne de mégsem merem.

Sokan el fognak ítélni téged. Erre számíts. Én nem, azért nem mert átérzem ami veled történt, még ha kicsit felelőtlennek is tartalak, anya vagy, ember vagy, aki hibázhat, de te legalább nem adod fel. Legalább küzdesz és ez tiszteletreméltó.

6. Sly7105 (válaszként erre: 4. - Kata 1977)
2011. dec. 13. 13:27
Bizony igazad van. Nyugati társadalmakban nem ragaszkodnak ennyire a saját tulajdonhoz, mint mi magyarok. Ott nagyon szép, igényes bérlakások/házak vannak, ahová az emberek normálisan beköltöznek és addig élnek ott, ameddig akarnak. Aztán, ha ne adj isten másik városban/tartományban kapnak jobb állást, simán át tudnak költözni, mert nincsenek odakötve a saját tulajdonhoz. Mi meg roskadozunk a lakáshiteleink alatt.....
5. Babeck (válaszként erre: 1. - Briell)
2011. dec. 13. 13:24
Esetleg nem tudnátok önkormányzati lakáshoz jutni? Azoknak talán még mindig olcsóbb a bérleti díja, mint egy "sima" albérleté.
4. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - Briell)
2011. dec. 13. 13:20

Át tudom érezni amin átmész.Nekem 4 gyerekem van,én is belehalnék ha elvennék akármelyiket is!Nekem sincs segítségem az én és a párom szülei is meghaltak.

Most igaz saját házban élünk de van rajta 6 millió SVÁJCI FRANKOS hitel,és alig bírjuk nyögni!

Így igazat adok az előttem szólónak,a muszáj nagy úr és ha újra csinálhatnám albérletbe mennék!

Sokan adnak ki lakást,házat hosszú távra hisz eladni szinte képtelenség,és ahogy az se a te tulajdonod,de egy hitellel terhelt ingatlan sem,mert először is a banké és ha ki tudod fizetni akkor lesz a tiéd!

Én elhiszem ,hogy el vagy keseredve de keressetek albérletet lehet még kevesebb is lesz a kiadásotok mint a hitelné lenne!

2011. dec. 13. 13:19
Nagyon érdekes az egész cikk, bár számomra kicsit zavaros, hogy miért nem nálad vannak a gyerekek és hogy-hogy így alakultak a dolgok. A mai világban azt gondolom, ott, ahol két felnőtt kereső ember van és mondjuk két gyermek és saját ház vagy lakás, autó és persze - mint általában legtöbb családban - mindenkinek van hitele, szóval a mai világban 5 gyermek és most neked van még egy pici fiad is, vagyis 6 gyermek, nekem egyenlő a totális felelőtlenséggel. Nem akarlak megbántani, mert én is anya vagyok, és nem is olyan régen még elgondolkodtam egy harmadik gyermek vállalásán, de a józan észre hallgatva lemondtunk róla. Ha hitelhez is jutnátok, amit most tényleg igen nehezen adnak, akkor abból a pénzből is szerintem csak olyan házat lehetne venni, ami felújításra szorul, tehát még rá kellene költeni. És a hitelt is fizetni kell valamiből. Én nem akarok "pálcát" törni senki felett, de azt gondolom, hogy mindenki a saját maga sorsának a kovácsa valamilyen szinten. És lehetséges, hogy az albérlet nem olyan rossz megoldás. Hiszen nem kell hozzá hitelt felvenni, nem kell felújítani. Abból a pénzből, ami rendelkezésre áll, esetleg ki is tudnátok fizetni mindent. Nagyon sok család él már manapság albérletben, akár egész életében. Azért sok sikert kívánok ahhoz, hogy sikerüljön az elképzelésetek!
2011. dec. 13. 13:15

Én nem akarlak kritizálni, de azt csendben megjegyezném, hogy nagyon sok embernél a hitel meg a háza bebukása mögött ez az egyetlen mondat áll "nem szeretnék" albérletbe menni.


Ezt a szeretnék-nem szeretnék érvet én sose értem, hogy miért kell inkább x millió hitellel eladósodni (és hányan bebukták..), csak mert valamit "nem szeretnék".


18 éves korom óta albérletben lakom, és nincs bankhitelem, nem fenyegetnek a bankok, sose volt problémám a főbérlőimmel, mindent normálisan meg tudtunk beszélni, mindent fizettem rendesen. Akkor ettől én most kevesebb vagyok, mert nincs mindenáron saját házam? Miért kell ehhez ragaszkodni, még ilyen áron is?

2011. dec. 13. 13:08
Sokan és joggal mondják, az egészség a legfontosabb. Viszont most a mai világban már nem csak az számít, van e egészség, hanem az is, van e család valaki mögött, és ami sajnos még jelentősebb, hogy ki hogy áll anyagilag. Emberéletek mennek tönkre a pénz miatt.
Szeretném végre kiírni magamból naplóm híján, hogyan is mehet tönkre az emberi élet az anyagiak hiányában.

Ugrás a teljes írásra: Nem számítanak az anyagiak? Sok múlhat rajta nagyon is!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook