Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem számítanak az anyagiak? Sok múlhat rajta nagyon is! fórum

Nem számítanak az anyagiak? Sok múlhat rajta nagyon is! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem számítanak az anyagiak? Sok múlhat rajta nagyon is!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
40. vberni01 (válaszként erre: 11. - E16fe97baf)
2011. dec. 13. 14:57
??? milyen kamat? Az ingatlanadót sem a bérlő fizeti, hiszen a tulajé a lakóingatlan. Az pedig más, hogy megegyeznek ez ügyben. Elvégre a bérlő mondhatja, hogy fenét, megyek tovább, keresek olcsóbbat.
2011. dec. 13. 14:49
írtam privit.
38. Sly7105 (válaszként erre: 36. - Arianne113)
2011. dec. 13. 14:36

Amíg a szüleink élnek, nem vagyunk egyedül!!

Anyukám mondta egyszer, hogy mikor meghalt a mama - az ő édesanyja - onnantól kezdve olyan hontalannak érezte magát...

37. Kata 1977 (válaszként erre: 36. - Arianne113)
2011. dec. 13. 14:23

Így van,becsüld is meg őket!

Nekem 10évesen haltak meg és a nagyim nevelt fel.A lelkét és kitette és 5 anya nem adott a gyerekének annyi szeret mint én tőle,de azt a űrt nem tudta pótolni!

Nagyon rossz volt gyerekként egy anyák napja és most hogy a saját gyerekeimére megyek, a nagyikra is mindig gondolnak,én is ,és bőgök mint a hülye!

36. Arianne113 (válaszként erre: 27. - Kata 1977)
2011. dec. 13. 14:17

Nekem azért van hátterem és ez a szerencse, hiába szegény apu és anyu mindenüket odaadnák, de soha nem várnám el tőlük, csak én úgy szeretném a dolgot hogy még az esélye se legyen meg hogy elvegyék a babámat.


Apu mondta is már, hogy bízik bennem ismer, tudja hogy soha nem tenném ki a gyerekemet ilyesminek. Örülök neki hogy fiatal vagyok még :D És szeretnék mindíg így gondolkodni. Sajnálom a cikk íróját, biztos vagyok benne hogy ő sem így képzelte el az életét, és én tudom sajnos, hogy a nulláról nagyon nehéz elindulni, de magamon múlik csak hogy hogyan alakítom az életemet ezért kívántam és kívánom neki most is, hogy ne adja fel, küzdjön az életéért és a gyerekeiért, nem intézetben vannak és ez a jobbik eset. És hiába, akármilyenek is az ember szülei én már csak úgy vagyok vele hogy anyu és apu egy van, addig becsülöm őket amíg lesznek, remélem hogy sokáig így lesz.

35. Mzsuka (válaszként erre: 29. - Kata 1977)
2011. dec. 13. 14:17

Férjem volt már kint/hegesztő/,nem beszél nyelveket,viszont kiutazás előtt a szaknyelvet megtanították neki.Fizették a kiutazását és a szállását.

Persze a szerencse az,hogy ez kint keresett szakma.

34. Kata 1977 (válaszként erre: 22. - Nala63)
2011. dec. 13. 14:17

Sajnos ,vagy nem sajnos de mindkettőt fizetni kell ha az ember nem akar az utcára kerülni.

Igen az albérletbe ott a veszély, hogy mi van ha a főbérlő kirak.De lehet találni olyat ahol tényleg hosszú távra, évekre adnak ki házat,lakást és nem kell emiatt rettegni.

A hiteles lakás ugyanúgy nem a tiéd ,hisz elsőként a bank van bejegyezve és majd ha az ember 20-30év múlva, persze ha megéri és nem a gyerekire száll az adósság,kifizeti,akkor lesz a sajátja.

Szar ez így is úgy is!/bocsánat/

De nagyon sok ismerősömnek dőlt be a lakáshitele és most az előtt állnak, hogy végrehajtás és sok ismerősöm meg évek óta nyugodtan él albérletbe.

33. Mzsuka (válaszként erre: 25. - Sly7105)
2011. dec. 13. 14:13
Igen,és ott 1fizetésből úgy megél 3ember,hogy még félre is tud tenni.
32. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Briell)
2011. dec. 13. 14:12

Én a gyerek igényeit a sajátom elé raknám, és örülnék neki, hogy a másik négy legalább normális körülmény között van, nem szidnám a volt férjem sértettségből. A gyerekeknek sokkal jobb az apánál menni, mint nevelő intézetben (amire a legkisebbnek ezek szerint jó esélye van), meg nem is igazán értem, hogy mit tudnál vagy akaránál kezdeni egy helyiségben az 5 gyerekkel, a többi anyagi részről már nem is szólva.

A legkisebb gyerek szemszögéből meg az lenne a legjobb, ha nem azon malmoznátok, hogy lehetne a saját vágyaitok most azonnal megoldani, hanem hogy lehetne magatoknál tartani, vagyis felkutatnék minden olcsó bérlet lehetőséget.

31. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - Nala63)
2011. dec. 13. 14:12

Az a baj, hogy akkor ki lehetett, mikor a bankok nyakra-főre reklámozták a devizahiteleket. De én már akkor is gondoltam, hogy ez Magyarország gazdasági állapotait tekintve nem fog 5 évnél tovább tartani, hogy ilyen kis ráfordítással ekkora vagyonhoz lehet jutni. (Mert erről van szó, ez egyfajta befektetés - a devizahitelesek, amíg még keveset fizettek, az árfolyamnyereségen "kaszáltak").


Ma már az a hitel, ami 50-60 ezer volt 2004-ben, ma már inkább 100, és ehhez jött még a recesszió, tehát a nagyobb munkanélküliség.


Albérletben nem a főbérlő kénye-kedvének vagy kitéve, hanem a szerződésben foglaltaknak. Ha butaságot írtál alá, akkor annak. A bank kénye-kedve, egyoldalú kamatemelése mondjuk 3%-ról 8%-ra, törlesztő felemelése 40 000 ft-tal, az sokkal durvább, mint bármi, amit egy főbérlő veled csinálni fog.

30. Nala63 (válaszként erre: 24. - Sly7105)
2011. dec. 13. 14:12
Így van,és kivagy téve mindennek ez miatt!!
29. Kata 1977 (válaszként erre: 23. - Mzsuka)
2011. dec. 13. 14:12

Szerintem is nagyon jó ötlet ha van lehetőség ki kell használni!

Mi is gondolkozunk rajta de sajnos nem tudunk jól angolul,máshogy meg sehogy és 4 gyereket a lutrira kirángatni.....hát

De nektek sok szerencsét!

28. Mzsuka
2011. dec. 13. 14:11
Mondjuk azért az arányok nem semmik.Míg itthon jó esetben egy minimálbérből éppen kijön az albérlet rezsivel,addig külföldön /mi Finnbe készülünk/ kb 400Euro mindennel együtt és még egy vendégmunkás fizetésének is az ötöde ez csak.
27. Kata 1977 (válaszként erre: 21. - Arianne113)
2011. dec. 13. 14:10

Hát igen így megértem a félelmedet,mert tényleg nagyon nézik a gyerekek érdekeit SZERENCSÉRE!

De biztos meg tudjátok szép apránként csinálni és utána jöhet a baba,hisz még csak 20 éves vagy,de jó neked:-)

Én akkor szültem az első babámat.

26. Kira88
2011. dec. 13. 14:09
Kedves cikkíró, nem akarlak megbántani és nem tisztem ítélkezni sem, de ilyen körülmények közé szülni....nos, az egyszerűen vétek a gyermekeddel szemben...
25. Sly7105 (válaszként erre: 23. - Mzsuka)
2011. dec. 13. 14:09
A külföld nagyon jó választás!!! Lehet vele sokat előre jutni... Mi is gondolkozunk ezen....
24. Sly7105 (válaszként erre: 22. - Nala63)
2011. dec. 13. 14:07
Hát igen. Ennyiből jobb a saját, mert azt teljesen a magadénak érzed, mert így is vagyunk kódolva. Nálunk nem úgy van beállítva ez az albérlet-dolog, mint külföldön, ahol direkt ezért építenek lakásokat/házakat és nem kell érte vagyonokat kifizetni bérleti díjként. Nálunk gyakorlatilag az albérlet egyfajta kényszerhelyzet.
23. Mzsuka
2011. dec. 13. 14:01

Egyetértek az előttem szólókkal. Én sem ítéllek el,de ha ilyen helyzetbe kerülnék,gondolkozás nélkül mennék albérletbe,csak hogy a gyerekem velem maradhasson.

Mi februárban vettünk falun egy kis házat forinthitellel,nem könnyű fizetni. Nem akarjuk megvárni,míg emelkedni fog ennek a részlete is,így most az van tervben,hogy a férjem kimegy külföldre dolgozni tavasszal,3hónap után utánamegyünk.Ott is meg kell húzni majd a nadrágszíjat,de havi 300ezret félre tudunk majd tenni kb és lehet kint leszünk 2-3évet,de akkor visszafizetjük a kölcsönt és sokkal könnyebb lesz.

22. Nala63
2011. dec. 13. 14:00
Teljesen nem tudok egyet érteni mindenkivel,mert hitelt felvenni most, az tényleg a legnagyobb őrültség,de...Ha jól megnézzük egy albérlet díjából ami sokszor 50-60 ezer ft,és akkor még nem mondtam sokat,ki lehet fizetni egy kisebb ház hitelét,és akkor a sajátodét fizeted,nem az ablakon dobod ki a pénzt.Az albérletet is fizetni kell,mert kidobnak,úgyan úgy mint a bank teszi ha nem fizeted a hitelt,tehát mindkettőnél bent a pakliban,hogy utcára kerülsz.Plusz az albérletnél kivagy téve a főbérlő kénye kedvének,az emeléseknek,vagy éppen annak,hogy eladja,aztán kereshetsz másikat.Kaució,első havi bérleti díj stb...Van olyan ügyfelem aki egy év alatt már 3x költözött mert eladták a főbérlők a házat.Nem olyan egyszerű ez az egész sajnos.
21. Arianne113 (válaszként erre: 18. - Kata 1977)
2011. dec. 13. 13:55

Szar a lakás.. apósék igénytelenek és hiába az én részem tiszta, akkor is elvennék a gyereket, legalábbis én ettől tartok.

Két emeletes a lakás apósék vannak a földszinten, mi az első emeleten, ahol van 4 szoba ( az egyik fürdő ) és nincsen megcsinálva rendesen.

Egy szobába vagyunk berendezve, és villanykályás fütés van, ( nem én akartam így, após csinálta így anno ) és apukám szerencsére nagyon ügyes, kőmüves mellett dolgozott és megtanult mindenfélét, szóval ő segít megcsinál mindent. Kályhás fütést szeretnénk, de még nagyon sok munka van, illetve lesz, kifesteni, a másik két szobába a villanyt is be kell köttetni ( vagyis be van csak meg kell csinálni még szerencse hogy após villanyszerelő mester ) a fürdőbe is kádat meg mindent, na ezt megcsinálni hitel nélkül nehéz lesz, de megpróbálom.. szóval sok munka van a lakásban, a lépcsőre is kell korlát mert nincs, meg írtam már, de tényleg attól tartok ha a védőnő meglátja hogy odalennt mivan, lehet hogy költözésre akar minket majd rávenni, bababiztossá kellene tennem a mi részünket teljesen.

20. Kata 1977 (válaszként erre: 19. - Sly7105)
2011. dec. 13. 13:53

Köszi!

Mivel én mikor a nagyim meghalt örököltem egy Pesti szép 2 szobás lakást,de hülye fejemmel nem tudtam megbecsülni.Vagyis mikor jött a 3k baba nagyobbat szettem volna és itt kezdődött minden rossz.Nagyobb lakás egy nagy hitel,aztán nem bírtuk fizetni eladtuk kisebbet vetünk,de az se ment és a végén vidéken kötöttünk ki egy családi házban ami szinté 2 szobás,és még nem is Pesten van és egy rakás hitel van rajta.:-((

19. Sly7105 (válaszként erre: 15. - Kata 1977)
2011. dec. 13. 13:50

Igen, így van. Ha meg hiteled van, akkor meg szinte a jövedelmed nagy részét arra kell kifizetni és alig marad a megélhetésre. Nem tűnik ez nagyszerű dolognak, de ha már benne vagyunk, gondolom mindenki igyekszik megtartani azt, amije van, amit elért.

Nektek is kitartást!!!

18. Kata 1977 (válaszként erre: 14. - Arianne113)
2011. dec. 13. 13:49

Teljesen felelősségtudóan gondolkozol,le a kalappal!

Persze azt mondják sose jön pont jókor a baba hisz a mai világba se a lakás se a munkahely nem biztos pont,mint régen.

De ha lehet akkor az ember úgy vállaljon gyereket mikor azt éri most jöhet.

Azért ahhoz hogy elvegyék,több kell mint a szegénység!!

17. Sly7105 (válaszként erre: 11. - E16fe97baf)
2011. dec. 13. 13:47
Ez így igaz! De mivel az emberek nagy többsége tele van hitelekkel, bizony tudnak fogást találni, méghozzá fájó és gyenge pontokon.
2011. dec. 13. 13:47
Persze a cikk írója tényleg más tészta, nem ítélem el. Ez csak én vagyok, és azért gondolkozom így mert láttam a saját két szememmel mire vezet az ha kölcsön kölcsön hátán van, és a szüleim még ittak is anno sajnos.
15. Kata 1977 (válaszként erre: 13. - Sly7105)
2011. dec. 13. 13:46

MI pont így vagyunk a duplája a hitel mint mikor felvettük,és 4 gyerkőc van,én még a kicsivel itthon.Csak a párom dolgozik és nagyon nehéz!

Amíg bírjuk fizetjük,de ha nem megy akkor inkább albérlet!

De ezen gondolkoztunk,hogy aki albérletben él az kifizeti azt és a többi pénzt élelmiszerre,ruhára vagy épp amire kell költi.

14. Arianne113 (válaszként erre: 12. - Adbefc7882)
2011. dec. 13. 13:45
Én mivel láttam a rossz példát most pl kellene egy új hütő, de arra is inkább gyűjtök, nem veszek fel hitelt semmire. Sajnos bátyám is muja, az is telivan hitelekkel, nekünk most egy közös szobánk van berendezve, tavasszal lesz megcsinálva az emelet fürdő konyha szoba, de eszem ágában sincs hitelt felvenni, pedig van amikor havi 40ből gazdálkodunk. Ezvan. Nem vagyok nagyravágyó, a baba szóba sem jöhet még ha az emelet kész lesz akkor sem nem érdekel ha nem szülök vagy csak harminc évesen, de azt nem akarom hogy a gyerekem hiányt szenvedjen vagy elvegyék. Nem nem élném túl :(
2011. dec. 13. 13:41
Egyébként - mivel így nőttünk fel - teljesen természetes dolog és érzés, hogy mindenki vágyódik a saját otthonra, hogy legyen valamije, ami csak és kizárólag az övé, a TULAJDONA. Amikor hiteleket vettünk fel a lakáskérdés megoldására, kevesen gondolták, hogy majd nagyon megbánjuk. Mi is "saját" jelzáloggal terhelt családi házban lakunk, aminek a hitele duplájára emelkedett. De mi még talpon vagyunk, két gyerekkel és szerencsére van munkahelyünk és a férjem nagyon sokat dolgozik, rengeteget túlórázik a családért, a fennmaradásért. De van a rokonságban olyan, aki már hirdeti a családi házát, vissza akarja fizetni a hiteleit és albérletbe akarnak menni. Hiszen akkor a jövedelmükből "csak" egy bérleti díjat és a rezsit kell fizetni, az összes többit a megélhetésre lehet fordítani.
12. adbefc7882 (válaszként erre: 10. - Arianne113)
2011. dec. 13. 13:39

Én már nem tudok anyámnak segíteni, eddig erőmön felül tettem... Most már mondtam, hogy oldja meg az életét, hiszen heteken belül megszületik a Pici Fiam, nekem már érte kell felelősséget vállalnom, nem anyámért...

Ne érts félre, nem a Te példádból indulok ki, hanem a magaméból.

De hitelt NE vagyen fel, akinek egy csepp esze is van!

2011. dec. 13. 13:39

sajnos ebben az országban a magántulajdonon keresztül próbálnak mindent kicsikarni az emberből...ha nincs semmid nincs rajtad fogás...

albérlet! kamatok és azt sem lehet tudni hogy az ingatlan adóval mi lesz még :(

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook