Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem sütőben készült süti receptet szeretnék kérni. fórum

Nem sütőben készült süti receptet szeretnék kérni. (beszélgetős fórum)

2009. júl. 11. 10:46

Öcsi kedvence


Hozzávalók 4 személyre:

• 1⁄2 l meggybefőtt

• 1⁄2 dl rum v. aroma

• 25 dkg gesztenyemassza

• 2 csomag babapiskóta

• 4 dl tej

• 1 csomag főzés nélküli vaníliapudingpor

• 2 evőkanál kakaópor

• 2 evőkanál kristálycukor

• kevés víz

• 2 dkg vaj

• izlés szerint tejszínhab

A meggybefőttet leszűröm, és összekeverem 1 dl tejjel, adhatunk hozzá kevés rumot, vagy aromát. Egy mély üvegtál aljára babapiskótát rakok, amit előtte gyorsan megmártogatok a tejjel összekevert meggylében. Simára keverek egy vanília ízű főzés nélküli pudingport 3 dl tejjel, pár percig állni hagyom, majd rákenem a piskótára, ezután ráreszelem a gesztenyemasszát, és rárakosgatom a kimagvalt meggybefőttet. Végül az egészet betakarom a rumos tejbe mártogatott piskótával. A kakaóport simára keverem a kristálycukorral, és egy kevés vízzel, majd kevergetve sűrűre főzöm. A tűzről levéve beledobom a vajat, ha a vaj is elolvadt ráöntöm a piskótára. Legalább fél napig hűtőben hűtöm. Tálaláskor meggyszemekkel, tejszínhabbal díszítem a tetejét.

2009. febr. 5. 12:36
2009. febr. 5. 12:35

BÖGRÉS SÜTI 5 PERC ALATT

Hozzávalók:

4 ek liszt,

1 mk sütőpor,

4 ek porcukor,

2 ek kakaópor,

1 tojás,

3 ek tej,

3 ek olaj.


Elkészítés:

1. A hozzávalókat egy nagyobb, mikrózható bögrében, a fenti sorrendben jól összekeverem.

2. Mikróban teljes fokozaton 3 perc alatt megsütöm.

3. Frissen, melegen pl. vaníliasodóval tálalom.


! Csak frissen jó! Ezt az 5 perces sütit szinte 15 percen belül kell bekebelezni, mert amint kihűl kiszárad!:(



Gofri

Hozzávalók:

40 dkg liszt,

1 csomag sütőpor,

3 tojás,

12 dkg sütőmargarin,

1 csomag vaníliás cukor,

12 dkg cukor,

csipet só,

1/2 liter tej,

reszelt citromhéj.



Elkészítés: A liszthez keverjük a sütőport. Hozzáadjuk a tojások sárgáját, a margarint, sót, vaníliás cukrot, cukrot, a 1/2 liter tejet, és a citrom héját. Jól összekeverjük. A tojások fehérjét keményre verjük, és beleforgatjuk a masszába. Azonnal süthetjük a gofrisütőben, kb. 4 perc alatt megsül. Csokipudinggal, lekvárral nagyon finom.



WAFFEL

Hozzávalók:

80 g vaj,

60 g cukor,

1 cs. vaníliás cukor,

3 tojás,

375 ml tej,

300 g liszt,

1/2 csomag sütőpor,

ízlés szerint rum,

porcukor a szóráshoz.


Mindig szobahőmérsékletű alapanyagokkal dolgozzunk, a vaj pedig lehet egészen folyós is!


A vajat a cukorral, a vaníliás cukorral és a tojásokkal habosra keverjük. Ezután a sütőporral elkevert lisztet apránként beleszitáljuk. Fontos, hogy szitáljuk, mert ettől sokkal lazább lesz a kész tészta. Ízlés szerint pici rumot is adhatunk hozzá, vagy rumaromát.


Arra figyeljetek, hogy a palacsinta tésztánál sűrűbb, de a nokedli tésztánál egy picit lágyabb tésztát kell, hogy kapjunk!


Mindig jól előmelegített sütőformát használj!!!!


Még melegen, tálalás előtt megszórjuk porcukorral.

2009. febr. 5. 11:31

Görögdinnye



Hozzávalók:



Piros részhez:

12,5 dkg Ráma

25 dkg darált keksz

10 dkg porcukor

1 piros ételfesték

1 kisüveg kingston rum



Zöld részhez:

12,5 dkg Ráma

25 dkg darált keksz

1 zöld ételfesték

10 dkg porcukor

1 kisüveg kingston rum


A magokhoz kevés tortadara


Elkészítés:

A piros masszából készítünk 6 db egyforma golyót, és a zöld masszát is elosztjuk 6 felé, és ezzel beburkoljuk a piros golyókat. 1 éjszakára hűtőbe tesszük, utána elővesszük és mindegyik dinnyét jó éles késsel 8 felé vágjuk. Érdemes úgy szeletelni, hogy először félbe vágni, utána vágott felével lefelé fordítva darabolni tovább. Ha nem így járunk el, akkor morzsálódik a zöld széle.

Miután felszeltük, mindegyik szelet mindkét oldalát tortadarába nyomkodjuk.

2009. febr. 5. 11:27

Itt is van a Hoxán:Albert keksz rolád

Én csak simán csoki pudinggal szoktam csinálni és így is nagyon fini meg egyszerűbb is.

2009. febr. 5. 11:20
Ha beütöd a google keresőbe,hogy sütés nélküli sütemények kidob neked nagyon sokat.Jó "sütkérezést"!
2009. febr. 5. 11:16

Hűtött süti: [link]

Nekem elveszett a recept de itt megtaláltam.Szerintem ez nagyon finom.

2009. febr. 5. 11:02

Joghurtos szelet

Fél liter natúr joghurtot 6 ek cukorral megmelegítesz, ebből egy kicsit 1 csomag zselatinnal elkeversz, majd hozzákevered a többihez. Ha langyosra kihűlt, hozzáadsz 3 dl tejszínből felvert habot, majd a gyümölcssel rétegesen beleöntöd egy vízzel kiöblített edénybe. Én annyit szoktam csalni, hogy nem felvert habot rakok hozzá, hanem flakonos tejszínhabot.


Nekem ez a két nem sütőben sült süti a kedvencem.

Van még egy "epertorta sütés nélkül" receptem is, érdekel esetleg? Bár arról nem tudok nyilatkozni, mert még nem próbáltam.

4. sesz
2009. febr. 5. 11:00
Szia !Az én gófri receptem a sütömhöz lett adva!Szerintem ez a legjobb és legfinibb és legegyszerübb!! 1.75 csésze liszt,2 teáskanál sütöpor,3 teáskanál cukor,0.5 teáskanál só, 3 felvert tojássárgája,0.33 csésze olaj,1.5 csészetej,3 tojás felvert habja
2009. febr. 5. 10:59

Tiramisu

A szarvasi mascarpone sajt fedelének a belső részén nagyon klassz recept található, én is azt csinálom, annyi különbséggel, hogy nem kevés tejet teszek a kávéhoz, hanem édesítőszeres tejeskávéval csinálom. Nem tudom, hogy az ír-e aromát, de azt se rakok bele soha, mert a gyerekeim nem szeretik az ízét.

2009. febr. 5. 10:59
Teljesen sütés nélküli receptek kellenek esetleg?
2009. febr. 5. 10:52

Az új albérletünkben nem jó a sütő.

Waffel, Gofri receptnek is örülnék.

Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook