Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem sikerül a baba fórum

Nem sikerül a baba (beszélgetős fórum)


2018. máj. 23. 16:01

Sziasztok,


egy egészségügyi magazon újsárgírója vagyok és a segítségeteket szeretném kérni. „Miért nem szülnek a magyar nők?” címmel írok egy cikket, amiben szakemberek mellett érintetteket is meg szeretnék szólaltani. Olyanokat, akik tudatosan nem vállalnak gyereket, és olyanokat is, akik szeretnének, csak eddig még nem jött nekik össze a baba. Az a kérdésem, hogy lenne-e a fórumon olyan bátor jelentkező, aki elmeséné nekem a történetét. A cikkben természetesen teljesen anonim lenne a meegszólalása. Ha valaki jelentkezne, nyuodtan írjon privátban. Előre is köszönöm!!

17. szilvi é.g. (válaszként erre: 16. - Minnie_volks)
2018. máj. 2. 09:22

Szia!


Ne haragudj, elkerülte a figyelmem a kérdésed.

A dokimat imádom. Szombaton csináltuk a tesztet, szrdán már fogadott minket. Akkor voltam az 5. hétben és mi9nden rend volt.

Azóta a 8. héten is voltam. Szépen fejlődött. Jövő héten megyek a 12. genetikai ultrahangra :) már alig várjuk, hogy lássuk.

Remélem mindenki a legjobb úton halad a c felé!

Köszönöm az érdeklődésed és továbbra is követlek benneteket!

16. minnie_volks (válaszként erre: 15. - Szilvi é.g.)
2018. ápr. 15. 16:51
Mi a helyzet? Uh-N mi volt?
15. szilvi é.g. (válaszként erre: 14. - _Lucia_)
2018. márc. 22. 18:08

Szia! Köszönjük! Tegnap az uhn már a kis szive is pulzált,de még ovatosan örülünk.

Ha legalább egy emberben megerősíti a történetünk, h nincs lehetetlen,már örülök.

Még nincs vége a mizériának. 3 hét mulva ujra ultrahang (életem leghosszabb 3 hete lesz),addig a pajzsmirigy miatt endokrinologus. Ma megvolt a vérvétel. Aggaszt a 2 héttel ezelőtti 3.09 tsh.

Az,hogy alkalmanként 10 percért 10ezret fizetek az endokrinologusnak a semmiért egy dolog. De tegnap a nőgyógyászom teljesen kivolt akadva a felelőtlensége miatt.

Kaptam gyorsan sárgatestet. Oda keddre kaptam időpontot.

2018. márc. 19. 14:33
Szia! Gratulalok a pozitiv teszthez es kivanom hogy minden rendben legyen! Megkuzdottetek erte, vartatok sokat es kitartottatoo nem hiaba! :) Koszonom hogy megosztottad velunk erot ad :)
2018. márc. 17. 11:56

Sziasztok!


Olvasgattam a hozzászólásaitokat.

Egy másik csoport tagja voltam egy ideig. Ott leírtam az egész majd' 2 éves mizériánkat a teherbeeséssel kapcsolatban.

Most szeretném veletek is megosztani a kálváriám, hogy sose keseredjetek el és tartsatok ki!

Elsősorban felkerestem egy dokit, hogy milyen hormonvizsgálatot lenne érdemes csináltatni. Legyintett, hogy 6 hónap után miért akarok már most.

Újabb 4 hónap telt el, hiába. Sperma vizsgálat, vérvétel. Megállapították a pajzsmirigy alulműködést. Kaptam gyógyszert. 3 hónap múlva magamtól mentem kontroll vérvételre....a gyógyszer ellenére is tovább romlott a TSH értéke. Az orvosom reakciója: átjárhatósági vizsgálat kell....

szupi, no mindegy...essünk túl rajta. Természetesen semmit nem találtak, minden normális. A konzultáción egyből az inszeminációt javasolta volna (újabb súlyos pénzekért, mert mint tudjuk, semmi nincs ingyen). Akkor felvetettem, hogy nem kellene-e eleinte a hormonjaimat rendbe tenni? Válaszra sem méltatott. Csak a pénz számít.

1,5 év után eljutottunk a jelenlegi dokimhoz (számomra félisten). Ő világított rá az inzulinrezisztenciára.

Újabb vizsgálatok, újabb dokik, újabb hónapok, súlyos pénzek és semmi előrelépés. Egyik doki a 75g terhelést, a másik a saját reggelis terhelést fogadja el. Melyiknek tegyél eleget. A 75g glükóz amúgy is marhaság. Megittam a löttyöt, természetesen ir-t állapítottak meg. Tekintve, hogy nem ettem előtte sem túl sok cukrot, fehérkenyeret, lisztet stb, így az első endokrinológusom semmisnek is tekintette. Annyit mondott, hogy a napi 2 étkezésem helyett, mindegy mit, csak napi 4-5 alkalommal egyek. Más infót nem kaptam. Sport és a kötelező étkezések.

Fél év után kontroll, de a férjemmel megállapodtunk, hogy ajánlás alapján máshoz megyünk. Így eljutottam a jelenlegi endokrinológusomhoz. A 3 hónapos konzultáció (múlt héten volt) azt mondta, hogy fél év múlva kell visszamennem, de nem ad időpontot, mert hamarosan találkozunk és soron kívül kell mennem, ha teherbe esem.

Jelentem! Ma 2 db pozitív teszttel a kezembe keltettem a férjem :) Hétfőn hívhatom az endokrinológusom, hogy igen csak hamar találkozunk ismét.

1 év és 10 hónap után végre babát várunk :) Persze a java még csak most jön...legyen vele minden a legnagyobb rendbe és csak akkor vehetjük biztosra ha hallunk egy erős szívhangot :)addig még óvatosan örülünk.


Csak azért osztottam meg, így bepofátlankodva közétek, hogy sose adjátok fel és lehet butaság, de nálam működött, hogy besokaltam. Rengeteg sírás, csalódás stb...és azt mondtam, hogy nem érdekel tovább. Igenis megittam 1 pohár bort, ha úgy tartotta kedvem. Koccintottam születésnapkor pálinkával és még néha egy cigit is elszívtam.

És hogy őszinte legyek, úgy éreztem, hogy ott és akkor, amikor ez megszületett bennem, hatalmas kő esett le a szívemről. Hogy emiatt, vagy a diéta és a gyógyszer miatt, nem tudom, de a lényeg, hogy meghozta a gyümölcsét :)

2018. márc. 6. 12:33
En mêg dokinal nem voltam, igy nem tudom hogy rendben vannak-e a hormonjaim vagy egyeb baj van-e,de tervezem hogy elmegyek. De ugy latom hogy nem csak mi vagyunk ebben a cipoben,sot ti mar regebb ota varakoztok. :/ Kivanom mindenkinek hogy minel hamarabb bekoszontson a golya :)
2018. márc. 6. 07:01
Sziasztok! Mi már több mint 1 éve próbálkozunk eddig sajnos eredménytelenül a Párommal.. Áprilisban lesz egy laparoszkópos petevezeték-átfújásom és endometriózis-gyanú miatt a méhemet is megnézik műtéti úton.. Esett már valaki at hasonlón? Mert eléggé be vagyok ijedve...
2018. márc. 6. 06:54
Én is teljesen megértekek. Mi lassan 2 éve várunk tesóra. Az első id 3 év volt. Nehéz ez mivel annyira vágyik az ember rá. Ha jönnie kell úgyis fog jönni. Valahogy ebbe kellene kapaszkodni. Igen egy alapos vv nem ártana.
2018. márc. 4. 19:14

Fuu, megértem. Mi négy éve várunk tesóra. Nálunk vszinu korai pf kimerülés is van (Bár az fsh nem annyira nagyon magas)


Pajzsmirigyed, cukoranyagcsered, hormonjaid rendben vannak?

Én inofolicot (illetve inozitot és folsavat), d vitamint, szelént, q10et, macát szedek most. Valami csak használ 😁

2018. márc. 3. 18:23

Szia!

A párodnak szelén, L-arginin, mindkettőtöknek maca kivonat, Neked a méhpempő, halolaj, vitaminok, ásványok minőségi forrásból.Sok sikert!

2018. márc. 3. 16:16

Anne39

Koszonom, bizom benne hamarosan sikerul :)

En is igy voltam a kisfiamnal,hogy amikor mar elengedtem egy idore a temat akkor sikerult :) Csak nyilvan egyszer csak el kell jutni erre a pontra.

Hangoska! Nem ragasztom ra a fiamra a hangulatomat,nem vagyok telejesen ragorcsolve a nap 24 orajaban erre,lefoglal a fiam orok mozgo igazi kis rosszcsont :) illetve a parom es a haztartas is. Csak amikor mar eljon az ido hogy meg kell jonnie akkor tobbet gondolok erre. Es nagyon szeretnenk ha a fiunknak lenne legalabb egy tesoja, az apja es en is egykek vagyunk,tudjuk hogy mennyire rossz "egyedul".

2018. márc. 3. 15:36
Szerintem szeresd a már meglévő gyerekedet, mert ha ezt rá is átragasztod, azt ő is érezni fogja. Márpedig a gyerekek nem hülyék, csak gyerekek. És ezután meg majd csodálkozik a család, hogy a bratyó utálja a tesóját..persze mert anyuci már most jobban izgul érte..
2018. márc. 3. 15:22

Szia!

Nekünk 1èv pròbálkozás után sikerült a 3-dik babánk.

Minden hònapban figyelgettem a jeleket,mire azt mondtam hogy na jò akkor most már kèsz,feladom akkor teszteltem pozitìvat.

Biztos vagyok benne hogy az E vitamin segìtett,mindketten azt szedtük a fèrjemmel.

Kitartás,nektek is jönni fog a baba.🙂

2018. márc. 3. 14:50
Koszonom a biztatast! Szedek d vitamint is, igaz az etkezesem katasztrofa, meg a sporttal is hadilabon allok :( Pediv a lekemnek is nagyon jot tenne. Csak nincs akivel pl eljarjak futni vagy edzeni. Egyedul mev semmi akaraterom nincs hozza. Kisfiam is 1 ev probalkozas utan sikerult. Tudom ennyi ido utan nem kene elkeserednem. Ebben a honapban vagy apeilisban megyek nogyogyaszhoz mindenkeppen,addig meg probalok az etkezesemen valtiztatni,es hatha jon a jo ido es lehet sokat setalni :)
2018. márc. 3. 14:44

fél év után azért még ne keseredj el, szerintem


rendezd az étkezésed, sportolj valamennyit, szedj magzatvédő vitamint, hogy feltöltsd a raktáraid és D-vitamint.


Sok sikert!


Esetleg nőgyógyászati vizsgálaton nézess egy hormonsort magadnak a 3. és 21. napon, abból sokminden kiderül.


És ne tesztelj, csak ha kimarad a vérzésed.

2018. márc. 3. 14:42
férj vizsgálata?
2018. márc. 3. 14:39

Sziasztok!

Junius ota probalkozunk a kistesoval,es nem sikerul :(

Kezdek nagyon elkeseredni. Szerettunk volna kicsi korkulonbseget,kisfiunk 2 eves. Szerinttetek mi lehet a problema? Mar ettem mehpempot ket honapig, e vitamint szedtem, vitaminokat.Elvagyok most egykicsit keseredve, ma kellett volna megjonnie es a teszt negativ. Mult hinaoban kesett 1 hetet de vegul megjott, szoval most kezd rendszertelen lenni a ciklusom szerintem :/

Kerlek irjatok, hogy nektek mi segitett hogy sikeruljon a baba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook