Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem rág a 18 hónapos kisfiam! fórum

Nem rág a 18 hónapos kisfiam! (beszélgetős fórum)


11. massalhangzo (válaszként erre: 10. - Nagynebetti)
2016. aug. 31. 19:14

gondolom, mar mindent megprobaltal, es ha alaposak voltak azok a vizsgalatok az egeszsegevel kapcsolatban, akkor talan erdemes lenne egy gyermekpszichologus tanacsat kikerni. o biztos olyan modszereket ajanlana, amik celravezetoek, nem valtjak ki pont az ellenkezojet vagy nem okoznak kart


biztos tud egy megbizhatot ajanlani a gyerekorvosotok

2016. aug. 31. 18:38
Sziasztok! Remélem, valamelyikőtök olvassa ezt a fórumot még. Az én kisfiam 3,5 éves, semmi szilárdat nem eszik, mindent megeszik amúgy, ha pürésítem. Szilárdot a szájába se vesz, pl. a csoki elől is sírva menekül. Amúgy egészséges, beszél is, valószínűleg pszichés eredetű. Sajnos addig nem mehet át bölcsiből az oviba, amíg nem rág, szóval, abban bízok valaki ír vmi biztatót, elég sok idő eltelt már a hozzászólások óta, lett-e nálatok vmi fejlemény vagy csoda:-). Előre is köszi, lányok
9. 7b353a6a0d (válaszként erre: 8. - Szilani)
2014. máj. 21. 21:38

A Te gyermeked semmit sem rág el?

Az én 22 hósom a kiflit, rántott húst, sült húst, sült krumplit, pufit, sajtot, kekszet elrágja, de gyümölcsöt/főzeléket csak pépesen. Dokink szerint csak azért, mert ezeket a kajákat utálja, amiben annyira nem hiszek, mert kanállal, pépesen meg megeszi.

Mi jártunk vele anno Dévényeshez, aki masszírozta az arcizmait is, ennek ellenére nem tökéletes a rágás. És az én kisfiam nem is beszél, ami szintén lehet gyenge arcizom miatt.

2014. máj. 15. 14:19
Elég régi topic, de érdekelne, hogyan oldódott meg a problémátok Judit! Ugyanebben a cipőben járunk :-(
2009. jún. 16. 11:31

Kedves Reni!


Írtam privit, e-mailt (ami visszajött) így csak remélem, hogy megkaptad. Ha van kedved és időd, akkor írj nekem a juditeszoli@fibermail.hu címre.


Üdv,



Judit

2009. jún. 15. 12:30

Kedves Judit!

Én nem akarlak megijeszteni,de én egy olyan kisfiú anyukája vagyok, aki 3és fél éves és nem rág annak ellenére hogy minden foga meg van.

Semmit nem ér ha van fog és a rágó izmok gyengék.

a te történeted ugyanaz mint a miénk,leírtad a tükörképét.

Az orvosok védőnök ugyanezt mondták,"majd kinövi lusta"stb.

Én nem bírtam tovább felvettem a Budapesti korai fejlesztővel a kapcsolatot.Kiderült hogy az összes rágóizom le van tapadva,és gyengék ezért öklendezik és ezért hány.

Most a Dévény módszert alkalmazzák nála,de mostanra már megszokta a pépes ételeket.

Elörébb jutottunk,nem öklendezik,harapja a túrórudit bár még nem rágja meg.

További kezelésekre járunk,és tanítják rágni.

Remélem tudtam segiteni,vedd fel a Dévényesekkel a kapcsolatot,nézzék meg hogy mi van a gyerek rágóizmával.Hidd el van megoldás.

Reni

2009. máj. 23. 11:47
.....most olvasom hogy jön 4 foga.Mikor a lányomnak épp jött valamelyik foga nem hogy rágni nem volt hajlandó,hanem csak a szopi 3-4 napig és nem evett egyáltalán.Mi se rágunk ha fáj a szánk!!!!!!
2009. máj. 23. 11:44
Szia! Az én lányom most 20 hónapos.És mondani kell neki hogy rágjon.A penne tésztát eddig egészbe is képes volt lenyelni.Most próbálja rágni de mondogatni kell neki.Akkor próbálkozik .
3. ZSU1980 (válaszként erre: 1. - 27judit)
2009. ápr. 20. 14:18

Szia!

Nekem 19 hós lessz a kisfiam 1-én.Neki már 16 foga kinnt van,viszont még mindíg van pár étel amit rágás nélkül akar megenni!Úgy vettem észre hogy mikor fogzik,akkor nem akar rágni.

Lehet fáj neki hogy jön a foga,és nem mer harapni.Nekünk egyszerre jött ki 4 fog pár hónapja,és akkor ő sem nagyon akart még harapni sem.Most már egyre ügyesebb!

Fel a fejjel,majd megtanulja!!!De szerintem addig ne erőltesd neki,mert ha kihánja akkor elmegy a kedve az evéstől.

Kitartás!Ne csüggedj!

Üdv

Zsu

2009. ápr. 20. 14:15
Én régen indítottam egy fórumot a tudásbázisban,hogy a 16 hónapos fiam nem eszi meg a darabos ételeket...keress rá,ha gondolod,de magától megoldódott a problémám,csak kis idő és sok türelem kellett hozzá!
2009. ápr. 20. 14:12

Sziasztok!



A 18 hónapos kisfiam egyszerűen nem hajlandó rágni, sem harapni. A kezébe adott ételeket csak nyalogtaja, vagy jobb esetben csak bedugja a szájába, de az ajkait még véeletlenül sem zárja rá. A darabos ételeket csak nyeli, illetve csak nyelné, mert néha nem jön össze, és az addig megevett kaját képes kihányni. Foga még csak 8 van, most jön a 4 rágó.

Egyébként minden tekintetben nagyon jól fejlődő gyerek, csak e téren van baj.

A gyerekorvos, védőnő szerint csak lusta, semmi baja nincs.

De szerintem nem normális, ha egy gyerek ennyi idősen még nem rág, nem harap, nem kap a kaja után, ha lát valami finomat.


JÁRT MÁR VALAKI HASONLÓ CIPŐBEN? TUD VALAKIT, AKINEK UGYANILYEN PROBLÉMÁJA VAN/VOLT?


KELLENE VALAMI SEGÍTSÉG, VAGY CSAK NÉHÁNY EMBER HOZZÁSZÓLÁSA, AKIK EZEN MÁR TÚLESTEK, MERT ÉN MÁR NAGYON EL VAGYOK KESERDVE.


ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM A HOZZÁSZÓLÁSOKAT.



Üdv,



Judit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook