Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem olyan régen kaptunk japánból egy "green tea CASTELLA"-t. Nincs hozzá semmilyen leírás és nem tudom elkészíteni. Tud valaki segíteni? fórum

Nem olyan régen kaptunk japánból egy "green tea CASTELLA"-t. Nincs hozzá semmilyen leírás és nem tudom elkészíteni. Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 21. 11:06

Hű, ez nagyon érdekes, csak hát nem tudom elkészítjük e....

Én azt hittem tea.

2012. aug. 20. 11:39

Itt van egy recept is,most találtam.A fordítása kissé nehézkes.


Hozzávalók:


5 nagy tojás

150 g kristálycukor

200 g minden célra alkalmas liszt

1/2 evőkanál. zöld tea por

100 ml-es teljes tej, szobahőmérsékleten

4 evőkanál méz

3 evőkanál repceolaj



Módszer:


1. Grease a tér serpenyőben sütés spray. Vágja ki a pergamenre a méret a serpenyőben az alján a serpenyőben, és helyezzük a serpenyőbe, permetezze a sütés szórással is. Melegítsük elő a sütőt 350 fokú F, és tegyük a rack közepén a sütő.

2. Mix tojás és cukor egy stand-ban keverőben körülbelül 5 percig, vagy amíg tészta képez szalag amikor a huzal ostor fel van emelve, a szín nem lehet világos sárga.

3. Keverjük össze a lisztet és a zöld tea por. A mixer futó közepes sebességű, öntsük a liszt keveréket a tészta lassan. Ezután adjuk hozzá a tejet, keverjük jól. Majd adjuk hozzá a mézet, és keverjük ismét jól. Végül adjuk hozzá az olajat, és ellenőrizze, hogy be van építve a tésztát alaposan.

4. Öntsük a tésztát az előkészített serpenyőbe. Tegyük a sütőbe, és süssük 10 percig 350 fokú F. követően, alacsonyabb a hőmérséklet 325 fok F és süssük 35 percig, vagy amíg a sütemény teszter jön ki tiszta.

5. Távolítsuk el a serpenyőben, amint kész. Helyezzük a hűtés rack és amikor ez nem túl forró kezelni (még meleg), pakolás műanyag borítót, és tedd a hűtőbe legalább néhány órát. Majd vegye ki és hagyja szobahőmérsékleten egy éjszakán át csomagolva. Hagyd a következő napon.

2012. aug. 20. 11:21

Akkor lehet ilyen lesz : [link]


ezt csak meg kell enni,pár szeletke süti van benne.


ha a port kaptátok volna ,akkor azt el kellett volna még készíteni.

2012. aug. 20. 11:17
ez nem por. Szép dobozban van, meg egy nem átlátszó érdekes tasakban. És nem bontottuk még ki, mert olyan érdekes állaga van. De nem por.
2012. aug. 20. 11:10
a port kaptad?
2012. aug. 20. 11:07
Nem olyan régen kaptunk japánból egy "green tea CASTELLA"-t. Nincs hozzá semmilyen leírás és nem tudom elkészíteni. Segítsen valaki ha tud!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook