Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem múló húgyúti gyulladás fórum

Nem múló húgyúti gyulladás (beszélgetős fórum)


18. primosten (válaszként erre: 17. - Eszti03)
2021. jan. 29. 16:12

Szia! Nekem is hasonló tüneteim vannak, nekem holyagfajdalom, illetve kismedencei fájdalom. Decemberben én is igy voltam, hólyag hurutra kezeltek utána lett egy petefeszekgyulladasom, arra is antibiotikumot szedtem. 3 hétig voltam jól, a sex megint kihozta, eléggé el vagyok keseredve.

A monuralt milyen gyakran szeded?

2020. jan. 30. 21:21

Ezüst kolloidról már hallottam jókat, tervezem is hogy kipróbálom, köszi a tippet! :)


Közbe kiderült,hogy sajnos nem csak hugyuti gyulladásom van, hanem kismedence is, egyelőre várom az eredményeket :(

2020. jan. 29. 09:41
Szia! Hátha segít....Az köztudott, hogy az antibiotikum nem minden baktériumra hat, viszont tönkre teszi a hüvelyflórát, bélflórát stb. Azonban van egy ősidők óta ismert, de napjainkban kevésbé használt megoldás. Ez az ezüst a folyadékban. Neve: ezüstkolloid. Több mint 650 vírusra és baktériumra hatásos /keress rá/. Lehet kapni több gyártótól is. Mi a Drjuice Co-t használjuk. Javaslom, ne csak szájon át hasznàld, hanem az intim területet spricceld be helyileg vele. Influenza ellen is jó, talán még a korona vírusra is. Az immunrendszer felerősítésére kell törekedni. Hasznàlj kender CBD olajat, melyet helyileg is alkalmazhatsz. Az igazi immunturbo a katonai Vetom probiotikum. Ez is kapható Mországon. Remélem tudtam segíteni!
2020. jan. 28. 18:01
Még egy kérdést, ha magengedsz, az antibiotukumoktól neked volt valamiyen panaszod, mellékhatás miatt?
2020. jan. 28. 17:57

szia! én megértelek, de ez nem biztos hogy most vigasztal:( Háromszor küszködtem hasonlóval az utóbbi években, egyszer volt annyira durva, mint neked, hogy sürgősen kellett dokihoz mennem, és fájdalomcsill is kellett. A másik két eset tűrhető volt, antibiotikumra elmúlt (lekopogom!!!) A hasi - kismedence uh szeptemberben negativ volt, mot megyek februárban megint. Ami engem is idegesit nagyon, hogy mitől jön elő fél évente, mikor ugyanúgy vigyázok azokra, amit mondasz te is. Mondjuk én az étkezésemet még nem fogtam ennyire vissza, de alapból próbálok egészségesen étkezni, kivéve a kávé, amit szeretek, napi 1-2 hosszú.

Igazság szerint sajnos amióta a mostani párom van, azóta jött ez elő, nem biztos hogy van összefüggés, de valahogy amikor kicsit fáj a sex, vagy 'erősebb' vagy fáradtabban megyek bele, akkor utána jött ki, de nem minden ilyen esetben szerencsére. Ő is odafigyel, nem hibáztatom. Tavaly télen szedtem én is tőzegáfonya tabit, most is elkezdtem, ki fogom próbálni a többi dolgot is amit itt olvastam. Kivánok neked gyógyulást, remélem megtalálják mi a gond.

2020. jan. 28. 07:28
Hasonló helyzetben volt az unokahúgom, akinek végül az évfolyamtársa orvosprofesszor apja azt mondta: Urell (ez egy tőzegáfonya-kivonat)! Amíg el nem múlik. Vény nélkül kapható, jó drága sajnos, ha jól tudom, neki 3 doboznyi tabletta után szűntek meg végleg a panaszai.
2020. jan. 24. 13:26
Nekem az Urzinol használt. Vény nélkül kapható. Próba szerencse.
2020. jan. 23. 20:06

Köszönöm a hozzászólásokat, minden tanácsot szívesen fogadok!


Használok hüvelyi probiotikumot, habár nem állandóan (túlkezelni se jó), Gynoflort korábban, most Lactinellet szoktam (az nem csak egyféle bacitörzset tartalmaz). Az urológus még a Vitagyn C-t javasolta.


D-mannózt egy hónapig szedtem minden nap, megelőzésre is, mikor előjött dupla adagot,de nem hozott változást.


Az étkezésem teljesen átalakítottam, hónapok óta, semmi édesség, minimális cukor, semmi tejtermék,alkohol, sok zöldség,fehér húsok stb.


Probiotikumot is szedek (most épp Floraliv-t).


Igen, én nagyon odafigyelek higiéniára (de azért határokkal, tehát tudom hogy a túlzott intim mosás se jó).


Megfogadtam, hogy nem hagyom annyiba és mindent megteszek ami tőlem telik!!


Közben felhívtam egy urológust, aki most fogadott a kórházban (rendes volt), azt mondta ez a baktérium nem magas csíraszámban volt a vizeletben (10^3) és ennek a két antibionak ki kell pucolnia. Csináltassak még egy vizelettenyésztést.

Újabb antibiot nem írt fel, Flector port írt ami gyulladáscsökkentő, azt mondta lehet a gyulladás még nem múlt el.

Csak nem tudom ez normális -e hogy 3 hét alatt nem múlik..?

Ő is mondta hogy nézessem meg magam nőgyógyásszal is. Oda hétfőn megyek.

2020. jan. 23. 19:03

Szia! Először is,nagyon sajnállak,mert az írásodból kiderül,hogy nem vagy felelőtlen,orvoshoz jársz,odafigyelsz.

Sok mindent írtál,amiket javasoltam volna én is,pl, a D-mannózt,ami pedig csodaszer,nagy kár,hogy nem használt. :(

esetleg sós,gyógynövényes ülőfürdőket próbálj ki,koffeint,fűszeres ételeket kerüld. Ami esetleg még segíthet az a vénusz csepp.Bár elsődleges célja a menstruáció szabályozása,viszont a benne lévő gyógynövények,szintén hatásosak a húgyútra. Reggel,este 20-20 csepp. Jó egészséget!

9. 80ASIQ (válaszként erre: 6. - Eszti03)
2020. jan. 23. 18:45
Sajnos, hogy a tőzegáfonya sem mulasztja el véglegesen a bajt, de mégis ragaszkodik hozzá az illető, mégpedig a folyadékos változathoz. Emellett meg súlyosabb esetben valami antibiotikumot szokott szedni aminek sajnos nem jut eszembe a neve. A medveszőlőlevelet jegyeztem.
2020. jan. 23. 17:20
Hüvelyflóra helyreállitó probiotikum esetleg?
7. Zs1204 (válaszként erre: 6. - Eszti03)
2020. jan. 23. 16:06
Hát akkor más ötletem nincs.Sajnálom :(
2020. jan. 23. 15:59
Szedek tőzegáfonyát,folyamatosan, több félét is kipróbáltam már, de ugyanúgy előjött és most nem múlik :(
2020. jan. 23. 15:55
Szia!Nekem is folyamatosan ilyen gondjaim voltak,de mint az előttem szóló is írta a tőzegáfonya ami nekem bevált.Én folyamatosan használom 90 dbost szoktam venni.Esetleg próbáld ki.
4. beYOUtiful (válaszként erre: 1. - Eszti03)
2020. jan. 23. 15:31

Medveszőlőlevél. Èn főzöm kb. 10 percig, aztán iszom. Nagyon nem finom, de nagyon hatásos. Nem ihatod csak pár napig és csak évente 3 kúra lehetséges.

Jobbulást!

2020. jan. 23. 14:18
2020. jan. 23. 14:09
Mit tud egy laikus mondani, ha maga az orvos sem tud megnyugtató módon segíteni? Van ismerősöm akinek állandóan visszatérnek hasonló panaszai. Tőzegáfonya levet szokott fogyasztani. Nem olcsó, 1000 Ft egy üveggel, a DM-ben lehet kapni, amikor lehet... Azt most nem tudom megmondani, hogy 3 dl-es vagy fél literes.
2020. jan. 23. 12:54

Sziasztok!

Kétségbeesetten fordulok tanácsért!

28 éves lány vagyok és visszatérő húgyúti problémától szenvedek.

3 hónap alatt harmadszorra jött elő, havonta.

Új párom van, első együttlétünk után jött elő először.

Első két alkalommal a sürgősségire kellett menni, Monural port kaptam (2 dózist), ez elmulasztotta,bár a gyakori pisilés megmaradt.

A harmadik alkalommal (január elején) már nem volt olyan erős a fájdalom, először megpróbáltam otthon kezelni magam, nem múlt el, elmentem vizelettenyésztésre (ÁNTSZ-be), ahol kijött a klebsiella aerogenes baktérium.

Még a tenyésztés eredmény előtt elmentem nőgyógyászhoz, ő felírt Tarivid-Richter antibiotikumot, nem hatott. (csak rámnézett, nem vett mintát..).

A tenyésztés után célzottan Nolicin antibiotikumot kaptam (amire a labor alapján reagálna a baktérium), beszedtem, de nem múlt el,nem enyhült továbbra sem!

Voltam STD vizsgálaton, negatív lett a nemi betegséget okozó baktériumokra.

Párom is volt vér és vizelet vizsgálaton, negatív lett neki. (Mióta nem múlik a panaszom, nem voltunk együtt.)


A tüneteim: alhasi nyomás, szeméremcsontra kisugárzó fájdalom,néha bizsergés, pisilés után belefájdul (nem ég, nem csíp). Már nincs állandó pisilési ingerem, de pisilési után pár percig még érzek pisilési ingert, alhasi nyomásra is van pisilési ingerem.

Illetve állandó hüvelynedvességet érzek (nem fáj, nem viszket, nincs rossz szaga, színe).

Korábban gyakran volt visszatérő hüvelygyulladásom (elvileg gomba),sokszor kezeltek vele, de nem eszek cukrosat, tejterméket, már egy ideje ez nem tért vissza.Tehát ez most más jellegű hüvelyi dolog, mint régebben.

Voltam urológusnál, szerinte a hüvelyből került át a fertőzés, ő is a Nolicint mondta, hogy szedjem be, de mégsem hatott!

A harmadik húgyúti panasz előtt voltam citológia vizsgálaton,az eredmény nem jelzett kóros hámelváltozást, viszont jelzett gyulladást, reaktív hámelváltozással. Jövő héten megyek egy új nőgyógyászhoz, tenyésztéses mintavételt kérni.

Ultrahangon rendben volt minden, az urológus azt mondta, ha visszatér a probléma akkor menjek hólyagtükrözésre.

Amit használok: Uro vaxom (több mint 1 hónapja), tőzegáfonya kapszula, Bükki Gyuri bácsi teái (apróbojtorján-cickafark keverék + kamilla), rengeteg C- és D-vitamin, grapefruitmagcsepp, próbáltam D-mannózt is. Ezeknek se érzem a hatását.

Napi 2-3 liter folyadékot iszom, szex előtt/után mindig mosakodtunk, pisiltünk mindketten. (az együttléteket élvezzük, nem szokott fájni, nincs ilyen jellegű gond).

Higiéniára odafigyelek, pamut bugyit hordok, nem tangát, 60 fokon mosom őket (teafa cseppekkel). Wc használatra is odafigyelek, előtte-utána kézmosás, nem ülök rá, rendes irányba törlöm, nagy dolog után mosdás stb..

Szóval szinte minden ilyen praktikát betartok.

Próbálok nagyon pozitív lenni, de lassan 3 hete tart, és aggasztó hogy a célzott erős antibiotikum se hatott,ahogy az alternatív, természetesebb megoldások sem. És nem tudom, ha a célzott gyógyszer nem használ, akkor mit lehetne még tennem ezeken kívül? Olvastam sok egyéb húgyúti bajokra jó kapszulát, de nem tudom használnának-e , ha még az antibiotikum se..


A doki szerint nem a páromtól kapom el, hanem magamat fertőzöm be, a szex csak a "katalizátor".


Várok minden ötletet, tanácsot, mert nagyon elkeserít a helyzet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook