Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem minden hónapban van peteérésem, ezáltal 24-58 naposig terjed a ciklusom. Meghozza az orvos gyógyszerrel. Egyből kaphatok Clostit? fórum

Nem minden hónapban van peteérésem, ezáltal 24-58 naposig terjed a ciklusom. Meghozza az orvos gyógyszerrel. Egyből kaphatok Clostit? (tudásbázis kérdés)


16. Dina68 (válaszként erre: 14. - Nyúl81)
2011. máj. 29. 09:24
Én is szedtem vagy 5hónapig,volt Choragonnal tüszőrepesztés is,de hiába.Itt feladtam,spontán jött össze a baba.
2011. máj. 24. 21:10
Onnan, hogy volt peteérés, csak nem volt elég sárgatest vagymi és felszivódott a pete.Azt mondta a doki, hogy ez meghozza, és hátha elég ennyi löket, hogy helyre álljak, mert a pros. szintem nulla.Ez lehet, hogy elég lesz, hogy köv.hóapban legyen rendes ciklus.Aztán ha nem akkor augusztusban closti.Mondtam nkei, hogy ha most megjön adja egyből, de nem akarja, inkább gyógyszer nélkül azt mondta, de ha nem megy akkor marad az, csak már nagyon türelmetlen vagyok. Jobban örültem volna ha most adja a clostit. De végülis augusztus sem a világ vége, csak hát azért még messze van meg az se biztos, hogy akkor összejön.
2011. máj. 24. 21:04

Honnan tudja, hogy átjárható vagy? Duphastontól megjön a mensid. Nekem 3 cikluson át kellett szedni, utána írtak fel 5 napon át napi 1/2 clostit. Ami semmit sem ért. A teherbeeséskor napi 2 clostit szedtem.

Sok sikert Nektek! Aztán majd írj, hogy alakul a dolog!

2011. máj. 24. 20:46
átjárhatóság rendben, 10 napig 2szem duphaston, után várni a csodát, ha megjön és esetleg utána is megjön magától akkor lehet próbálkozi, ha nem jön össze sem a mensi sem a baba 2 hónapra a duphaston után akkor irja fel a clostit.
2011. máj. 23. 21:11

Okés.Majd jelentkezem holnap mit mondott.

Igen szeretnénk,igazából január ota nem szedek gyogyszert és ahogy abbahagytam felborult minden.

2 éve van ez a bajom mint utolag kiderült, csak ugye a foggátló lefagyasztotta a petefészket és nem jelentkeztek a tünetek.

Nem mondta ki a doki konkrétan, hogy pco, csak a szokásos gyogyszereket emlegette amiket itt is meg máshol is olvasok, hogy azzal kezelik a pco betegeket.

Igazából azt mondta, hogy nme lehet komoly a baj hisz én szültem már.Van már egy gyerkőc, ő első hónapban összejött, viszont előtte 3 évvel is volt egy terhességem, sajon nem maradt meg, de őisolyan 2,5 év védekezés nélkül sikerült csak. Ughogy érdekes, hogy szültem és mégis ez a bajom.

már nagyon vároma holnapot mit mond.

11. Nyúl81 (válaszként erre: 10. - Bf91284513)
2011. máj. 23. 16:43

Én is pco-s vagyok. Semmi pco-ra jellemző tünetem nem volt a rendszertelen cikluson kívül. És ott voltak a gyöngysor szerűen elhelyezkedő ciszták, ami tipikus pco-s tünet. Babát szeretnétek? Nekünk 2 év próbálkozás után sikerült, épp most vagyok 15 hetes kismami :-) Nekem a Closti segített végül.

Kíváncsi vagyok,hogy mit mond a doki. Majd írj!

10. bf91284513 (válaszként erre: 9. - Nyúl81)
2011. máj. 23. 14:38

Nem mondta a doki.Én is itthon agyaltam és arra jutottam, hogy tuti az vagyok, beirtam itt egy pco forumba ahol jól lehurrogtak, ugyhogy nem tudtam meg szinte semmit.

Két barátnőm is ugyan ilyen problémával küzd és nekik pco van, ezért is irtam ide a hoxás pco forumra, de mondom jól le lettem hurrogva. Azt mondták, hogy nincs nekem semmi bajom, kapok gyogyszert, majd meghozza azt csókolom. Ennyi, éshogy nem vagyok pco gyanus sem. Gondolom összeszokott kis csapat van ott és kilökik az ujakat.

Na mindegy.

Holnap megyek3ra dokihoz, nagyon várom már mit mond.

9. Nyúl81 (válaszként erre: 1. - Bf91284513)
2011. máj. 23. 12:36

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem PCO-s vagy. Nem mondta a doki? Egyből nem írnak fel Clostit. Ha már ilyen hosszú a ciklusod, akkor szerintem Duphastont vagy Norculut-ot ír fel a doki, ez meghozza a mensidet.

Úgy tudom, hogy Clostit csak akkor írnak fel, ha már volt átjárhatósági vizsg., legalábbis a normális dokik addig nem írják fel. És Closti mellett peteérés környékén folyamatosan járni kell uh-ra. Nagyon könnyű vele túlstimulálni a szervezetet, és abból lehetnek a ciszták.

8. EsztyMorgan (válaszként erre: 7. - EsztyMorgan)
2011. máj. 23. 12:35
tiszta=ciszta.. ;D
7. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - Bf91284513)
2011. máj. 23. 12:32
Ha valóban tisztáid vannak, akkor nem is igen kaphatsz elvileg Clostit, mert emelett a gyógyszer mellett nagy az esélye, hogy cisztás leszel. Vagyis több érett petéd lesz, de nem repednek meg a tüszők, és ciszta lesz belőle.
2011. máj. 23. 12:25
meg van vastagodva a méhfal attól hogy nem jön meg és a petékből valószinűleg cisztáim lettek mert fehér gyöngyök látszottak az uh-on.
5. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Bf91284513)
2011. máj. 23. 12:23
De ha meg magától nem jön meg... akkor nem megoldás, hogy gyógyszert ad csak az orvos, és attól megjön. Ráadásul a Closti nem "egyszerűen" csak peteérést segít elő, komoly mellékhatásai lehetnek, bár ez egyénfüggő, és vékonyítja a nyálkahártyát, ergo.. ha sikerül a baba, akkor kicsit jobban oda kell figyelni, és hát az ikerterhesség esélye is sokkal nagyobb.
4. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Bf91284513)
2011. máj. 23. 12:19
Elvileg ha megjön, akkor x. napon elkezdheted szerintem..
2011. máj. 23. 12:18
csak mert magától sose jön meg:(
2011. máj. 23. 12:18

Az egybőlt ugy értem, hogy honlap megyek dokihoz, felirja a meghozót, beveszem, 2 napon belül megjön és az 5. napon kezdhetem a clostit, agy várni kell az első olyan ciklusig amikor magától jön?

Holnap megyek dokihoz, el fog mindent mondani, csak szeretném tudni mire számitsak, mert ma vagyok az 58 napos és még mindig semmi.

2011. máj. 23. 12:16
Nem minden hónapban van peteérésem, ezáltal 24-58naposig terjed a ciklusom. Meghozza az orvos gyógyszerrel.Egyből kaphatok Clostit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook