Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem minden citrom héja fogyasztható? fórum

Nem minden citrom héja fogyasztható? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 25. 08:00
linket..
2010. febr. 25. 07:41

" Gyümölcsökről és zöldségekről a szennyeződések és felületi vegyszermaradványok eltávolítására. "

szódabikarbónával mossuk le egy infó szerint.

zöldabc - s oldalon találtam.

( nem másolom be a limket, szertnék még tag maradni )

2009. nov. 30. 23:27

Lehet vecci bio citromot is. M.o.-on a sparban szokott előfordulni. Amelyiknek csak a héját hasznlod, annak az imént említett fagyaszásos módszerrel lehet eltenni a héját.

Meg lehet kandítozottat is venni szerintem, ill. citrom vagy citromos olívaolajat is lehet sok mindenhez használni (pl citromos muffin isteni vele).

2009. nov. 30. 22:25
Nekem van egy citromfám,télen az ünnepekre érik mindig.30db van átlagosan rajta.Leszedem,lereszelem a héját és beteszem a fagyasztóba.A levét kifacsarom az meg a jégkockatartóba megy.
2008. jún. 25. 14:44

A vegyszer érződik, a narancson, banánon. Többször halottam ( a héten is) rádióban, sajnos DDT-vel (matadorként ismert)permetezik őket. Mi nem is eszünk, banánt ,narancsot. A citrom héját sem lehet mindet használni.

Kezembe egy címke a spanyol citromról.E904 és E917 mesterséges viasszal kezelve. Thiabendazollal, Ortphenylphenollal, Imazilillel kezelve. A HÉJ NEM ALKALMAS FOGYASZTÁSRA. Hát ez kicsit sok, és rosszul is hangzik.Alig találsz olyan citromot aminek a héját használhatod.

Igen, védekezni kell, de vannak környeztbarát vegyszerek is.

Annyi mindnenre kellene figyelnünk.És , ha meg is tesszük az sem biztos védelem.

2008. máj. 7. 23:19

Pedig nagyon finom a sütikbe, pl az almásban, más vajas tésztákban. Ha kapok olyan citromot aminek használható a héja, kis üvegben , cukorral keverve a reszelék hűtőben sokáig tárolható, mindig kéznél van.

Három féle vegyszert is felsorolnak amivel kezelték, meg viasszal. Nagyon kell vigyázni vele.Alaposan meg kellmosni, akkor is , ha csak a levét használjuk.

2008. máj. 3. 21:03
Messzirol erzem, ha valamiben citromhej van, nem tudom megenni. Csak a levet hasznalom.
2008. máj. 3. 20:58
Figyelmetekbe ajánlom az "El szoktátok olvasni a hálós narancson lévő kis cédulát?" című Fórumot !
4. 533bb4d1fe (válaszként erre: 2. - Abe24d45e1)
2008. máj. 3. 20:42
Pedig isteni finom aromája van,egyes sütikbe nélkülözhetetlen.
2008. máj. 3. 20:34

A citrom héját komoly vegyszerekkel permetezik, hogy mire ideér ne rohadjon el. Mindig alaposan kefével, stb mossátok le! Utána fogyasztható.


( Pl reszelve egy sütiben...)

2008. máj. 3. 20:20
Nem tudtam,de amugy sem szoktuk fogyasztani a hejat!
2008. máj. 3. 20:09
Tudod, hogy nem minden citrom héja fogyasztható?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook