Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem mindegy ki és hogyan... fórum

Nem mindegy ki és hogyan... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem mindegy ki és hogyan...

2019. júl. 16. 18:45
Mexikóban az orvos is plasztikai műtétre szorult volna egy ilyen mocsok tett után. Vagy nyerne egy letöltendő börtönbüntetést és ott plasztikáznák ki a fejét. Persze ott nem is divat kiszolgáltatott szülő nőkkel erőszakoskodni mert az orvosok is tudják, hogy csúnyán megjárhatják. Az anyósom majdnem meghalt a 3. szülése után (császár volt) mert aki műtötte, benn "felejtett" valamit ami miatt elindult egy fertőzés. Az "csak" műhiba volt, az apósom mégis péppé verte volna ha tragédia történik és ezt közölte is az illetővel. Szerencsére nem történt tragédia , mert az anyósomat újra megműtötték és eltávolították a fertőzés okát. Szóval el lehet képzelni mit csinálna egy ottani átlagos apa ha egy hentes (ne nevezzük orvosnak) eltörné a felesége bordáit. Ott ennek van hagyománya, nem a "kussolokmertbeperelelvesztemamunkám" besz@riságnak.
2008. okt. 14. 10:56
Az a baj hogy nem nagyon tudsz lépni kéz kezet mos de nagyon:(
2008. okt. 3. 23:18
Te úristen! Ez ez lépni kellene ez ügyben én úgy érzem...Ha Edinával megcsinálták, akkor tuti mással is mert éppen szül a mittomén macskája? Ez eszméletlen.. ROHADJON MEG A Kö**** doki......
23. 279430c980 (válaszként erre: 22. - Banyuska81)
2008. szept. 18. 19:52
Nagyon sajnálom a te történetedet is. Remélem azért lelkileg egy kicsit könnyebb már neked és az idő szép lassan begyógyítja a sebeket. Bár tudom ezt sosem lehet elfelejteni, de nagyon szorítok érted, hogy mihamarabb egy édes egészséges kisbaba legyen a karjaidba. Egyébként Edina jól van és a kisfia is. Hála az égnek nem lett komolyabb bajuk és következmények nélkül megúszták a sztorit..
2008. szept. 16. 23:34
Sajnos nekem is Edinához hasonló történetem van de az enyém rossz véget ért. az egészséges kisfiam 1 naposan itthagyott minket. Remélem velük minden renben.sajnos nem egy ilyen orvos van. azóta 2 hónap telt el,de még mindíg tisztán emlékszem az indok ha nem igy csinálja mind a ketten meghalunk.szörnyű volt.
21. juzo26
2008. szept. 3. 11:23
Sajnálom a történteket. Nekem az első szülésemnél nem volt ilyen tapasztalatom, de nálunk a baba élete volt a tét. Lassult a frekije. Nem volt fogadott orvosom, ügyeletesnél szültem. Nem érdekelt, hogy fáj-e, repedek-e. A babának ne legyen semmi baja. Ez volt a fontos. Az a szörnyű, hogy ezt egy olyan orvos is megcsinálhatja akit a terhességed idején pénzelsz.
2008. szept. 2. 14:46

Nagyon sajnálom,amit Veled műveltek!


Eyre többet hallom,hogy itt is csak így "nyomkodják" ki a bébiket,már elnézést a kifejezésért...


Ha velünk történt volna,szerintem már hordanám a húslevest a börtönbe a páromnak...:(


Remélem Edina jól van!

19. e7d58500d8 (válaszként erre: 18. - Diagonalt)
2008. szept. 1. 19:56
Köszönöm szépen!
18. diagonalt (válaszként erre: 6. - E7d58500d8)
2008. szept. 1. 16:56
A hideg kirázott.Nagyon komoly!Gratula,h végigcsináltátok.
2008. szept. 1. 16:51

Nah ezért nem választottam orvost.

Fel a fejjel kedves Edina!Remélem majd idővel javul a dolog,és mersz vállalkozni egy második babára.

2008. aug. 29. 18:04

Remélem minden rendben van és felépült a mamika.

27 hetes vagyok és bízom benne hogy nem ilyen dokit fogadtam. De ez csak majd a jeles napon derül ki. Rettenetes amit leírtál, még most se fogtam fel.......

Ha kérhetem priviben légyszi küldd el a helyet és nevet, megköszönném, megnyugtatásként.

További szép babázást kívánok.

2008. aug. 29. 17:58
Az ilyen orvost fel kell jelenteni! Az a minimum, hogy tiltsák már el a praktizálástól! Az ilyen nem ember, szülésznek nem való!
2008. aug. 29. 08:52

Borzasztó!

REmélem jól vagytok (a kismama is és a baba is)!

Szerintem is a médiához kellene fordulni! Ez embertelen! Egy hülye vacsora miatt így megkeseríteni egy kismama legszebb pillanatait!

13. LoLiNa
2008. aug. 28. 16:16

Istenem... :(

ugye felépült már?? :(

Ne hagyja annyiban Edina!! ez embertelen!!!

akár forduljon a médiához!!!

Baba jól van??????????????

2008. aug. 28. 13:53
sajnos nem ez az elsö ilyen történet amit hallottam,de kiráz a hideg ha arra gondolok hogy ez velünk is megtörténhetett volna.
11. e7d58500d8 (válaszként erre: 10. - Josey)
2008. aug. 28. 13:48

Megfogadom a tanácsod!

Amúgy, akkor olyan gyorsan pörögtek az események, hogy, nem is mérlegeltem mit miért,hogyan teszem csak csináltam, bár sok választásom nem volt. Aztán akkor kezdtem el felfogni az egészet, amikor már a szülőszobán feküdtem a vizsgálatok után és csend lett körülöttem. Szinte akkor estem pánikba, pedig akkor már a kicsi is el volt látva, én is, minden rendben volt, és mégis. Akárhányszor eszembe jutott, vagy még most is eszembe jut, a hideg fut végig rajtam.

Ja nem apás szülés lett volna!

10. josey
2008. aug. 28. 13:29

Olvastam,aztán nem tudtam hozzászólni..

Úristeeen!!!Valahogy nem akarom elhinni!!!

Lidérc,ez szuper!Milyen ügyes kis család vagytok:)Te nagyon bátor voltál.Én biztosan nagyon megijedtem volna...Bár igaz,mit volt mit tenni??Azt hittem ilyen csak a tv-ben van...A következő generáció nőtagjai költözzenek a kórház mellé:)

2008. aug. 28. 12:45
Ez azért horrorba illő. Doki fejét tépném le.Kisebbik fiamat szűltem úgy,hogy kipaszírozták belőlem.Hajnal 4 körűl kerűltem be a korházba,mert elfolyt a magzatvíz. Persze még lett volna 2,5 hét a kiíráshoz.(ikreket 8. hónapra szűltem,és 2900g-2810g ,52-52 cm voltak...)Akik jóval utánam jöttek már mind rég megszűltek.Én meg csak el voltam a szülőszobán. Nem igazán voltak nagy fájdalmaim.Lazán el voltam. Néha rám nézett 1 doki. De délután 4.45 kor már vészesen jelzett a gép,ami rám volt rögzítve. Baba szíve lelassúlt. Akkor aztán arra sem volt időm,hogy levegőt vegyek,vagy körbe nézzek. 3 orvos berontott. Eygik neki esett a hasamnak,hogy kipaszírozza belőlem a kisfiamat. másik doki tágítot,3. meg azt sem tudom,hogy mit csinált. Gyorsan meglett így a kisfiam.3450g 53cm-el. Nem igazán sírt fel hamar. Elégé nyöszörgősen kezdte meg. Mint kiderűlt ,vállára,nyakár,és még a derekára is feltekeredett a köldökzsínór.Végül is minden rendben lett. Még a szülőszobán voltam,amikor professzori vizit volt. Amikor megnézett a prof. Közbe elmondták,hogy mi történt.Ott kaptak fejmosást a dokik. Én szégyeltem magam.
8. e7d58500d8 (válaszként erre: 7. - Mion)
2008. aug. 28. 12:36
Ez nálunk mondhatni genetikai adottság. Anyukámmal annak idején, szinte pont ez történt. Annyi különbséggel, hogy amíg apám elment telefonálni, és hazaért onnan megszülettem. A hugommal már szerencsésebb volt, ő a mentőben született. Szóval mi egy iyen család vagyunk.
7. Mion (válaszként erre: 4. - E7d58500d8)
2008. aug. 28. 12:21
Szabályosan felpörgött a pulzusom, mikor olvastam :o) De a lényeg, hogy jó a vége.
2008. aug. 28. 12:19
Ja elfelejtettem írni, hogy ugye fél 5-kor kelltem a kicsi fél 6-kor született meg.
5. Mion
2008. aug. 28. 12:19

Az ilyen cikkeknél gáz, ha vizuális típus az ember :S Jajj, mindjárt rosszul leszek. Mondjuk, ha az én családomban esik meg ilyesmi, nem úszná meg a doki, az biztos.... milyen ember az ilyen?! Jajjanyám.....

Remélem Edináék már jól vannak!

2008. aug. 28. 12:18

Hát ez hihetetlen!!!

Nekem szerencsém volt a dokimmal. Nekem 2 gyermekem van az egyiket úgy szültem ahogy az meg van írva, de a második gyerkőc mintha egy akció filmben szerepeltem volna. Felkeltem halnali fél 5kor, mivel fájást éreztem, elkezdtem mérni na mondom ez 5 perces felkeltettem a férjem, (amúgy 3 nap volt még hátra) szívem megyünk szülni. Elkezdtünk készülödni, persze minden előre ki volt készítve, szóval elmentem zuhanyozni, még hajat is mostam felőltöztem, na persze mindezt ráérősen, mivel az elöző gyerkőcnél délben voltak 5 perces fájásaim, és csak este fél kilenckor szültem. Szóval felöltöztem, és akkor be kellett vonulnom a wc-be, na onnan felgyorsultak az események mivel abban a pillanatban, hogy leültem elfolyt a magzatvíz, és onnan már 1-2 perces fájásaim voltak. Szóval egy darabig szenvedtem a wc-n, közben a férjem kérdezte, mit csináljon persze a dokim hol máshol mint külföldön, még meg is nyugtatott, mikor utoljára találkoztunk, hogy mire szülök itt lesz, ez előző nap volt, ja de azért bemutatott az egyik kollegájának, hogyha esetleg mégis probléma lenne kit keressek. Szóval mondom a férjemnek, hogy hívja a dokit, vagy a mentőt nem érdekel csak legyen valami. Aztán mi után elmúlt egy fájás berohantam a szobába lefeküdtem az ágyra, és mondtam anyósomnak, hogy nincs mit tenni itthon szülök, akkor még együtt laktunk velük. Ő erre dehogy is mész a kórházba, sajna Ő császárral szűlt, szóval fogalma sem volt arról, hogy én már akkor a kitolási szakaszban voltam, és hiába mondtam neki, hogy mindjárt kint van a gyerek nem hitte el. és elkezdte a lábamra tuszkolni a cipőm, közben a férjem kiállt a kocsival, de sajna rosszal a cégessel, aminek csak két ülése volt. Mikor nagynehezen kiértem az udvarra, és megláttam annyi erőm volt még hogy szóljak neki, hogy a családi kocsival álljon ki mivel feküdnöm kell, na még bement a másik kocsi kulcsáért sajna már nyomnom kellett, de szerencsére még nem történt semmi. Aztán befeküdtem a kocsiba, szerencsére ott volt a barátnőm, aki normális esetben bejött volna velem a kórházba egy házban lakunk, és hallotta mikor még a wc-n szenvedtem, már tudta, hogy jönnie kell. Szóval elindultunk iszonyat gyorsan, de kb. 5 perc sem telt mikor mondtam a férjemnek, hogy álljon meg a barátnőmnek pedig, hogy huzza le a cipőmet, és a gatyámat, mert szülök. Ép hogy levetkőztem már kint is volt a kicsi, na akkor gyorsan rám tettük betakartam a kabátommal, mert mikor szültem januárban, szóval mondtam a barátnőmnek hogy hozzon mindent a csomitartóból ami meleg törülközö, köpeny ilyenek. Bebugyoláltuk a picit, hívtuk a mentőt, kb. 15 perc alatt kint voltak, majd elájultak mikor megláttak aztán elvágták a köldök zsinórt beraktak minket a mentőbe, és irány a kórház, Ja azt nem írtam, hogy szerencsére rögtön felsírt. Hát ennyi. Ez már 2 és fél éve tötént. Kislány lett 3100gramm és 49cm volt Virág lett a neve.

2008. aug. 28. 11:30
Hát igen én ezért nem fogadtam dokit.....Nagyon sok szörnyűséget hallottam, persze van ellenpélda is most körülöttem szerencsére, de mivel akkor nem is mertem senkit aki ajánlani tudott volna megbízhatóan egy dokit, meg persze dokit se, ezért maradt az ügyeletes doki, szerencsére nem bántam meg.
2008. aug. 28. 11:26
uram isten! Létezik ilyesmi? Elképesztő. Pedig én annyira várom már a párommal, hogy teherbe essek... Az ilyen dokikat azonnal kapálni küldeném...
2008. aug. 28. 11:03
A szülés a legtöbb nő számára félelmetesnek tűnik, bár ha az ember jól választ akkor a legszebb élmény a világon.
Edina terhes lett és alig várta, hogy babája szülessen.

Ugrás a teljes írásra: Nem mindegy ki és hogyan...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook