Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem merek vásárolni fórum

Nem merek vásárolni (beszélgetős fórum)


16. e60897a118 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 25. 20:34
Merjèl nyugodtan.
2021. márc. 25. 20:14
A sógorom betegesen spórol..Mit csinált a vadmarha?Az anyósom kérlelte 2007-ben a sógoromat,hogy adja oda nekik,hogy jobb házat tudjanak venni,és majd részletekben visszaadják neki,erre azt mondta,hogy akkor a férjem(2007-ben még nem voltunk együtt) mit fog beleadni??Mondta neki az anyósom,hogy az öcséd a szakmunkáját adja,mert ő csinaált a korábbi házukon is mindent,de nem adott 1 fillért se a családjának.Felment Budapestre és egy idegen meg kicsalta tőle a megtakarított 2,7 millióját....Egy idegennek spórolta össze... :-/ A családjától meg sajnálta a pénzt...
2021. márc. 23. 07:12

Véleményem szerint kell, hogy az embernek legyen biztonsági tartaléka. Ha van célja, akkor is tegyen félre arra is. Spórolni, félre tenni csak akkor van értelme ha hozzányúlsz és veszel valamit ami számodra örömet okoz.

Tegyél félre ez nagyon hasznos tulajdonság és tedd meg ha van miből, de ne sajnálj magadtól semmit. Persze észszerűen és okosan. De ha ilyen a mentalitásod akkor nem féltelek, soha nem leszel ruppótlan de ne ess át a ló másik oldalára és főleg feleslegesen gyötröd magad a lelkifuri miatt.

2021. márc. 23. 07:00
Próbáld meg, hogy minden hónapban egy általad kitalált kisebb összeget félreteszel egy EZT MAGAMRA FORDÍTOM befőttesüvegbe. Mindig mondd el magadban, hogy ez nem hiányzik a havi tartalékaidból, mert maradt elég. Így ebből talán kisebb lelkifurkával tudnál vásárolni, amikor valamire szükséged van.
12. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 00:21
lehet,a mostani helyzet miatt félsz most fokozottabban,ha így van,tökéletesen érthető.De ha ez mindig is így volt,nem mondanám,hogy jó,állandó rettegésben.Nem mondom,hogy rossz tulajdonság,ha vki spórolos és odafigyel mennyit mire költ,de át lehet esni a ló túloldalára,az ember nem sajnálhat mindent magától.Pláne ha valami kell,azt így is,úgy is meg kell venned előbb utóbb.Kár ezen görcsölni...
11. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 20:06

Ami szükséges, azt vedd meg és használd.

Még mindig jobb, mintha máról holnapra élnél, esetleg hitelből, ami másik véglet.

2021. márc. 22. 18:56
Élj egy kicsit! Pici önzés nem árt.
9. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 18:43

Jó dolog,hogy tudsz spórolni.De ha szükséged van valamire miért ne vennéd meg?Főleg hogy van is miből.

Nem fogják a fejed alá rakni a félre tett pénzedet. Élj úgy ahogy szeretnél,addig míg lehet.

2021. márc. 22. 18:41

Ne legyen!Miért lenne? Ha van mit költeni, észszerű kereteken belül lehet.


Egy öreg barátnőm /mamám lehetne majdnem/ azt mondta, hogy spóroljanak csak, akkor is ha nem muszáj-mindenki egy ágyban alszik stb. és semmit nem visz el magával.

7. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 18:40
Tedd fel mindig a kérdést,hogy tényleg szükséged van erre?Én így kezdtem el szelektálva vásárolni,mert ugye az embernek sok minden megtetszik,aztán csak otthol halmozódik a sok kacat.
2021. márc. 22. 18:18
Szar lehet. Hálistennek én merek, és lelkiismeret furdalásom sincs soha.
2021. márc. 22. 17:36
Jó dolog a spórolás, nade nem minden áron és betegesen. Amit kell és megteheted, meg kell venni, ennyi.
4. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 17:30

Ha jut is, marad is, akkor mindent jól csinálsz.

Most élsz, most élj jól, ha megteheted.

Vegyél gyümölcsöket, sütiket, könyvet, egy új kendőt, és örülj, hogy megteheted.

Tényleg nem viszed a pénzt (se) magaddal.

3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 17:22

Meg dolgoztál érte, megérdemled!

Nem viszed a sírba! Nem azért van, hogy valaki elherdálja aki megörökli!

Spórolni kell, de nem mindenáron!

2021. márc. 22. 17:22
Ez most dicsekvés? Add nekem, majd én elköltöm mindenféle bűntudat nélkül
2021. márc. 22. 17:12
Nem merek vásárolni, bűntudatom van ha elköltöm a pénzem. Most vettem egy új telefont, mert muszáj volt és hatalmas bűntudatom van. Nem állok rosszul anyagilag, de van bennem egy késztetés, hogy állandóan spóroljak. Hogyan lépjek túl ezen? Már tényleg szükségből vettem azt a mobilt és még így is maradt félretett pénzem, de rettenetes bűntudatom van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook