Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem megyek a Balatonra, mert nagyon drága ott is minden! fórum

Nem megyek a Balatonra, mert nagyon drága ott is minden! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2022. aug. 9. 10:46
De jó neked!
39. Babi11
2022. aug. 9. 10:44
Minden nyáron Balatonon vagyunk nyaralónk van.
38. globus
2022. aug. 9. 06:21
25 éve pihentem a tónál utoljára. Tavaly elmentünk mellette, áhhh...úgy be van építve búcsúi zsibvásárral, nem látszik a víz. Kár érte.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Birebora)
2022. aug. 9. 06:07

Voltatok,? milyen árak vannak mostanság?

Pl?

36. birebora (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2022. júl. 14. 06:00
17 évig béreltük ugyanazt a házat, mi is nagyon szerettük. Már a sajátunkéban vagyunk, de vissza fogunk menni mert hiányzik:)
35. birebora (válaszként erre: 34. - LBO)
2022. júl. 14. 05:57
Megértelek, bárhová megyünk nekem is fontos a félpanzió.
34. LBO
2022. júl. 13. 12:50

A vízbe 6 lóval sem tudnának belehúzni. Viszont a táj gyönyörű. Ezért szeretjük. Minden évszakban lemegyünk, viszont kizárólag hotelbe vagyok hajlandó menni. Ha többe is kerül, nem érdekel. Amíg kitudom fizetni, nem érdekel.

Külföldön is csak olyan helyre megyünk, ahol nem kell főznöm. Nekem ez fontos. Még reggelit sem vagyok hajlandó készíteni. Nekem fontos a kényelem.

33. b24e024c70 (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2022. júl. 13. 11:34
Én is imádom ezt a pocsolyát :) szépek a naplementék és finom a süllő,amit a férjem fog és hazahoz frissen :D
2022. júl. 13. 11:32
Mi szerencsések vagyunk,mert két nyaralónk van a Balatonnál,de totál megértem az embereket, hogy inkább mennek külföldre amilyen lehúzos szoba/ház meg kaja árak vannak. Az elmúlt években a covid miatt nagyon fellendült a dolog, maga az ingatlan árak is szerintem nevetségesek,hogy faházakat árulnak 30millióért, amik lepukkantak. Mi nagyon szeretünk lenn lenni persze, Máriafürdőn vagyunk és 7 szabad strand van szerencsére, a környék is szépen fejlődik, de nem egy nagyon zsúfolt hely, messze van Pesttől ennyi a hátránya. De lassan a benzin ár mellett már minden drága lesz sajnos. Régen egyébként kempingben nyaraltam gyerekként az északi parton és kinn voltak a közös zuhanyzók meg retro étterem volt, sajnos 20 éve már hogy ezek egyre jobban szünnek meg, pedig nekem rettentően jó élmény volt anno sulival. Egészen más a sajátodba menni, olyan mintha otthon lennél, de a kempingenek nagyon jó feelingje van mint a kertmoziknak, imádtam.
2022. júl. 13. 11:15
Minden nyáron eltöltünk a Balatonon néhány hetet. Tavaly két hónapra leköltöztünk, és annyira megszerettük a 'tartós' ott létet, hogy most is vagyunk egészen augusztus végéig. Drágaság mindenhol van, ez nem akadályoz meg - még úgy sem, hogy 30%-kal drágábban tudjuk bérelni a házat, amit tavaly is. Én imádom ezt a pocsolyát 😝
2022. júl. 13. 10:37

Én csend, és nyugalom kedvelő vagyok. Annak idején azért Balatonvilágoson vettem házat, mert ideális volt a hely számomra. Kis sétával elérem a vízpartot, szép és csendes helyeken kerékpározhatok, a bevásárlásért ugyan utazni kell, de valamit valamiért. Azt a 20 perc buszozást ki lehet bírni és városban vagyok.

És a Balaton szépségéről, környékéről, csodálatos élővilágáról még nem szóltam.

29. Auróra2010 (válaszként erre: 27. - Globus)
2022. júl. 13. 10:29
Nem igazán szeretjük a fürdőhelyeket, a városias, kúltúrális indittatású szórakozások sokkal inkább bejönnek, na persze azok sem olyan nagyon gyakran,
28. 55Judit (válaszként erre: 25. - Birebora)
2022. júl. 13. 10:28
Mióta home office-ben is tudnak sokan dolgozni, tavasszal és ősszel sem olyan meghitt és csendes a Balaton már mint járvány előtt. Rengetegen leköltöztek, főleg akiknek nincs iskolás gyerekük és fűthető a nyaralójuk. Akié nem, azok közül is rengetegen itt vannak ha nincs túl hideg.
27. globus (válaszként erre: 26. - Auróra2010)
2022. júl. 13. 10:20
Nekem még Bp. is nyaralás, rengeteg látnivalóval. Amilyen ritkán utazunk fel, tíz évig sem érünk a végére.
2022. júl. 13. 10:19
Néhányszor voltam, elég volt, a család sem igényli. INkább nagyvárosokba utazunk, nekünk az érdekesebb szórakoztatóbb.
2022. júl. 13. 10:09

Mióta az eszemet tudom minden évben nyaralunk a Balcsinál. Északi, déli part egyaránt. Volt amelyik évben kétszer is.

De szerintem az idén náluk is kimarad és nem csak az árak miatt hanem mert élhetetlen. Talán ősszel elmegyünk és kirándulunk egy jót. Mindenesetre ha sokan igy gondolkodnak legalább az ott élőknek élhetőbb lesz:)

Rengetek csodás hely van még kis hazánkban:)

24. 7962decf87 (válaszként erre: 16. - Babyapocakban)
2022. júl. 13. 09:54

Azért pocsolyának nem nevezném. Biztos, hogy van ahol jobb fürdeni, de nekem ez a "Riviéra"!Voltam már pár tengerparton is,de 90 %-ban a marad a Balcsi!🙃


Imádom a Balatont,14 éves koromig minden nyarat ott töltöttem a nagyszüleimmel saját nyaralónkban, szüleim 7 végente jöttek (azóta sajnos már nincs meg😞) mostanában inkább 7 végeken megyek barátokkal-barátokhoz (szabad strandra járunk) és nagyon jól érezzük magunkat. Kaját, piát általában mindig viszünk. Esténként azért megyünk erre-arra, kikapcsolódásnak nagyon jó!👍


Nagyon szép strandunk is van, de már brutálisak az árak a többiről nem is beszélve.

2022. júl. 13. 09:52
Minden drága és azt mondják ez még semmi.
22. 71ddaa07fa (válaszként erre: 21. - 71ddaa07fa)
2022. júl. 13. 08:56

Szóval....

Velünk szemben ültek és volt, hogy a fiú minden előzmény nélkül felüvöltött. Ilyenkor az apuka nyugtatta. Nem vagyok egy félős típus, de akkor azt néztem mit tudnék kezdeni, ha ez a srác úgymond elszabadul. Magas szép szál legény volt, úgy nagyjából 20-22 éves. Tudom, hogy az ilyen embereknek marha nagy erejük van, féltem, ha ott elkezd törni, zúzni nem lesz aki megállítsa. Szégyen ide, szégyen oda, de olyan közel tettem mindig magamhoz a forró teát, hogy szükség esetén szemközt tudjam vele önteni. Szerencse az öt nap alatt nem történt semmi rendkívüli dolog, de így visszagondolva rá, sem volt túl jó élmény úgy reggelizni, vagy ebédelni, hogy nem tudhattuk mi vár ránk.

Persze lehet, hogy túlzás volt a félelmem, de az ilyen, mentálisan beteg emberek viselkedését nem tudom hova tenni.

2022. júl. 13. 08:49

Néhány éve pályázaton nyertünk egy balatoni nyaralást. Mivel mi nem vagyunk napimádók, sokkal inkább szeretünk sétálni, várost nézni, kirándulni, ezért október elején mentünk

Bőséges reggeli, ebéd vacsora, a közös étkezőben, ami az iskolai menzához hasonlított, hosszú asztalok és ahol volt hely oda ültél.

Minden szép és jó volt, talán csak az nem, hogy kifogtunk, egy szellemi és mozgássérült csapatot. A mozgássérült részével nem volt semmi probléma nem volt. Viszont több étkezésnél kifogtunk egy szellemi sérült fiút ( gondolom az édesanyjával és édesapjával)Velünk szemben ültek és a fiú, vol

20. 55Judit (válaszként erre: 10. - Nancy Ann)
2022. júl. 13. 08:28

Ez bizony a Balatonon így van.

Én balatonvilágosi vagyok. Nem kellene fizetnem a strandon napközben sem, mégis ha úszi támad kedvem reggel vagy este megyek mikor senki nincs. A víz is ilyenkor a legjobb és nem égeti szét a nap se a fejemet. Legfeljebb 1-2 szintén csendre vágyó embert látok. De így a kor előrehaladtával ez is egyre ritkábban fordul elő. Más mozgásformát választottam. De még mindig mozgásban vagyok. 😀

19. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 13. 08:24
Én sem megyek, de nem az ár miatt. Simán csak nem érdekel.
18. papája (válaszként erre: 10. - Nancy Ann)
2022. júl. 13. 08:18
Egyetértek!
17. 55Judit (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2022. júl. 13. 08:03
Helyesbítek: Ha értelmesen és tisztelettudóan kérdezel, akkor tudok válaszolni.
2022. júl. 13. 08:02
A Balaton egy pocsolya. Bárhol máshol jobb fürdeni.
15. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 13. 07:25
Én sem, és nem ezért.
14. 55Judit (válaszként erre: 12. - Soufflet)
2022. júl. 13. 07:12
Ha értelmesebben fogalmaznál, tudnék válaszolni.
13. 55Judit (válaszként erre: 11. - Soufflet)
2022. júl. 13. 07:09
Komolyan. Balatoni teleülésen élek, ismerem a szitut.
12. Soufflet (válaszként erre: 11. - Soufflet)
2022. júl. 13. 00:15

Hany fillet fizetnek, hogy kiadatt azt a szardinias dobozt??

En vitorlaztam, szoval nekem magyarazhatsz, hogy (nem) melegedik fel.

11. Soufflet (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. júl. 13. 00:08
En kaja nelkul el sem indulok varost nezni meg a belvarosba sem, de ezt most komolyan?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook